Armia rosyjska wciąż ma broń klimatyczną

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wiodący Specjalista prywatnej firmy meteorologicznej "Phobos" (Центр ФОБОС) Jewgienij Tiszkowiec (Евгений Тишковец) powiedział w popularnym rosyjskim serwisie informacyjnym, że armia rosyjska nadal ma broń klimatyczną, ale nigdy nie została zastosowana.

 

Jewgienij Tiszkowiec oświadczył, że jest byłym pracownikiem armii w stanie spoczynku i wie wiele na temat rosyjskiego HAARP

"Jestem podpułkownikiem rezerwy i kierowałem kiedyś działem Sztabu Generalnego, który jest bezpośrednio zaangażowany w broni klimatycznej. Taka broń istnieje i jest porównywalna z mocą broni jądrowej. Wojska rosyjskie nigdy jej nie użyły, ale ona istnieje. Amerykanie od czasu do czasu sobie na to pozwalają, na przykład w 2005 r., w Jugosławii, a także w Wietnamie i w Korei, gdzie USA zniszczyło uprawy, "- powiedział.

Według rosyjskiego synoptyka oszacowanie konsekwencji użycia broni klimatycznej jest bardzo trudne i głównie dlatego jej stosowanie jest "zamrożone".

Jewgienij Tiszkowiec - źródło: YouTube

O tym, że rozwój rosyjskiej broni klimatycznej następował głównie w czasach sowieckich poinformował już w 2013 roku prof. Igor Ostrecow:

"W latach 70-tych ubiegłego wieku brałem udział w projekcie badawczym, który mógł doprowadzić do pozyskania broni nowego typu. Założyliśmy, że klimat na Ziemi może być kontrolowany za pomocą magnetosfery naszej planety. Nawiasem mówiąc, tych projektów było wiele, ale nasz był najbardziej wydajny - my postanowiliśmy wstrzykiwać bardzo potężne strumienie plazmy wpływające na magnetosferę"

Przepływy te spotykałaby się w pasach Van Allena, które łowią cząstki elementarne przybywające z przestrzeni kosmicznej. Mówiąc w dużym skrócie upadały one z powodu zmiany kierunku ich wektora prędkości (z podłużnego na poprzeczny).

 

Według tego założenia, po wysyp takich cząstek w okolicach biegunów planety zacznie głęboki wpływ na masy powietrza co będzie sprzyjało zmianom klimatycznym. Jednak prof. Ostrecow twierdzi, że z całą pewnością projekt pozostał tylko na papierze i nawet nie rozpoczął się pierwszy etap eksperymentów. Jego słowa stoją jednak w sprzeczności z wyznaniami rosyjskich polityków i wspomnianego powyżej byłego pracownika wojska.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Impuls

Rosjanie, jak to czytacie

Rosjanie, jak to czytacie to:
Wnoszę podanie o to abyście ocieplili i lekko osuszyli klimat w Polsce.
1). Specyfikacja:
- Suma roczna opadów 550 mm. Chyba że kanalizacja zacznie w Polsce działać (I odwodnienia) to może być nawet 800 mm.
- Obecność typowej zimy, ale upalnego lata - 32 st. Celsjusza typową letnią temperaturą i temp. max. nie spada od Maja do Września poniżej 26.
- Oczysczenie atmosfery z chemtrailsów, fal haarpu i innego dziadostwa. Smile

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika Medium

Tak, Lewaszow to

Tak, Lewaszow to człowiek-legenda. Gdy go zabrakło, przeżyłam, jakby ubyło kogoś z mojej rodziny.
Jednego nie potrafiłam u niego tolerować: tuszy...
Zgubiły go ambicje polityczne.
 
Dodane:
Komuś nie chciało się przetłumaczyć wywiadu do końca?

Skomentuj