Armia amerykańska wzbogaciła swój arsenał o broń elektromagnetyczną

Kategorie: 

Źródło: Internet

Do niedawna broń, która niszczy elektronikę wroga mogliśmy zobaczyć głównie w filmach science-fiction. Ostatnio jednak Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych potwierdziły, że stworzyły taką technologię, i może być ona stosowana przy użyciu precyzyjnych pocisków klasy "powietrze-ziemia", typu JASSM.

 

Nowa broń została opracowana w ramach programu wojskowego CHAMP (Counter-electronics High-powered microwave Advanced Missile Project). Pocisk JASSM, który został opracowany przez firmę Lockheed Martin, jest idealną platformą dla technologii CHAMP, ponieważ może być wystrzeliwany zarówno z bombowców jak i myśliwców.

 

Zdolność porażania układów elektronicznych przeciwnika za pomocą impulsu elektromagnetycznego EMP daje poważną przewagę taktyczną nad wrogiem. Pociski JASSM, które będą wyposażane w broń elektromagnetycznego, będą strzelały impulsami mikrofalowymi, które spowodują spięcia w układach scalonych i podzespołach elektronicznych wszystkich urządzeń podłączonych do sieci energetycznej.

Szef programu CHAMP, Keith Coleman powiedział, że technologia EMP wyznaczy nową erę w walce. Według niego, w niedalekiej przyszłości, technologia ta będzie w stanie spowodować, że cała elektronika na polu walki będzie bezużyteczna. W ten sposób można unieruchomić samoloty samochody i systemy wsparcia.

 

Wrzucenie kilku takich bomb przed zaangażowaniem militarnym, może spowodować, że żołnierze będą mieli łatwiejsze zadanie. Jednak eksperci obawiają się, że amerykański projekt może pobudzić wyścigu zbrojeń, który zmusi wiele krajów, do skupienia się na tworzeniu własnej broni elektromagnetycznej. Może się to okazać problematyczne dla krajów zachodnich, które charakteryzują się wysokim stopniem uzależnienia od elektroniki. Czyni je to automatycznie bardziej podatnymi na ewentualny atak elektromagnetyczny w przyszłości.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

Hello everyone. Zacznijcie

Hello everyone. Zacznijcie wreszcie myslec nie widzicie tego, ze cos tu nie gra. Ano niegra. Najgrozniejsza bronia ludzkosci jest indoktrynacja i permanentne klamstwo powtarzane od tysiecy lat ktore stalo sie prawda i jaki tego efekt? Ciagle wojny morderstwa gwalty i zlodziejsto. Rosjanie wyprodukowali jakis superczolg, ten co wczasie proby generalnej do defilady na Placu Czerwonym sie popsul a Amerykanie z kolei maja na taki czolg "lekarstwo" pociski naprowadzane termiczne co z tego superczolgu 50-tonowego kolosa robia rozkawalkowany stos zlomu. Innymi slowy na kazda bron jest antybron i gdzie tu logika? No nie ma jej i nie bylo, bo rzadza Wami pazerne wieprze. Zamiast kochac sie ze swoimi kobietami i wychowywac dzieci musicie wciaz gonic za tym by wciaz miec wiecej i wiecej. Dlaczego? Dlatego, ze Wasi nauczyciele rzadzacy kler to klamcy i graja z Wami w ciuciubabke juz sie nawet nie kryja mowiac jezykiem hejterow "robia Was w wała i smieja sie Wam w twarz". Wezmy dla przykladu kwestie ziemskich psychologow. No to lecimy. Psycholog jak nazwa wskazuje zajmuje sie psychika i co dalej? Masz problemy natury emocjonalnej idziesz do psychologa i niby wszystko sie zgadza - niby. Psycholodzy powinni leczyc przyczyny a nie skutki czyli bacznie przygladac sie dzieciom w szkolach, ludziom w zakladach pracy itd. i wpajac Wam dobre wychowanie a funduja Wam wyscig szczurow pozniej wypalenie zawodowe mobbing i zaklad psychiatryczny. I gdzie tu logika? Nie ma jej i jej nie znajdziecie jak nie zaczniecie myslec nie fundujcie wlasnym dzieciom indoktrynacji ktora doprowadza Was dzis do amoku w niemocy. Pozdrawiam. Do nastepnego poczytania.

Portret użytkownika Medium

Alien1974 napisał:

Alien1974 wrote:
Psycholodzy powinni leczyc przyczyny a nie skutki czyli bacznie przygladac sie dzieciom w szkolach, ludziom w zakladach pracy itd. i wpajac Wam dobre wychowanie a funduja Wam wyscig szczurow pozniej wypalenie zawodowe mobbing i zaklad psychiatryczny. I gdzie tu logika?
Że co, że niby psychologów ten wyścig szczurów nie dotyczy? Większość adeptów tej wiedzy to problematyczne osobowości młodzieńcze, niektórzy idą w "ten las" po kulisy władzy nad człowiekiem. Niestety żaden dyplom nie jest świadectwem dysponowania głosem sumienia i prawdziwej mądrości, a jedynie opanowania zestawu konkretnych technik.
 
 

Portret użytkownika Odważniak

Amerykanie nie szanują życia,

Amerykanie nie szanują życia, to na pewno. Przyszło mi ostatnio pojeździć troszkę po USA samochodem, bo ci idioci nie mają w ogóle transportu publicznego. Niby są jakieś autobusy w większych miastach, ale bez samochodu jesteś więźniem skazanym na czyjąś łaskę, albo godzinami ślęczysz w podejrzanych miejscach, brudnych i niebezpiecznych przystankach w wielkich miastach, gdzie Białasa na pewno od razu obrabują, bo taksówek w mniejszych miastach też nie uświadczysz, co dopiero busów, a o pociągach, to zapomnij. Jedziesz więc samochodem bez końca, narażając życie, bo cholera, co trzeci kierowca przysypia, co czwarty to debil, a co piąty to świr, plus tiry wielkości bloku mieszkalnego pędzące 140km/h..

I tak przyszło nam jechać po tej niekończącej się autostradzie, a na poboczach, co dwieście metrów leżało rozjechane zwierzątko... Taki bogaty kraj, ma kasę na militarne zabawki, a nie stać go na pociągi?! Ani na porządny płotek wzdłuż drogi? Bo jakiś był, tyle, że z dużymi oczkami i na wysokość niecałego metra, który taka sarna przeskakuje od razu, a wiewiórka, czy zajączek nie zauważa. I tak jechaliśmy przez to trupowisko, nie chciało nam sie nawet rozmawiać przez ściśnięte żalem gardło.... A Amerykanie, przyzwyczajeni do marnotrawstwa życia, nic sobie z tego nie robią. Nawet truchła nie sprzątają, dobrze, ze czasem kruki sie tym zajmują, bo epidemia pewna. I tak leżą te futerka, czasem zaschnięte, czasem świeże i patrzą z poboczy rozdartymi strachem martwymi oczkami.

W motelu spotkaliśmy koleżkę, który miał przyspawaną konstrukcję z konkretnego żelastwa na przodzie samochodu. No pół czołgu niemalże, ciężkie i masywne, rury, blachy na pół centymetra. Zastanawialiśmy sie, po kiego grzyba mu to cholerstwo, bo i paliwa dużo, i estetyka żadna. Zapytany odrzekł, ze jeździ na Alaskę, a tam są łosie i żeby raczej je zabijać zamiast zniszczyć samochód ma to coś... Ech, ludziom dobrobyt instynkty natury pozabijał, nie można jeździć wolniej w terenie z łosiami?!? Coś tak czuję, że karma jeszcze upomni się o całe to zmarnowane życie. Oby oszczędziła dobrych przyjaciół.

Strony

Skomentuj