Asteroida 2005 YU55 minie blisko Ziemię w listopadzie 2011

Kategorie: 

s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl

Asteroida o sygnaturze 2005 YU55 minie Ziemię około 0,85 oddległości Księżyca do naszej planety. To bardzo bliskie przejście będzie miało miejsce już 8 listopada 2011 roku.

Nadchodzące zblizenie tej relatywnie dużej czterystumetrowej asteroidy typu C daje doskonałe możliwości do prowadzenia samodzielnych obserwacji. Dodatkowo astronomowie szykują się na pomiary profesjonalne oparte o optykę, podczerwień oraz badania radarowe.

trajektoria

Załaczona animacja ilustruje pozycję Ziemi i Księżyca oraz geometrię przejścia asteroidy z 8 na 9 listopada tego roku. Obiekt powinien wtedy osiągnąć jasność umożliwiającą jego obserwację. Najbliższe zbliżenie do Ziemi i jej księżyca będzie w jednostkach astronomicznych odpowiednio: 0.00217 AU i  0.00160 AU 8 listopada 2011 o 23:28 UTC oraz 9 listopada o 07:13 UT.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika oswiecony

z ostatniej chwili:   NASA

z ostatniej chwili:
 
NASA jest gotowa do odpalenia rakiety kosmicznej z kalifornijskiej bazy wojskowej Vanderberg. Cel tej misji jest ściśle tajny, ale plotka głosi, że jest to związane z mijającą właśnie Ziemię asteroidą YU55. Być może jest to sonda, która zbada możliwości wylądowania na jej powierzchni. Niektórzy jednak uważają, że w stronę asteroidy wysłana została specjalnie skonstruowana głowica nuklearna, która ma odepchnąć niebezpieczne ciało niebieskie od Ziemi.
YU55 nie jest zagrożeniem dla Ziemi, ale jej przelot dostarcza idealnej okazji aby wypróbować coś, co istniało do tej pory jedynie w teorii. Rakieta przygotowywana do wystrzelenia z bazy Vandenberg to Atlas Centaur, wystarczająca do osiągnięcia takiego celu
http://nowaatlantyda.com/2011/11/08/yu55/
 

Strony

Skomentuj