Assad prawdopodobnie wygra wojnę w Syrii

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Syryjski prezydent Baszar Assad paradoksalnie zyskuje na zamieszaniu wokół zniesławienia proroka Mahometa. Jak donosi syryjska gazeta "Al-Baas, operacja antyterrorystyczna prowadzona przez wierne prezydentowi wojska zgromadzone w pobliżu Damaszku i Aleppo weszła w decydującą fazę.

Wszystko wskazuje na to, że państwa zachodnie wstrzymały czasowo wysyłkę broni do najemników Syrii. Wszystko przez falę oburzenia na USA, jaka rozlała się w świecie Islamu. Tak zwana Wolna Armia Syrii to nie romantyczne wojska powstańcze, ale zbieranina zbirów i ekstremistów islamskich z całego świata. Syryjskie siły rządowe muszą być świadome rozwoju sytuacji rozpoczęły ofensywę na wszystkich frontach. Ataki na terrorystów są ​​wykonywane w prowincjach Homs, Hama, Idlib, Deraa i Deir ez-Zor.

 

Jak pisze gazeta, "dzielne siły zbrojne kraju sprzeciwiają się doświadczonym przeciwnikom, najemników, którzy przybyli do Syrii z krajów arabskich i azjatyckich". Według "Al-Baas", w ciągu ostatnich 24 godzin w wyniku walk ulicznych w El Kilyasa na południu Aleppo zabito 53 bojowników grupy ekstremistycznej o nazwie "Al-Dzhebhat Nusra" (Front Zwycięstwa) powiązanego z "Al-Kaidą ". Większość z nich to mieszkańcy Arabii Saudyjskiej i Kataru.  W jednej z dzielnic Bustan al-Qasr w napaści na szkołę zginęło ponad 100 talibów, który przybyli z Afganistanu.

Otrzymano też informację o zabitych najemnikach na południowych przedmieściach Damaszku, gdzie toczono ciężkie walki na obrzeżach Hajr al-Aswad, Kadam, El-Assal i Tishrin. Duża grupa bojowników próbowała w szukać schronienia w okolicach Yarmouk, ale została odkryta przez mieszkańców. Po krótkiej walce z syryjskimi siłami specjalnymi ponad stu najemników dostało się do niewoli.

 

Najemnicy nie znają topografii Aleppo i Damaszku, i jak twierdzą specjaliści, bez wsparcia z zewnątrz ich dni są policzone. Brakuje im amunicji, ale i żywności. W odwecie za informowanie władz bojownicy wysadzają cywilom ich domy. Często dzieje się tak, gdy odmawiają im schronienia. Ich przedstawiciele medialni wyjaśniają potem skandaliczne działanie jako konieczne w celu utrudnienia ruchu wojsk rządowych.

Zwolennicy dżihadu (świętej wojny przeciwko niewiernym) zwykle walczą "do ostatniej kuli."  Często zdarza się, że dezerterzy z armii syryjskiej stanowiący trzon tzw. "Wolnej Armii Syrii", ewakuują sprzęt i opuszczają swoje stanowiska, a cudzoziemcy pozostają do końca. Podczas walk w okolicach Aleppo i Damaszku, syryjscy żołnierze sił specjalnych odnaleźli ciała zastrzelonych "rebeliantów", którzy okazali się bojownikami pochodzenia arabskiego i azjatyckiego.

 

Syryjskie władze oddzielają najemników od więźniów kojarzonych z miejscową opozycją. Wśród aresztowanych byli członkowie grup ekstremistycznych zdominowanych przez obywateli Tunezji i Libii, a także przez imigrantów z Jemenu, Iraku, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Algierii.  Zazwyczaj są to ludzie, którzy mają już pewne doświadczenie wojskowe lub odbyli szkolenie w obozach al-Kaidy.

Wyciszenie informacji na temat Syrii, jakie nastąpiło w mediach oznacza, że scenariusz libijski na razie nie jest możliwy do zrealizowania. Jak zwykle kluczowe okazało się panowanie w powietrzu. Tam też dopiero naloty NATO i rozbicie lotnictwa Kadafiego przyniosło efekt w postaci obalenia dyktatora. Okazuje się, że bez lotnictwa nie da się wygrać żadnej wojny, nawet stosując hordy najemników i uzbrajając ich po zęby udając jednocześnie w mediach, że jest to jakaś realna opozycja.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 85r

Żądzą nami potomkowie nefilim

Żądzą nami potomkowie nefilim dzieci aniołów, zasiadali na tronach świata od lat, wystarczy spojrzeć na figurki przedstawiające Neferetiti, jej  wydłużony kształt czaszki lub zwrócić uwagę na pozostawione obrazki na ścianach piramid egipskich i majów i innych cywilizacji starożytnych gdzie widnieje na nich wielki gigant na tronie i przychodzą mu oddać pokłon maluczcy ludzie. Wszystko to można znaleźć w internecie wpisując na youtubie starożytna archeologia lub ukryta archeologia. Jeśli oni w tamtych czasach zasiadali na tronach świata to jak sądzicie kto na nich zasiada obecnie. A plemię żydowskie w biblii jest przedstawiane jako te najlepsze a reszta to bydło. Ciekawe czy czasem żydzi nie są najbliżej z nimi spokrewnieni i dlatego rządzą światem. Wszak rodziny trzymające władze na świecie w tym nad bankami i ropą to są rody wywodzące się od żydów. Ogólnie widzę nieciekawą przyszłość pod rządami tych mieszańców nefilim, a swoje już zrobili ze światem wykorzystując zwierzęcą naturę ludzi odpowiednio ją stymulują przy pomocy mediów i pogłębiają zezwierzęcenie ludzi. Ich inteligencja przerasta ludzką,  Po ich działaniach można jednoznacznie stwierdzić że jesteśmy dla nich uciążliwym bydłem które najchętniej by zlikwidowali i prawdopodobnie w 2012r to nastąpi.

Portret użytkownika danielov

Rebelianci- bydlo, gorsi od

Rebelianci- bydlo, gorsi od zwierzát, jednym slowem podludzie. W UK w BBC zaczynajá gadac ze swiat powoli wychodzi z kryzysu, szukajá chyba  jeszcze jakis jeleni glodnych zysków co zainwestujá na gieldzie zanim nastápi ten wlasciwy krach, i wszystko sie rozp...oli. To jeszcze nie jest wyjscie z kryzysu, to nastápi dopiero najprawdopodobniej po III wojnie swiatowej. oby jej nigdy nie bylo....

Portret użytkownika Anarchiusz

A ja się zastanawiam kiedy

A ja się zastanawiam kiedy Amerykanie wskarzą palcem na Polskę i powiedzą, oto fanatycy religijni, przeciwnicy rozwoju i kapitalizmu. Przecież nam też podsyłają broń, nas też posyłają na fronty o nas też wyrażają się niepochlebnie nas też traktuja jako zagrożenie .. a dziś by przekonać Amerykanów i nie tylko co do niebezpieczeństwa z naszej strony wystarczy że zamieszczą codzienne nasze wypociny z czatów forów serwisów itd. gdzie co drógi conajmniej z nas ma nastawienie antyamerykanskie... I kiedy to już się stanie, co wtedy beda mówić ci co dziś narody arabskie wyzywają od najgorszych i z chęcia popieraja walę przeciw muzulmanom. 

Portret użytkownika Stanlej

Bardzo ciekawa wypowiedź,

Bardzo ciekawa wypowiedź, wreszcie ktoś z wyobraźnią i bez autyzmu, który nie wiąże wszystkiego z atakiem kosmitów. :) Twój scenariusz wydaje się banalnie prosty, sam fakt, że sugerujesz, iż ktoś wykorzysta publikowane tutaj informacje aby siać propagandę, wydaje się bulwersujący, ale... co piszą bloggerzy z Syrii? Niewiadom! Można nawiązać niemal do tego, a co myślą ludzie z Australii? Też brak info i musimy wierzyć mocno przesianym informacjom. Brakuje rozeznania kto mówi prawdę, a kto nie, a słowo "wolni reporterzy" staje się bardzo szybko domeną prasy brukowej, a czasami mam wrażenie, że prasa, dziennikarze, media od zawsze byli kontrolowani przez państwo i tak po prawdzie wcale bym się temu nie dziwił. Zaczynam wierzyć w to, że ktoś celowo poróżnił języki ludzi, aby nie mogli się dogadać. Brak zrozumienia stanowi ogromne pole do nadużyć. Napisałem powyżej, że "musimy wierzyć mocno przesianym informacjom", a to prawda, bo brak znajomości języka wpływa na to, że nie możemy wiedzieć jak się czuje zwykły tamtejszy obywatel. I co ciekawe jesteśmy w szkołach uczeni angielskiego, niemieckiego (nie piszę o rosyjskim, bo byliśmy wtedy traktowani jako część składowa ZSRR, paradoks, bo w UE nasz "status państwowy" jest wyrażony o wiele skromniej), aby nie rozumieć co ludzie spoza UE mają nam do powiedzenia. Przejdę do konkluzji:Bardzo doby post Anarchiusz, daje do myślenia. Opinię publiczną, niczym diament, szlifuję się zgodnie z gustem, ale zawsze gdy przejdzie przez niego światło zostaje ono rozwarstwione, rozbite na różne barwy i niewiele ma wspólnego z pierwowzorem.

Portret użytkownika Jacek

Tak jest, "bez lotnictwa nie

Tak jest, "bez lotnictwa nie da się wygrać żadnej wojny". Można by jeszcze dodać, bez czołgów, bez ciężkiej artylerii, bez ataku rakietowego i przede wszystkim bez prawdziwego morale żołnierza, a te są żadne (chęć mamony, to nie morale) u bydlaków na żydowskim żołdzie. Chciwe psy wojenne już zapewne wystrzelano, a mięso armatnie z naboru nie pali się zbytnio by tracić głowę. O Syrię można być spokojny, Iran też. My natomiast myśmy jak pogonić pejsatego plugawca z ziemi Polskiej.

Portret użytkownika Mojeimie44

Kolego tu nie chodzi o żydów

Kolego tu nie chodzi o żydów tylko o elite rządzącą i defrałdującą!! Ja nie jestem antysemitą. Na salonikach oprócz żydów są jeszcze inni gracze z innych państw i sobie śwetnie radzą. Żeby przeprowadzić rewolucje najważniejsze jest to by znacjonalizować banki lub poprostu doprowadzić je do nie wypłacalności. Trzeba zdobyć władze sądowniczą wraz z prokuraturą i oczywiście wojsko. To są rzeczy, które trzeba zająć na początku potem powoli uzbrajać się w kolejne instytucje. Najważniejsze jednak to zdobyć trzeba dusze ludzi by stali za tobą murem i byli gotowi dla twoich ideałów oddać Życie. Wiesz? My tu sobie gadamy. Masz duże uznanie (widać po plusach) ale czy za tobą pujdą ludzie? Gadać, że "tak" każdy może ale suma sumaru nikt się nie odważy. Widzisz sama rozmowa o zamachu stanu jest teraz bardzo ryzykowna ale jak chcesz wejsć do podziemia zapraszam na facebook, na profil "Podziemie polskiej armii". Tam zostaw jakiś ciekawy artykuł po sobie i zacznij się kontaktować z tymi którzy chcą mocno tego co Ty.

Portret użytkownika Mojeimie44

Tak zgadza się nie wiele wiem

Tak zgadza się nie wiele wiem o żydach tak samo jak nie wiele wiem o Tobie. W sumie to sam siebie czasami zaskakuję. Więc dla mnie to bez znaczenia czy ktoś jest żydem, turkiem, cyganem, arabem itd, Ważne jest to co ma w głowie! Nie wszyscy żydzi są źli tak jak nie wszyscy Polacy są dobrzy. To nie rasa robi z ciebie potwora a Twoja moralność i sumienie. Może faktycznie żydów w gronie ignorantów, celebrytów jest dużo ale to nie znaczy, że nie ma tam innch nacji. Dziś Bogiem dla rządzących jest pieniądz i to dla niego ludzie robią okrutne rzeczy. Chcą posiadać jak najwięcej i rządzić jak najdłużej. Tu nie trzeba być żydem żeby ulec słabości do pieniądza i robić dla niego wszystko. Więc nie walczmy tylko z żydami ale z tymi co dla swoich interesów zachowują się jak drapieżnicy i wykorzystują ludzi tylko po to żeby być jeszcze bogatszymi. Trzeba walczyć ze złem w każdej postaci a niestety zło wygrywa i to zło stawia w tej chwili warunki i rozdaje karty.

Strony

Skomentuj