Asgardia może stać się pierwszym państwem w kosmosie, uznanym przez ONZ

Kategorie: 

Źródło: Asgardia

Starania naszej cywilizacji na rzecz jej rozwoju i ekspansji w kosmosie nabierają tempa. W tym tygodniu ogłoszono pierwszy w historii ludzkości projekt, który zakłada zbudowanie państwa poza naszą planetą. Nowy kraj, całkowicie niezależny i posiadający własną populację, otrzymał nazwę Asgardia.

 

Bardzo ambitny plan zapowiedział Igor Ashurbeyli, przewodniczący instytutu Aerospace International Research Center (AIRC), który nawiązał współpracę z grupą naukowców, inżynierów, przedsiębiorców i ekspertów prawnych. Postawił on przed sobą cel stworzenia zupełnie nowego, niezależnego państwa kosmicznego.

 

Nazwa Asgardia powstała na cześć jednej z Dziewięciu Krain, opisanej w mitologii nordyckiej, która była zamieszkana przez dwa szczepy bogów. Lecz w pierwszym państwie kosmicznym będą oczywiście mieszkać ludzie. Ashurbeyli oświadczył, że każdy może zostać obywatelem Asgardii - wystarczy po prostu wypełnić odpowiedni formularz. Co ciekawe, w ciągu 40 godzin od ogłoszenia projektu, około 100 tysięcy ludzi z ponad 200 państw świata udostępniło już swoje dane osobowe.

Wszystko to brzmi niesamowicie a sam projekt szybko się rozwija. Ashurbeyli chce, aby nowe państwo zostało przede wszystkim uznane przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Asgardia będzie posiadała własną flagę i hymn. Mieszkańcy będą mogli tam żyć tak jak w każdym innym kraju na naszej planecie, otrzymają dowody i paszporty. Początkowo będą żyli na Ziemi, ale w przyszłości, gdy stanie się to możliwe, będą mogli wyruszyć do nowego państwa i osiedlić się tam na stałe.

 

Asgardia będzie pierwszym niezależnym krajem kosmicznym z własnym prawem, własnymi przepisami i oczywiście z własną populacją. Osoby zaangażowane w projekt planują również budowę zaawansowanej tarczy, która ochroni Ziemian przed wszelkimi zagrożeniami z kosmosu, np. przed impaktem asteroidy. W przyszłym roku, ewentualnie w 2018 roku, wystrzelony zostanie pierwszy satelita, należący do Asgardii. Wiele oczywiście zależy od tego, czy Ashurbeyli i jego współpracownicy otrzymają zgodę na rozwój swojego wyjątkowego projektu.

Obecnie ponad 180 tysięcy ludzi zgłosiło się aby zostać obywatelem kosmicznego państwa a liczba chętnych stale rośnie. Powstanie kraju poza Ziemią byłoby czymś zupełnie nowym dla całej ludzkości. Nie wiemy nawet czy obecne przepisy zezwalają na budowę autonomicznego, suwerennego podmiotu w przestrzeni kosmicznej. Pomysłodawcy nie wyjaśnili jeszcze kwestii natury technicznej i logistycznej, oraz skąd będą pochodzić fundusze. Być może jest to dobry czas, aby wprowadzić odpowiednie zmiany w przepisach, tak aby umożliwić budowę nie tylko Asgardii, ale także innych państw, np. na powierzchni Księżyca, Marsa i być może innych planet.

 

Chcąc zostać obywatelem Asgardii, wystarczy wypełnić wniosek: http://asgardia.space/citizenship

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika bicz plis

hmm... z jednej strony

hmm... z jednej strony chciałbym tam mieszkać, może uniknąłbym wojny atomowej (mam nadzieję, że jej nie będzie), ale.. z drugiej strony może być to też jakiś masoński spisek, ja bym nie ufał żadnym rządowym projektom, bo to może się źle skończyć... 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Serial "Gwiezdne Wrota,

Serial "Gwiezdne Wrota, Atlantis" i dalsze został wyprodukowany przez Hollywood, która jest instytucją masońską. Rezyser tegoserialu jest masonem 33 st i jest wtajemniczony we wszystkie aspekty odkryć naukowych. To nie fantazja, tylko artystyczne opracowanie tych odkryć.

Powiem więcej: główni aktorzy tych seriali ( o dziwo wszyscy homoseksualni) nie są ludźmi...

Portret użytkownika MiamiVibe

Myślę że elitarni wyznawcy

Myślę że elitarni wyznawcy diabła mają już stworzony jakiś tam azyl przed syfem, który próbują zrobić na Ziemi, a to to jakieś kpiny dla najbardziej odmóżdżonej szarej gawiedzi Smile A może Elizjum nam się szykuje ? Nawet to logo tego miasta trochę takie żydowskie...

Portret użytkownika adek91

to nie jest gwiazda tylko

to nie jest gwiazda tylko ziarno zycia, ktore buduje kwiat zycia. poczytajcie na temat tego pojecia zanim zaczniecie wygadywać głupoty bo symbol jest dużo starszy niż żydostwo i masoneria. podobnie jak heksagram, który żydostwo ukradło jako "gwiazdę dawida" dopiero w siedemnastym, lub osiemnastym wieku albo swastyka, skradziona przez III rzeszę. To wszystko symbole starożytne, nie mające nic wspólnego z tymi teraz.

Strony

Skomentuj