Asteroida 2013 LR6 przeleciała dziś blisko Ziemi

Kategorie: 

Źrodło: 123rf.com

Po raz kolejny jesteśmy świadkami, gdy dochodzi do odkrycia obiektu na kilka dni przed jego przelotem. W tym wypadku chodzi o asteroidę, która została odkryta 6 czerwca a jej bliski przelot miał miejsce dziś o godzinie 6:40 czasu polskiego.

 

Asteroida została odkryta dzięki teleskopowi Catalina Sky Survey. Jej średnica szacowana jest na około 10 metrów a minimalna odległość pomiędzy tym obiektem a Ziemią wyniosła około 110 tysięcy kilometrów. Condition Code, czyli skala niepewności co do wyliczeń orbity, wynosiła w tym wypadku 5. Im mniejsza liczba, którą oznaczona jest asteroida, tym większa pewność co do poprawności wyliczeń.

W chwili największego zbliżenia asterodia znajdowała się nad Oceanem Południowym, na południe od Australii. Naukowcy uważają, że gdyby ten dziesięciometrowy obiekt wpadł w atmosferę, mogłoby dojść do eksplozji a rozrzucone kawałki dotarłyby na powierzchnię naszej planety.

 

 

Źródło: http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=2013%20LR6;orb=1

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika skaner

No proszę! KTOŚ podobno

No proszę! KTOŚ podobno widział śmiertelnie zagrażającą asteroidę ,a nikt nie zauwazył dziesiątek samolotów rozpylających trucizny na naszym niebie 24h/dobę. A co jest faktycznie niebezpieczne?
Tylko małe tajemnice muszą być strzeżone...

Portret użytkownika Radder

10m to nie asteroida tylko

10m to nie asteroida tylko jakiś śmieszny pyłek - o co to bicie piany, nawe jakby weszła w naszą atmosferę uległa by spaleniu w 80% i walnęło by jakieś 2m średnicy, spory krater a w przypadku uderzenia w ocean kompletnie nic.

"Nie warto umierać starym, warto umierać zadowolonym z życia" - Ja Wink

Skomentuj