Asteroida 2015 HD1 przeleci jutro tylko 58 tysięcy kilometrów od Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już 21 kwietnia niebezpieczna asteroida 2015 HD1 zbliży się do naszej planety. Jej trajektoria to tylko 0,15 odległości od Ziemi do Księżyca, czyli 58 tysięcy kilometrów. Średnica tego ciała niebieskiego jest szacowana na około 15 metrów.

 

Przypomnijmy, że odległość od Ziemi do Księżyca wynosi średnio 384,401 km. Asteroida 2015 HD1 należy do obiektów potencjalnie niebezpiecznych - tak zwanych Near Earth Object, albo NEO. Potencjalnie niebezpieczne asteroidy to przeważnie duże skały kosmiczne przekraczające 100 metrów średnicy, które mogą zbliżyć się do Ziemi na odległość bliższą niż 0,05 AU.

 

Przejście 2015 HD1 nastąpi dokładnie o 21 kwietnia o 10:10 czasu polskiego. To już dziesiąty bliski przelot ciała niebieskiego zarejestrowany w tym roku. Astronomowie z NASA twierdzą, że nie ma obecnie ryzyka zderzenia z niebezpieczną asteroidą, która znajdowała się na kursie kolizyjnym z naszą planetą. Jednak fakt, że astronomowie odkrywają wciąż nowe ciała niebieskie i to na kilka dni przed ich przelotem, nie nastraja zbyt optymistycznie.

W zeszłym roku zanotowano ponad 30 bliskich przelotów i wiele z nich, jak ten jutrzejszy, było dla naukowców zupełnym zaskoczeniem. Nie sposób policzyć ile kosmicznych skał przelatuje niezauważona, mogą być ich setki. Niektóre po prostu zderzą się któregoś dnia z naszą planetą zaskakując nas tak jak słynny meteor czelabiński.

 

Wiadomość pochodzi z portalu astronomicznego:

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nałukowiec

Asterojda @Pawelec to ciało

Asterojda @Pawelec to ciało niebieskie co mobile na swoich trajektoriach ścierpieć nie mogą! CHociaż coraz Więcej Dobrych Policjantów to gdy kolizja jest pod wpływem one litości nie mają. Zaprawdę powiadam wam: nigdy nie prowadź po ankoholu!
Inne natchnione słowo powiada, że na tych komorników co chłopom traktory kradną i urzędasów co ino kawy na mocz przerabiajom asteroidy z nieba spadać będą!
Będą też wielkie trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim a na pisiory co Naród skłucają cegły w drewnianym kościele spadać będą i uwielkie znaki na niebie będą żeby wszyćkie polityki w gacie srały i pryndko władzę Królowi oddały!
Gwałcicielów i morderców Wielki załatwi ogniem i mieczem!
Ale te owieczki zapisane w Księdze ujdą cało i pobudują domy i zasadzom winnice by dobre wino sobie pić!
I tą optymistyczną informacjom musza kończyć.
Ps. Nie myśl ino, że trzeźwe nałukowce Pisma nie czytają!

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Powoli wstrzeliwują się i

Powoli wstrzeliwują się i celują coraz dokładniej! Głupia historia, bo nic z tym nie możemy zrobić. Ta ma akurat rozmiary bolidu Czelabińskiego. Chyba nasza Ziemia dotarła do jakiegoś kosmicznego gruzowiska.Wraz z całym Układem Słonecznym.

Skomentuj