Armia tadżycka wysłała czołgi na granicę z Kirgistanem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W czwartek widać było, jak wielkie kolumny wojskowe Sił Zbrojnych Republiki Tadżykistanu zbliżają się do granicy z Kirgistanem.

 

W mediach społecznościowych pojawiły się filmy przedstawiające szereg bojowych wozów piechoty, ciężarówek wojskowych i czołgów głównych Sił Zbrojnych Republiki Tadżykistanu, pozornie pędzących w kierunku granic kraju z Kirgistanem.

 

Poinformowano, że Tadżycka Armia Narodowa wysłała dodatkowe wojska po rozpoczęciu wymiany ognia na granicy między dwoma krajami.

 

28 kwietnia br. wybuchł konflikt między lokalnymi mieszkańcami w rejonie głównego punktu dystrybucji wody, który jest uważany za terytorium Tadżykistanu, ale jest kwestionowany przez Kirgistan.

 

Granica kirgisko-tadżycka ma około 980 km długości i składa się z kilkudziesięciu odcinków, na których walczono po rozpadzie Związku Radzieckiego. Obecnie w procesie delimitacji i demarkacji granicy wyznaczono już około 580 km linii przejścia granicznego.

 

Ostatnie posiedzenie komisji demarkacyjnej odbyło się w marcu 2021 roku. Na czele delegacji stanęli przewodniczący Państwowych Komitetów Bezpieczeństwa Narodowego Tadżykistanu i Kirgistanu. Na niektórych terenach od czasu do czasu dochodzi do sporów i konfliktów między lokalnymi mieszkańcami terenów przygranicznych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Właśnie dlatego powstała UE i

Właśnie dlatego powstała UE i po to dąży się do globalizmu .. z tym , że narodów wcielonych do ZSRR nikt nie pytał o zgodę i dlatego biją się teraz o swoje bo zostali poprzesiedlani i pomieszani między sobą a zadawnione konflikty pozostały i choć były tłumione przez władzę radziecką to teraz wracają. Bo każdy chce mieć swój kraj i mieszkać na swojej ziemi wśród swoich a nie "ludzi radzieckich". Podobną politykę prowadziła "władza" europejska przymuszając kraje członkowskie do przyjęcia tkz. "uchodźców" , których jedynym zadaniem było przemieszanie się z tubylcami aby utworzyć nowych ludzi europejskich . A docelowo chodzi w tym oto by miejscowi użerali się z napływowymi , dzięki czemu ich niezadowolenie z życia (i władzy)  znajduje upust w postaci wzajemnie ukierunkowanej niechęci , przez co władze centralne nie muszą się już obawiać buntu i mogą robić co chcą . Po to też dąży się do utworzenia centralnej armii europejskiej - bo powstaje nowe "ZSRR" tyle , że na zachodzie. Czyli powodem tych konfliktów nie jest "nagły przypływ wolności" ale ustanie dławiącego ich ucisku. I podobnie by się tu w europie działo gdyby rozpadła się UE i nikt by już tym odgórnie nie sterował. 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Ja nie wyraziłem zgody na

Ja nie wyraziłem zgody na wcielenie do UE, więc nie czaruj, że cokolwiek było dobrowolne. Tutaj nie potrzeba wielkiego odkrywcy by zauważyć, że wszystkie zwierzęta próbują zagarnąć jak największe terytorium. Ponieważ ten zwierzęcy etap w rozwoju ludzkości chyli się ku upadkowi to wygląda to zabawnie, bo na szczyt nie pchają się wcale samce alfa, tylko te najbardziej zezwierzęcone jednostki.

Portret użytkownika Quark

Dobrze wiesz , że jeszcze się

Dobrze wiesz , że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim na raz dogodził .. Mamy demokrację a w niej przeważa głos większości . I samo wstąpienie w szeregi unijne złe nie było (bo dużo zyskaliśmy), tylko nikt się w porę nie zorientował , że te dawne EWG już nim nie jest a stało się eurosowchozem . Gdybyś się orientował w tym co piszę tutaj to wiedziałbyś , że jestem eurosceptykiem i gdyby to ode mnie zależało prowadziłbym politykę - mało dajesz dużo bierzesz ! Bo nam się należy , za Jałtę - sowiecką i niemiecką okupację , rozbiory itd. Czyli byłaby to polityka twardej ręki i silnego państwa broniącego interesów swoich obywateli. Ja też nie wyrażałem zgody na to by prezydentem naszej Polski był jakiś tam Kwaśniewski czy inny Komorowski i co z tego ... Ludzkość ma w genech dążenie do globalizmu (i to jest dobre) tylko , że robi to środkami jakimi dysponuje jej prymitywna świadomość i przynosi to więcej szkód niż pożytku . Sięgnij do historii .. od zawsze ktoś gdzieś budował imperia. Tyle , że budowane "od góry" nigdy nie będą ani sprawiedliwe ani stabilne , bo musi ono (globalnie) powstać "od dołu" jako pragnienie zjednoczenia się ludzkości we wspólnym celu osiągnięcia pokoju o dobrobytu - innej drogi nie ma. A to , że do władzy pchają się prymitywy (nie raz to już wyjaśniałem) jest efektem tego , że ludzie wybierają z pośród siebie nie tych co są owej władzy godni ale tych co wchodzą na skrzynkę po jabłkach i krzyczą : mnie wybierzcie , mnie .. ! , więc miej pretensję do głupich ludzi a nie tych co z ich "ramienia" żądzą .

Portret użytkownika Binx

Dlatego z punktu wiedzenia

Dlatego z punktu wiedzenia geostrategocznego najwiekszym zagrożeniem dla Polski jest Federacja Rosyjska kierowana przez KGBiste Putina .Jest wiele okoliczności bardzo podobnych do '39 roku, dogadanie Niemców z Rosją (Nord Stream) , anektowanie Krymu na Ukrainie (Hiter Austrię) ogromny kryzys finansowy.  Nie chce Was straszyć ale ja bym zaczął czytać jak zdobywać wodę czy mieć zapasy oraz mieć sojwego BOB'a.

Jeśli myślicie że świat jest spokojny to wystarczy spojrzeć za wschodnią granicę , tam jest regularna wojna tuż przy naszych granicach. A do czego zdolni są ludzie to warto pocztać o wojnie w byłej Jugosławi (tak tak to w "cywilizowanej" Europie) 

Portret użytkownika Kwazar

autor: Binx zabłysnął :

autor: Binx zabłysnął : Kagiebista Putin i... Jest wiele okoliczności bardzo podobnych do '39 roku. Tak ! I jak zawsze tak było i przed i po rozbiorowych okoliczności o wcześniejszych nie wspomnę.Kagiebisty tylko zabrakło ale....się sprzysięgli sukin i skarfin takie to a takie co tylko na twa wolnośc nastawiali ! A może jednak wina leży pośród takiego ...słów brakuje.... jak ty ? A potem się zdarza ? 

Skomentuj