Assad celowo wsparł Kurdów aby zacząć arabską wiosnę w Turcji

Kategorie: 

Syryjski rebeliant na froncie

Sytuacja w Syrii a także dookoła tego kraju wskazuje na to, że zbliżamy się do momentu, w którym można będzie powiedzieć, że jest kluczowym dla przyszłości całego regionu. Okazuje się, że to prezydent Assad zarządził, aby wojsko opuściło miasta w strefie zamieszkania Kurdów. Dobrze wiedział, że włączenie w konflikt kwestii kurdyjskiej spowoduje jego przeniesienie na teren Turcji.

 

Jak zapowiedział turecki premier Turcja nie będzie tolerowała "terroryzmu kurdyjskiego". Wygląda na to, że Assad poprzez ofiarowanie w istocie autonomii spowodował wielki problem Turkom, którzy walczą z dążeniami niepodległościowymi Kurdów. W szachach takie zagranie nazywa się gambitem, jest to sytuacja, gdy ktoś poświęca figury w celu zyskania taktycznej przewagi przeciwnika. Assad nawet, jeśli poświęci kilka miast w zdecydowany sposób zadziała celem eksportu wirusa arabskiej wiosny.

 

Dochodzą też niepokojące informacje na temat incydentów granicznych między Syrią oraz Jordanią. W strzelaninie, jaka wywiązała się między żołnierzami obu krajów ranny został jeden Jordańczyk. Powodem wymiany ognia była kolejna próba sforsowania granicy między Syrią a Jordanią podejmowana przez uchodźców  syryjskich. Niedawno w takim incydencie śmierć poniosło 3 letnie dziecko.

 

Dodatkowo Izrael potwierdził to, co podawał wcześniej katarski kanał informacyjny Al Dżazira, czyli, że IDF rozlokowuje dodatkowe jednostki bojowe w bliskiej odległości od Syrii. Tak jak w przypadku Jordanii celem ruchu wojsk izraelskich jest przede wszystkim chęć zabezpieczenia granicy kraju, która może być przekraczana wielokrotnie przez nielegalnych imigrantów, w tym wypadku uchodźców.

Zachodnie media pełne są stwierdzeń w stylu "los Assada jest przesądzony", a tym czasem trwa właśnie wielka ofensywa armii syryjskiej, której celem jest odbicie z rąk rebeliantów drugiego, co do wielkości miasta tego kraju, Aleppo. W tej trzymilionowej metropolii broni się 4000 najemników i rebeliantów. Armia stosuje naloty z wykorzystaniem myśliwców. Siły rządowe uzyskują sporą przewagę i wkrótce zapewne przy wsparciu z powietrza po prostu wyprą terrorystów z miasta. Ewidentnie widać, że siły Assada radzą sobie lepiej niż ostatnio a to oznacza, że hasła z mediów zachodnich o końcu Assada nie mają na celu opisanie rzeczywistości tylko raczej oczekiwań.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pan Dziobak

Więcej ofensyw, więcej

Więcej ofensyw, więcej gwałtów, więcej mordowania, tak jest, Aassad do boju! Nie ma to jak czytanie o dobrej rozwałce przy komputerze. Poza tym, przecież w tym konflikcie Syria to akurat jest tylko teatrem działań. Spór toczy się między ogólnie pojmowanym Zachodem (czytaj syjonistycznymi władcami świata) a sojuszem jeszcze przez jakis czas Rosji i Chin (czytaj wspaniałymi krainami pełnymi swobód obywatelskich). Syria to tak jakby wrota do Iranu. Ostatni punkt oporu dotąd nie kontrolowany, jeśli w ogóle Izrael ma zamiar atakowac Iran, to musi doprowadzic do wygaszenia walk w Syrii. Wtedy będzie miał czystą drogę, żeby tylko Chińczycy nie postanowili wtedy wysłać wojsk do Iranu, bo Żydzi moga nie dać rady. Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika Jacek

Nie nazywajmy arabską wiosną

Nie nazywajmy arabską wiosną prawdziwej walki narodowowyzwoleńczej Krudów. Od dawna wiadomo, że termin "arabska wiosna" oznacza faszystowsko-syjonistyczny terorryzm w państwach arabskich mający na celu obalenie prawowitych rządów (obecnie w Syrii). Trzymajmy się jak najdalej od terminów i bełkotu mediów mainstreamowych.

Portret użytkownika Roobaczek

 WAŻNE! Ostatnio

 WAŻNE! Ostatnio zastanawialiśmy się, czy polscy żołnierze nie wezmą udziału w ewentualnych walkach w Syrii czy Iranie. Dzisiaj uświadomiłem sobie, że jeżeli dojdzie do jakichkolwiek walk jest to nieuniknione. Dziś czytając prasę dowiedziałem się, że Polska do końca 2014 roku dowodzi międzynarodowymi operacjami komandosów, siłami specjalnymi  NATO. Siedziba która zajmuje się tym znajduje się w Polsce w Krakowie. Widać więc, że bardzo trudno będzie nam uniknąć zaangażowania naszego kraju w to zamieszanie. Już siedzimy w nim po uszy. Dziwi mnie to, że nasza prasa dopiero dzisiaj to upubliczniła. Ja w każdym razie czytam gazetki każdego dnia, a byłem tego zupełnie nieświadomy. Pozdrawiam! 

Portret użytkownika j

nie mozna posilkowac sie

nie mozna posilkowac sie mediami na zasadzie realizmu tylko przyswajac fakty a oceniac na bazie odwrotnosci - wychodzi najbardziej prawdopodobnie.przy tym globalnym bigosie na dzien dzisiejszy bardzo trudno o chocby mikrosens czegokolwiek tym bardziej gdy jestesmy znieczuleni w sposob perfekcyjny.wyeliminowanie petelickiego po obozach obamy na kanwie niszczenia godla narodowego daje obraz totalnego upodlenia panstwa ktore trwa od tupolewa.smugi kondensacyjne nie maja znaczenia czy to jest chemia czy tez nie, liczy sie tylko fakt prania mozgow i niszczenia swiadomej godnosci czlowieka.kazdy najmniejszy element powodujacy strach i destrukcje a prowadzacy do antagonizmu jest na wage zlota dla nowoorderowcow i jedyne co mozemy zrobic to nie promowac strachu i paniki ufajac JP2 ktory wolal aby sie nie bac.

Portret użytkownika tt11056

Wczoraj jak przeczytałem

Wczoraj jak przeczytałem artykuł o planecie która się otarła o ziemię i o tym że na niej żyli upadli aniołowie a bóg który nas stworzył zamieścił księżyc na orbicie jako stację bojową która ma nas wspomagać w wojnie z nadlatującym wrogiem. Tylko że ludzie w tej walce jeszcze się na ziemi motają od tamtego otarcia nie wiedza tego co jest prawdą i sami nie wiedza w co mają wierzyć po tym jak to żołnierze z rozbitego okrętu zła się wysypali na ziemię i zło zasiali a tylko najstarsze cywilizacje przy prawdziwej wierze się jeszcze tylko zostały i o zgrozo mają rację żeby zniszczyć państwo i naród Izrael i cały ten zepsuty chrześcijanizm który spadł na ziemię nie wiadomo skąd ! A tym czasem jak patrzę to wiara najsilniejsza w śród arabów bo tylko oni potrafią tak naprawdę i szczerze oddać życie za wiarę i nie mów mi że to zahipnotyzowani szaleńcy bo to są takie zachodnich władców myśli by przesłać je tobie!!!!!! uhahahahaha Wielka wojna wkrótce ruscy będą rozszczepiać ziemię by zniszczyć Amerykę, Ameryka wypuści roboty na ruskich a Żydki  podstępnie w tym całym zamieszaniu wytrzebią pół bliskiego wschodu i staną się trzecim jeźdźcem!!!!!!!  Tak że no ja to się trochę zaczynam bać bo może mam tak samo bujną wyobraźnię jak wy ale większość ludzi jest w świecie telewizji i ci z kolei mają inny światopogląd  i tu zaczyna się rodzić czwarty jeździec  z tego wszystkiego uhahahahahahaha

Portret użytkownika FuBBu

Ja trzymam kciuki za Assada,

Ja trzymam kciuki za Assada, bo on może i ma szansę przytrzeć nosa całej tej dzikiej hołocie i zachodowi i pokazać im, że nie wszystko może im się udać. Podejrzewam też, że gdyby nie Rosja, której trochę się zachód boi, to już dawno Assad by upadł. Jakby nie patrzeć ruscy mają troszkę wojska i wszelakiej maści uzbrojenia. Ponoć posiadają też bomby atomowe (czy jakieś tam wodorowe, nie wiem) zdolne rozłupać całą kulę ziemską na kawałki. 4 takie wybuchy nuklearne, zdetonowane w odpowiednim czasie i miejscu są teoretycznie zdolne do czegoś takiego. Jeżeli to prawda, to dzięki Bogu, że Rosja jest za Assadem. Patrząc jednak na to co się tam dzieje, to robi się naprawdę nieciekawie i nalezy mieć tylko nadzieję, że skończy się to bez III WŚ.

Strony

Skomentuj