Armia Syryjska wzięła do niewoli 10 francuskich komandosów w tym pułkownika

Kategorie: 

telegraph.co.uk

Oddziały syryjskiej armii wzięły do niewoli dziesięciu francuskich żołnierzy niektórzy z nich są wyżsi stopniem. Według syryjskich mediów Francuzi zostali złapani w rejonie Bab Amr w Homs, a wśród nich jest oficer w randze pułkownika.

 

Francuska agencja informacyjna przedstawiła wydarzenie w następujący sposób. Podczas bitwy pod Homs w armia syryjska otoczyła około piętnaście tysięcy uzbrojonych bojowników. Niektórzy z nich zostali aresztowani, francuscy komandosi syryjscy przedstawili się i poprosili, aby zostać uznanymi za jeńców wojennych. Francuski oficer odmówił wyjawienia liczebności oddziałów i charakteru swojej misji w Syrii.

 

Według syryjskich mediów, francuski wywiad zapewnia aktualnie uzbrojenie rebeliantów oraz środków łączności satelitarnej. W tej historii, ciekawe jest opanowanie, jakie okazują francuscy żołnierze, którzy uważają się za jeńców wojennych. Warto zauważyć, że Syria i Francja nie są walczącymi stronami, a zatrzymanie francuskich obywateli z bronią w Syrii nie może być wystarczające, aby stosować Konwencję Haską na temat jeńców wojennych.

 

Z punktu widzenia prawa międzynarodowego są to zwykli najemnicy, którzy przebywają nielegalnie na terytorium Syrii. Ponadto udający się do niewoli żołnierz ma obowiązek poinformować o swojej jednostce i charakterze misji. W każdym przypadku zatrzymanie wojsk francuskich w Syrii i zastosowanie względem nich konwencji dla jeńców wojennych sugeruje, że Francja jest już otwartej wojnie przeciwko Syrii i liczba jeńców nie ma znaczenia.

 

Zastanawiające jest też to, ze ten sensacyjny news praktycznie nie istnieje w innych mediach elektronicznych. Od dawna było wiadomo, że na terenie Syrii operują służby specjalne kataru, Wielkiej Brytanii i Izraela teraz mamy dowód, że również z Francji. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomcamera

Większych bzdór nie czytałem.

Większych bzdór nie czytałem. To brzmi jak proputinowska propaganda w RTv opłacana przez KGB. Kto takie gówno płodzi? Mój znajomy jest w tej chwili w Homs w Syrii ranny i czeka na ewakuacje. Uśmieje sie jak mu ten artykuł pokaże.

Portret użytkownika edmund

z punktu widzenia prawa

z punktu widzenia prawa międzynarodowego, złapanie obcego najemnika na terenie suwerennego kraju; najemnika który strzela do żołniezy i policjantów jest jednoznaczne.
jest to akt terroru i czynnego, zbrojnego podżegania do wojny domowej.
 
czapa w trybie sądu polowego.
 
mam nadzieję, że syryjczycy sobie nie pozwolą na buszowanie terrorystów w ich kraju.  uczapienie francuzików ostudziłoby innych francuzików przed zbyt chętnym przyczynianiem się do rozlewu krwi.

Portret użytkownika Roobaczkowa

Trochę z innej beczki. Na

Trochę z innej beczki. Na Onecie zamieszczono wywiad z naszym czarnym posłem. Mówi on w nim o ewentualnym udziale Polski w wojnie z Iranem. Pod tekstem ludzie dzielą się swoimi opiniami na temat naszego udziału w tym przedsięwzięciu. I oczywiście w ruch idą łapki w górę lub do dołu. Podliczane są procenty za i przeciw.  Całość sprawia wrażenie bardzo delikatnego badania opinii publicznej w tej sprawie. Może warto tam zaznaczyć swoją opinię na ten ważny niewątpliwie temat.

Portret użytkownika Roobaczkowa

Już wycofano ten wywiad.

Już wycofano ten wywiad. Około 85% ludzi wypowiadało się bardzo negatywnie o możliwym udziale Polski w tej wojnie i o polityce naszego rzadu, a zwłaszcza o braku konsultacji społecznych w tak zasadniczych sprawach.

Portret użytkownika alek

Czy ten portal nie jest

Czy ten portal nie jest przypadkiem prowadzony przez pracowników Ambasady Rosyjskiej? Zastanawialiście się nad tym kiedyś? Ruscy piorą wam mózgi jak za komuny, kiedyś amerykanie mieli zrzucać stonkę ziemniaczaną na pola, dziś podli atakują biednych bliskowschodnich dyktatorów. Żal czytać takie rzeczy. 

Portret użytkownika Art

   Na portalach się zarabia i

   Na portalach się zarabia i na reklamach w internecie też parę groszy. Ale to nie jest polityczny portal tylko informacyjny. Spotkać tu możesz co najwyżej trochę bardziej "podkręcone" informacje, które fajnie się czyta, tzn. szokują, wzbudzają emocje. Natomiast stronniczość wykluczona wg mnie. Wydaje mi się, że czasem admin pisze w sposób bardziej zgadzający się z nastawieniem i opiniami swych czytelników i komentatorów co oznacza, że jest człowiekiem  inetligentnym Smile

Strony

Skomentuj