Asteroida 2016 RB1 przeleci dzisiaj ekstremalnie blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: NASA

Dzisiaj w godzinach popołudniowych polskiego czasu, w pobliżu naszej planety, przeleci dopiero co odkryta asteroida 2016 RB1. Astronomowie twierdzą, że obiekt minie Ziemię w odległości zaledwie 38 tysięcy kilometrów. 

Asteroida należy najprawdopodobniej do grupy Atena i została po raz pierwszy zaobserwowana 5 września 2016 roku w ramach projektu badania nieba Mt. Lemmon Survey. Będzie to przelot ekstremalnie bliski, bo jedynie 0,1 LD (średnia odległość z Ziemi do Księżyca).

 

Wielkość obiektu jest szacowana na 16 metrów, czyli odpowiada wielkości asteroidy, która w 2013 roku spadła w okolicach Czelabińska. Wszystko wskazuje na to, że tym razem jednak nieoczekiwany gość z kosmosu nie zderzy się z naszą planetą. 

 

Z najnowszych danych wynika, że to nowo odkryte ciało niebieskie znajdzie się najbliżej Ziemi dzisiaj, około 17:12 czasu uniwersalnego. Prędkość z jaką asteroida przemierza kosmos oszacowano na około 8,1 km/s. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Px

Ziemia jest płaska a te

Ziemia jest płaska a te meteoryty to tylko wyrzuty plazmy ze słońca który jest nad nami nie więcej jak 3kkm stąd magnetyczne metoeoryty czyste żelazo... W tym roku Słonce jest nieco aktywniejsze stąd częste widowiska widziane na filmikach że coś ognistego spada Draqonis nie musi być ziemia kulista aby była różnica perspektyw np księżyca i tak w Polsce widzimy rogala od prawej a w Australii widza od lewej strony Język

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Herubinek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Twoja logika jest porażająca a twój nicek to imię mojej suki. Ona jest mądrzejsza.

Portret użytkownika jajestem

Myślę że na temat meteorytów

Myślę że na temat meteorytów trochę światła może rzucić ten film :

https://www.youtube.com/watch?v=kA_TKiyJAwY

Po latach badań i obserwacji otaczającej nas rzeczywistości, dochodzę do wniosku że wszystko co nam oficjalnie wciskają to wielka ściema. Niestety, ludziom rzadko kiedy chce się myśleć samodzielnie, dlatego łykają wszystko jak leci, to co serwują im tak zwane autorytety, media, wątpliwy system szkolnictwa który został stworzony specjalnie po to by od najmłodszych lat oduczać samodzielnego myślenia, i wybijać z głowy samokształcenie, itd.

Proponuję również posłuchać tego :

https://www.youtube.com/watch?v=HX3Yb9kPlco

Jakkolwiek szokująco i nierealnie by to nie brzmiało, radził bym nie odrzucać treści tego filmu tak z marszu.

Niestety lucyfer jako mistrz kłamstwa i manipulacji, usiłuje wszystko odwrócić do góry nogami i odciągnąć nas od Boga, dlatego cały nasz dzisiejszy świat stoi na głowie. Kłamstwo zostało obrócone w prawdę, a prawda w kłamstwo, leczenie w trucie, a edukacja w ogłupianie. To jest wielkie zwiedzenie.

Prawdziwym w tych czasach jest powiedzenie : Łatwiej jest oszukać społeczeństwo, niż potem je przekonać że jest oszukiwane!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie Wink

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika livid

Nie wiadomo właściwie bo

Nie wiadomo właściwie bo poruszamy się dalej w teoriach. Kiedyś sam byłem zwolennikiem płaskiej ziemi ale jest za dużo niewiadomych po jednej jak i po drugiej stronie. 

Ponadto nieposiadamy fizycznych możliwości by to zweryfikować a opieramy wszystko na domysłach i ewentualnych obserwacjach. Jednego jestem pewien inteligentnego projektu.

Świat nie istnieje bez dobrych ludzi!
https://youtu.be/xQGwg92Wmg0

֎  Doświadczenie zdobywaj, doświadczeniem się dziel... nie osądzaj.  ֎

You are your only limit.

Strony

Skomentuj