Aspiryna okazała się cudownym lekarstwem na smog

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak kwas acetylosalicylowy, dwukrotnie zmniejszają uszkodzenie płuc spowodowane przez zanieczyszczone powietrze.

 

We wspólnym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z uniwersytetów Columbia, Harvard i Boston przeanalizowano przypadki medyczne 2280 starszych mężczyzn z Bostonu. Po analizach znaleziono ciekawą korelację związaną z przyjmowaniem przez nich aspiryny.

 

Stwierdzono, że przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego ochroniło ich płuca przed narażeniem na zanieczyszczenie powietrza. Lek pomagał również na skutki palenia tytoniu, oraz minimalizował negatywne skutki przebywania w obszarach o dużym zanieczyszczeniu powietrza. 

Aspiryna eliminowała o połowę negatywne efekty wdychanego pyłu na czynność płuc. Nowy mechanizm działania aspiryny nie jest jeszcze do końca znany i wymaga to dalszych analiz. Badacze sugerują, że lek może łagodzić stany zapalne spowodowane przez cząstki zanieczyszczonego powietrza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

Powyszszy artykół to stek

Powyższy artykuł to stek bzdur i wymysłów. Prawdę o szkodliwym placebo zwanym aspiryną napisał dr medycyny:

Około roku 1980 pediatrzy stwierdzili, że podawanie popularnej aspiryny jest szkodliwe dla małych dzieci. Mogą wystąpić ciężkie powikłania.  Stwierdzono, że osoby systematycznie przyjmujące aspirynę, nawet w małych dawkach, mają predyspozycje do wystąpienia choroby Leśnikowskiego – Crohna aż 5 razy większą, aniżeli osoby nie biorące aspiryny. Choroba Leśniowskiego-Crohna jest to wrzodziejące zapalenie jelita, które w katastrofalnej sytuacji prowadzi do perforacji jelit i częstych operacji, Poza tym, przyjmowanie przewlekłe aspiryny sprzyja występowaniu takich dolegliwości, jak szum w uszach, dzwonienie, a także u niektórych osób wywołuje odczyny alergiczne.  Odpowiednia reklama tak ogłupiła kardiochirurgów, że po operacji serca podaje się wszystkim chorym „profilaktycznie”, czyli zapobiegawczo średnio 200 mg na dobę aspiryny. Żadnego logicznego uzasadnienia takie postępowanie nie ma. Przeprowadzona analiza 10 010 chorych nie wykazała żadnej różnicy w przebiegu pooperacyjnym chorych otrzymujących aspirynę i tych, którzy jej nie otrzymywali. Ile koncern zarobił na tej bezmyślnej procedurze?

Normalnie do czasu syntetyzowania aspiryny ludzie leczyli się wyciągami z kory wierzby, czyli kwasem salicylowym. Ten sprzedawany obecnie produkt to jest kwas acetylosalicylowy, a więc coś innego. Aspirynę zsyntetyzowano chyba w 1905 roku i od razu zrobiono pierwszą fałszywkę. Kwas salicylowy czyli produkt uzyskiwany z kory wierzby był znany od tysięcy lat.

Po braniu nalewki, czy naparu z kory wierzby, nie występowały tak liczne powikłania, jakie obserwuje się obecnie. Nawet dziecku można było dać wyciąg z kory wierzby na miodzie, w przypadku przeziębienia, czy choroby wirusowej.

Ale zysku koncernom to nie dawało. Wierzbę mógł każdy sobie nazbierać i nalewkę zrobić. 

A jak o tym pisałem, tutaj chodzi wyłącznie o monopol. Ma być jeden producent, innych trzeba w taki lub inny sposób ogłupić i likwidować. Jeżeli bierzemy aspirynę, szczególnie przez dłuższy czas, to niestety występują uszkodzenia śluzówki żołądka, krwawienia itd – mówi lekarz. – W roku 1980 towarzystwa pediatryczne wystąpiły z ostrym protestem by zakazać podawania aspiryny dzieciom.
https://www.polishclub.org/2016/07/17/dr-jerzy-jaskowski-6/

http://biotalerz.pl/dr-jerzy-jaskowski-aspiryna-aspiryna-chroni-przed-zawalem/

In God we trust

Portret użytkownika SurvivorMan

Już oczami wyobraźni widzę te

Już oczami wyobraźni widzę te reklamy w niedalekiej przyszłości, w jedynej słusznej i jedynej nadawanej na planecie stacji NWOTV:
"Smog to cichy zabójca codziennie atakujący Twoje płuca... Ale od dziś Ziemianinie, nie musisz się już martwić groźnymi konsekwencjami dla Twojego organizmu, jakie niesie ze sobą oddychanie zatrutym powietrzem!!! Mamy dla Ciebie rozwiązanie, które zakończy Twoje problemy z toksynami w płucach!!! Nowe tabletki "ASPIRINE BREATHE CONTROL PLUS"!!!
Dzięki unikalnej formule, ten jedyny w swoim rodzaju lek, skutecznie neutralizuje gromadzone codziennie toksyny w Twoich płuchach i trwale chroni Twój układ oddechowy, byś mógł cieszyć się świeżym powietrzem nawet gdy takiego nie ma!
Nowy ASPIRINE BREATHE CONTROL PLUS! Oddychaj pełną piersią, kiedy tylko chcesz!
...
UWAGA! Od teraz, dostępny jest w aptekach także "ASPIRINE SMOKE NEUTRALIZER" który oprócz działania chroniącego przed smogiem, posiada także specjalnie przygotowane przez najwyższej klasy naukowców cząsteczki kwasu acetylosalicylowego, by każdy palacz wreszcie nie musiał odmawiać sobie swoich przyjemności, a osoby postronne, nie były już nigdy więcej biernymi palaczami!

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika dora

Masz rację.Wiadomości tego

Masz rację.Wiadomości tego typu sprawią,że ludzie zaczną łykać pigułki:na śniadanie,obiad i kolację.Leki pomagają i owszem,ale tylko wtedy,kiedy ich nienadużywamy.                                 Firmy farmaceutyczne żerują na ludzkiej naiwności i bardzo często przedstawiają zwykły lek jako "złoty środek"na wszystko.                            Na szczęście mamy coś takiego jak rozum i nim właśnie powinniśmy się kierować.                             Nie podawajmy też byle czego dzieciom.                Nie ma żadnego " złotego środka".

 

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika keri

Aspiryny nie wolno podawać

Aspiryny nie wolno podawać dzieciom do lat 12. Brak tej wiedzy uśmiercił niektóre dzieci lub spowodował u nich zaburzenia nieurologiczne. Truciciel bayer musiał pogodzić się ze stratą odbiorców do lat 12. Aby nie mieć strat wymyślił, że aspiryna jest dobra na serce i wcisnął ją osobom starszym jako profilaktykę.

Teraz wymyśla kolejne zastosowania. Ponieważ prawie każdy oddycha syfiastym powietrzem, zaleca aspirynę do oddychania Biggrin

Aspiryna może wywołać śródmiąższowe zapalenie nerek i wątroby, astmę, wrzody żołądka.

W USA na skutek krwawienia lub pęknięcia wrzodów żołądka wywołanych regularnym zażywaniem dużych dawek aspiryny trafia co roku do szpitali ok. 100 tysięcy osób, a niemal jedna piąta umiera.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Keri... ja wychowałem sie na

Keri... ja wychowałem sie na aspirynie od 4-go roku życia.. Oczywiście, żreć jej nie można, ale leczyła ona całe pokolenia...

 Więcej umarło od Paracetamolu... Smile To kłamstwo rozpowszechniają koncerny zajmujące sie produkcją paracetamolowych specyfików. Dlaczego paracetamol? Uszkadza on ośrodki mózgowe odpowiedzialne za krytyczne myślenie...

 Od czasów stosowania tych specyfików populacja zdurniała i jak nigdy w historii dała się zmanipulować...

 Taka jest PRAWDA!!

 TE WSZYSTKIE IBUMY, PARACETAMOLE TO ŚMIERĆ DLA WOLNOŚCI CZŁOWIEKA

 tylko kwas acetylosalicylowy!! Jest w korze polskiej wierzby...

Portret użytkownika keri

W korze polskiej wierzby jest

W korze polskiej wierzby jest kwas salicylowy i kora wierzby od wieków była stosowana jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.

W aspirynie jest kwas acetylosalicylowy, który ma skutki dla organizmu jak typowe produkty firmy IG Farben (dla zmyłki nazywanej Bayernem) szerzej znane od czasów obozów koncentracyjnych.

Skutki podania dziecku aspiryny (nawet jednorazowo) mogą być tragiczne i takich przypadków było niemało. IG Farben na pewno nie pisałaby na ulotkach, aby jej nie podawać dzieciom do lat 12, gdyby nie musiała.

Zwróć uwagę, że IG Farben zaleca długotrwałe profilaktyczne stosowanie aspiryny, czyli wyniszczanie organizmu uszkodzeniem wątroby, nerek, żołądka.

AMR, dlaczego nie prowadzisz bojkotu produktów IG Farben, tylko je reklamujesz?

Portret użytkownika SurvivorMan

To wszystko prawda co piszesz

To wszystko prawda co piszesz Keri... 
Ja sobie tylko troszkę poironizowałem, bo mam jakieś dziwne wrażenie, że te naukowe rewelacje dotyczące Aspiryny firmy IG Farben, to fundament pod nowe sposoby zarabiania pieniędzy na podatnej na manipulację mediów społeczności międzynarodowej Wink

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika keri

>Nowe tabletki "ASPIRINE

>Nowe tabletki "ASPIRINE BREATHE CONTROL PLUS"!!!
 UWAGA! Od teraz, dostępny jest w aptekach także "ASPIRINE SMOKE NEUTRALIZER"

Survi, producenci syfu farmaceutycznego sprzedają jeden "lek" pod wieloma nazwami, i to zarówno ten sam produkt ma różne nazwy jak też różne nazwy mają jego rozmaite stężenia. Te produkty z jednej receptury są zalecane na różne dolegliwości. Biggrin

IG Farben opatentowała aspirynę w 1899 i zalecana była na wszystko, łącznie z gruźlicą i rzeżączką. Niedługo opublikuje badania, że długotrwałe podawanie aspiryny zapobiega rakowi tak jak teraz podaje, że dzięki aspirynie lepiej się oddycha Biggrin

Strony

Skomentuj