Armia USA testuje autonomiczny pojazd wojskowy, wyposażony w broń maszynową

Kategorie: 

Źródło: U.S. Army

Amerykańska armia rozpoczęła właśnie testy autonomicznego pojazdu wojskowego HMMWV (Humvee), opracowanego przez firmę AM General, w ramach programu "Wingman". Samochód terenowy posiada zamontowany karabin maszynowy kalibru 12,7 × 99 mm NATO, który jest wyposażony w system zdalnego sterowania.   

 

Samojezdna terenówka z samonaprowadzającym działem jest nie tylko bezpieczniejsza – ma za zadanie skrócić czas potrzebny na identyfikację celu. Rozpoczęte ćwiczenia polegają na zweryfikowaniu sprzętu w zaaranżowanych, realistycznych warunkach.

 

Fakt, że armia USA zaczyna testować celność bezzałogowych pojazdów wojskowych zyskał nazwę pierwszego kroku w kierunku robotyzacji armii. Istnieją plany wprowadzenia jeszcze bardziej niezależnych technologii na pole bitwy. Póki co jednak roboty mają znacznie większe trudności w poruszaniu się po często błotnistych, pagórkowatych lub piaszczystych gruntach, w przeciwieństwie do ludzkich żołnierzy.

Na dany moment bezzałogowe pojazdy mają towarzyszyć siłom armii amerykańskiej w wyjątkowo niebezpiecznych operacjach. Na przykład autonomiczny Humvee ma być stosowany przez siły specjalne – elitarne formacje wojskowe USA.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Mam szacunek dla ludu Rosji

Mam szacunek dla ludu Rosji ale takiego zwykłego można powiedzieć ''wsiowego,'' bo elity tam są z mongolskiego importu tak samo jak i u nas w Warszawie. Taki sam mamy upadek ducha (czyli duchowości) w Polsce jak i w Rosji. Jest to przykrym znakiem że jahwe wygrywa z duchowością rozsiewając przeciwko niej pseudo religijne ego-materialne podejście do życia. Przykład z Polski, im więcej klepią bezmyślnych zdrowasiek w Radju Maryjan tym Polska leci w głębsze szambo. W styczniu na jaw wyszło że wrogiem Polski jest Izrael USA i Ukrajanina. (Czyli 3 marionetkowe państwa sterowane przez mafie syjonistyczną.) Czy to jest efekt tych modłów? Tego właśnie rozmodlony lud pragnie? Zamiast pokoju szuka sobie wrogów?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Medium

Kiedy plują, niszczą,

Kiedy plują, niszczą, dezorganizują, okładają podatkami, zmuszają do zarobkowej emigracji, tworzą szkodliwe antyludzkie prawo, to nie jest zmasowany atak?

Kim trzeba być, żeby tego nie dostrzec wcześniej? Nawet wojsko wjechało, i co i nic?!! 

Okupacyjne media zawsze kłamią. Taka zasada okupacji. Jeśli media zaczynają mówić prawdę, to znaczy, że rusza narodowa odsiecz, ruch narodowo-wyzwoleńczy.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Aa tam.............oficjalnie

Aa tam.............oficjalnie. Oficjalnie to jest tylko dla niemotów. Niejaki Kubuś kształtuje swój światopogląd tylko na podstawie "oficjalnych" "niusów. Człek rozsądny już dawno wiedział, że uSSman i mycak to śmiertelny wróg. O bander-ukrach zachodnich nawet nie wspominam.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj