Arnold Schwarzenegger pozwie koncerny paliwowe za ich udział w powstawaniu zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: Oscars na youtube.com

Dwa miesiące po tym, jak burmistrz Nowego Jorku ogłosił, że pozywa koncerny naftowe za ich udział w zmianach klimatu, były gubernator stanu Kalifornia, Arnold Schwarzenegger oświadczył oficjalnie, że zamierza wykonać takie samo działanie. Jak twierdzi austriacko-amerykański aktor, koncerny paliwowe odpowiadają za świadome zabijanie ludzi na całym świecie.

11 marca, podczas nagrywania podcastu o tytule „Under Message” dla POLITICO, Schwarzenegger ujawnił, że prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma prywatnymi firmami prawniczymi, aby wytoczyć proces sądowy przeciwko 6-7 największym firmom paliwowym na świecie.

 

Kulturysta twierdzi, że właściciele pozwanych przez niego koncernów już w 1959 roku przeprowadzili własne badania, w których wykazano, że z powodu stosowania paliw kopalnych nastąpi globalne ocieplenie. Mężczyzna porównał to do firm zaangażowanych w przemysł tytoniowy, które ukrywały, że palenie poważnie szkodzi zdrowiu ludzi.

Co więcej, Schwarzenegger uważa, że każdy produkt, który został stworzony lub przetworzony przy użyciu paliw kopalnych (czyli prawie wszystko co w dzisiejszych czasach kupujemy), powinien być opatrzony etykietą informującą o tym fakcie. Idąc dalej tokiem rozumowania aktora, każda stacja benzynowa, a nawet każdy samochód powinien być opatrzony znakami ostrzegawczymi.

 

Schwarzenegger nie sprecyzował, które dokładnie spółki naftowe zamierza pozwać, jednak burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio, podał już konkretne nazwy: BP, Chevron, ConocoPhillips, Exxon Mobil oraz Royal Dutch Shell. Być może to dopiero początek pozwów kierowanych w tę stronę.  

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Te same organizacje NWO co

Te same organizacje NWO co nakazujące Arnoldowi bredzieć o zmianach klimatu to nakazują wprowadzanie w Polsce przestarzałych technologii atomowych elektrowni ! PiSowcy w podskokach muszą zlikwidować elektrownie węglowe a wprowadzić nieopłacalne i drogie elektrownie atomowe ! Unia szkopsko enwuowska zboków od gender chce zniszczyć Polskę ! Musimy organizować więcej różańców do granic i się modlić o zmiłowanie nad Polską bo jak Jezus Miłosierny i Maryja Dziewica nam nie Pomogą to nikt nam nie pomoże i nas wykończą zboki eurokołchozu ! Do tego należy powołać komisję która będzie usówała z mediów i prasy wszelkie zboczeńskie programi i pornosy żeby dzieci nie stawały się zbokami ! Należy też pozamykać wszystkie burdele żeby polskie zboki nie chodziły do miejsc gdzie sięzdradza żony albo gdzie się robi z ludzi zboków !

Czekam na Prezydenta Polaka ożenionego z Polką - Krzysztof Lech Łuksza #30 Kondominium News

https://www.youtube.com/watch?v=h94Dkbutpd8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Rocafella

I Lotos. Właśnie się łączą w

I Lotos. Właśnie się łączą w jedno to spełnią kryterium "największych" do pozwania Smile

A jak dorzucą do tego że Orlen to firma tych co mordowali pewnych miłych ludzi w czasie II ww to nie ma bata, zapłacimy w podatku akcyzowym na odszkodowania, dla miłych ludzi.

Skomentuj