Asteroid 2012 QG42 przeleciał w okolicy Ziemi

Kategorie: 

dj57rus/ youtube

Wczorajszej nocy mały asteroid 2012 QG42, wielkości trzech boisk piłkarskich, minął Ziemię. Obiekt o średnicy mniej więcej 200 metrów przeleciał w odległości 0,019 jednostek astronomicznych, czyli mniej więcej 3 mln km od Ziemi.

Jest to nadal dystans siedem razy większy niż odcinek między Ziemią, a Księżycem. Asteroid klasyfikowany jest jednak jako potencjalnie niebezpieczny. W przyszłości, tj. 15 września 2039r., przeleci jeszcze bliżej naszej planety, bo w odległości ok. 0,014 jednostek astronomicznych.

Przelot obiektu obserwowany był przez teleskop ustawiony na Wyspach Kanaryjskich i transmitowany był przez portal http://www.virtualtelescope.eu/webtv/ dzięki włoskiemu astronomowi Gianluca Masi.

W pobliżu Ziemi coraz częściej przelatują niebezpieczne ciała. Ukazuje to potrzebę stałego monitorowania nieba. Badania tego typu mogą przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa w przyszłości.

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika oli

Ateiści w przeciwieństwie do

Ateiści w przeciwieństwie do wierzących w bajki sa bardziej szcsęśliwsi bo nie żyją pod ciągłą presją strachu przed karrami piekielnymi.jeżeli istnieje piekło to dla wierzących którzy w imie swoich BOGÓW wywołują wojny i mordują sie nawzajem - twierdząc , że to w imie swoich bogów. Kiedy się wymordujecie, pozostaną sami ateiści i wreszcie na ZIEMI zapanuje spokój i miłość. 

Portret użytkownika RobertM4

  @oli.  Pewnie znasz

 @oli. Pewnie znasz przykazania Boże, nigdzie tam nie pisze abyś szedł i zabijał, kradł, cudzołożył ect. Gdyby każdy naprawdę wierzący-wierzył, nie byłoby tego co jest. A z drugiej strony, co poniektórych tylko wizja kary Boźej powstrzymuje ich od nikczemnych poczynań. Nie mam nic do ateistów, ale niech oni także nie ruszają wierzących. Jesli nie wierzysz w te "bajki", to sobie nie wierz, ale dlaczego wyśmiewasz innych ? Że co, że niby jesteś mądrzejszy ? A czym to zmierzyłeś ? Chyba nie swoją wiarą we własne ego ?

Strony

Skomentuj