Armia Korei Południowej zamierza umieścić na granicy z Koreą Północną roboty z karabinami maszynowymi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Południowokoreańska armia wzbogaciła się o najnowsze roboty bojowe, wyprodukowane w jednej ze spółek zależnych Samsunga. Są one wyposażone w czujniki ciepła i ruchu i dzięki temu idealnie nadają się do patrolowania i wykrywania potencjalnych celów. Robot jest dodatkowo wyposażony w karabiny maszynowe, zdolne atakować nawet z odległości 2 kilometrów.

 

W arsenale SGR-1 znajduje się karabin maszynowy 5,5 mm i granatnik kalibru 40 mm. Jednakże decyzja o strzelaniu jest wykonywana przez zdalną obsługę i stosowne protokoły nie znalazły się na razie w oprogramowaniu tego robota. W przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia maszyna niezwłocznie informuje centrum dowodzenia. Obraz z dźwiękiem transmitowany jest do zdalnego operatora, który decyduje czy w danej sytuacji strzelać czy nie.

 

Ludzie mogą iść spać, a na posterunku zostaną, roboty, które w razie czego zaalarmują o intruzach. Według twórców, SGR-1 został zaprojektowany "aby zapobiec wojnie." Jego celem jest ochronić żołnierzy, którzy znajdują się pod ogniem w szczególnie niebezpiecznej strefie.

Patrole robotów będą realizowane wzdłuż strefy zdemilitaryzowanej między Koreą Północną, a Południową. Obszar ten, od 1953 roku, rozdziela Półwysep Koreański na dwie w przybliżeniu równe części. Linia podziału ma długość około 250 km i szerokość 4 km.

Według szacunków, koszt budowy jednej jednostki SGR-1 wynosi 200 000 dolarów. Liczba robotów, które znajdą się na służbie jest nieznana. Po raz pierwszy system stworzony w Samsung Techwin został przetestowany już w 2006 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rasputin

niedługo to jak w star

niedługo to jak w star warsach będą droidy bojowe, hologramy ( już są, ale póki co wielkości 3cm ), podróże międzyplanetarne. blastery, żołnierze klony, świetlne miecze ( ale nie na bazie kryształów, raczej jakiś laser ), grupy wrażliwych na moc i soki w nadświetlną ( nie tu już poszedłem za daleko Biggrin ) . Kto wie czy Żydostany, Chinczycy bądź Ruskie nie pracują nad stacją bojową w stylu gwiazdy śmierci Biggrin
 

Portret użytkownika didier

Ludzkość... dokąd zmierzamy ?

Ludzkość... dokąd zmierzamy ? w jakim kierunku idzie nasza cwyilizacja ?
Czy my jeszcze posiadamy sumienie ? Czy zastanawiamy się nad ludzkim życiem ?
Jesteśmy tak przesyceni egoizmem, że uznajemy obcych ludzi nie jako Ludzi tylko obce organizmy które nic nie znaczą..... o zwierzęta bardziej się troszczymy.
Co wzbudzi większe oburzenie, nowa zabawka do zabijania ludzi (jak np ta w artykule) czy powiedzmy nóż do obdzierania psów ze skóry. Oczywiście nie w jednym artykule bo jeszcze by ktoś dostrzegł różnicę..

1.Ech.. nowy karabin, fajny, postrzelałbym.
2.Nóż do obdzierania psów ?! że zabijać psy ?! przecież to najlepszy przyjaciel CZŁOWIEKA, cóż za bestialstwo !! psy przywiązują sie do ludzi, to prawie członek rodziny, cóż za zwyrodnialec mógłby zabić psa.
3. Nóż do obdzierania psów ?! + filmik z obdzierania - 95% komentarzy będzie: K*rwa dajcie mi tego gościa i nóż a z przyjemnością go obedre ze skóry.

A jeśli Bóg istnieje ? A jeśli nie jesteśmy tylko kupą mięsa która wyewoluwała z innej kupy. Co Jeśli to co robimy, jak postępujemy ma znaczenie ? 
Jakim trzeba być człowiekiem, żeby wymyślić broń do zabijania ludzi ! Psychopatą ?
Po śmierci, stanie przed stwórcą i powie z pełną powagą i przekonaniem:
Byłem dobrym człowiekiem, nikogo nie zbiłem, nie okradłem, wychowałem dwójkę dzieci....Stworzyłem broń do zabijania ludzi, wychowałem dzieci w wierze że zabijanie nie jest niczym złym.

Czy ludzie rodzą się źli ? kiedy nabywamy zdolność, do zabijania bliźniego. Jak daleko jescze to zajdzie... widok broni to nic nadzwyczajnego, widok wyspecializowanych ludzi do zabijania (wojsko) to nic nadzwyczajnego.

Może kiedyś ktoś nas ,,przekona" że smak ludzkiego mięsa jest wyborny, a w oborach/chodowlach  nie są ludzie tylko bezrozumne bydło chodowane do uboju....
Straszne ? chyba nie... w końcu w zabijaniu ludzi osiągneliśmy mistrzostwo.

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Skomentuj