Assad wygrywa wojnę w Syrii! Przerażeni dżihadyści z ISIS coraz częściej uciekają w popłochu. Czy pozwoli na to Izrael?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Baszir Assad wygrywa wojnę w Syrii i zakończy ją o ile zachodnie mocarstwa znowu nie wesprą dżihadystów najemników z ISIS, którzy od kilku lat sieją terror w tym kraju. Ostatnie postępy w zwalczaniu wahabitów są znaczące i o ile zezwoli na to Izrael, tragiczna wojna domowa w Syrii, zakonczy się. 

 

 

Sytuacja międzynarodowa sprzyja takiemu rozwojowi wypadków. Wojska Assada zostały wsparte przez Rosję, której siła militarna okazała się być wystarczająca do zatrzymania ekspansji Państwa Islamskiego. Poza tym ISIS w końcu zaczęli zwalczać Amerykanie. Donald Trump dał się co prawda wplątać w atak rakietowy na armię syryjską, ale przynajmniej jest wola do tego, aby nie wzmacniać ISIS dostawami nowoczesnej broni.

Sukcesy na syryjskim i irackim froncie walki z islamistami, są duże, ale bynajmniej nie oznacza to, że Syria i Irak wrócą do dawnych granic, ponieważ pojawia się postulat stworzenia niepodległego Kurdystanu. Pomysł ten wsparł Izrael i skrytykował Irak, który oświadczył ustami swojego premiera, że nie ma zgody na uszczuplenie terytorium tego kraju.

 

Syrii oczywiście nikt nawet nie pyta o zdanie, bo rządzący tam Baszir Assad nie jest akceptowany przez Izrael, czyli USA i rządzoną przez wahabitów Arabię Saudyjską. Ten ostatni kraj to znany sponsor terroryzmu na świecie. Saudowie są wahabitami, sunnitami, więc co oczywiste, wspierali miedzynarodową inwazję dżihadystow najemników, którzy stworzyli tak zwane Państwo Islamskie, na terenach zajowanych przez konkurencyjny odłam Islamu - szyitów.

Donald Trump będąc w Arabii Saudyjskiej zażądał zaprzestania finansowania islamskiego terroryzmu przez kraje arabskie i musiał konkretnie wystraszyć Króla Arabii Saudyjskiej, gdyż chwile po tej wizycie znaleziono kozła ofiarnego w postaci Kataru, którego bezprecedensowa izolacja jest motywowana właśnie wspieraniem terroryzmu islamskiego.

 

Kłopoty Kataru są paradoksalnie korzystne dla pokoju w Syrii, ponieważ oddala to realizację głównej przyczyny wojny syryjskiej, którą jest plan budowy rurociągu gazowego do Europy. Głównie z tego powodu Rosjanie tak bronią Syrii pod rządami dynastii Assadów. Po prostu ich władza gwarantuje, że ten rurociąg nie powstanie.

Nie można też zapominać, że jest jeszcze Izrael ze swoim planem budowy Wielkiego Izraela, czyli kraju rozciągającego się od Nilu do Eufratu. Jeśli rację mają ci, którzy twierdzą, że podstawową przyczyną chaosu na Bliskim Wschodzie i masowej emigracji do Europy młodych mężczyzn w wieku poborowym, jest związana z realizacją tego projektu. Jeśli to prawda to pewnie w Syrii jeszcze długo nie będzie spokoju, a jeśli jednak nastanie, to prawie na pewno wojna przeniesie się do skazanej na zagładę Europy, która już nawet nie zauważa, że trwa inwazja.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika NS69

Skazana na zagładę Europa..

Skazana na zagładę Europa...to lekka przesada...A konflikt w Syrii...oprócz rozgrywania jakiś domniemanych interesów...to PRZEDE WSZYSTKIM rynek zbytu dla przemysłu zbrojeniowego...Najlepiej znacjonalizować fabryki broni...a okaże się że wiele zapalnych rejonów świata w końcu się uspokoi...

Portret użytkownika rocafella

Ale wy jesteście naiwni.

Ale wy jesteście naiwni. Mocarstwa się dogadały że jedni będą dzikusów likwidować a inni im pomagać. Jeżeli jeszcze trochę dzikusów uciekło to znowu ich wesprą a inni znów ich zaczną likwidować.

Na koniec strony się pogodzą a dzikusy będą sobie gnić pod ziemią.

Assad to tylko pionas i może mu się uda gdzieś zacumować na pacyfiku z rodziną a Rosja, USA i Izrael wyjdą zwycięsko z tej wojny.

Skomentuj