Armenia wysłała do Turcji 100 ton pomocy humanitarnej. Aby to zrobić, musieli otworzyć granicę lądową, zamkniętą od 1993 roku

Kategorie: 

Źródło: tg

Rankiem 11 lutego pięć ciężarówek z pomocą humanitarną z Armenii przekroczyło zamkniętą od 1993 roku granicę armeńsko-turecką. Nagranie wideo z bezpośredniego przejścia granicznego w pobliżu armeńskiego miasta Margara opublikował wiceminister spraw zagranicznych Armenii Vahan Kostanyan.

 

Jednocześnie turecka agencja Anadolu zauważa, że przejście to było ostatnio używane w 1988 r. do niesienia pomocy humanitarnej po trzęsieniu ziemi w Armenii, w którym zginęło 25 tys. osób.

 

Armenia wysłała do Turcji sto ton pomocy humanitarnej, w tym żywności i lekarstw.

 

Z kolei specjalny przedstawiciel Ankary w rozmowach ormiańsko-tureckich Serdar Kılıç podziękował ormiańskim kolegom i ludności Armenii za udzieloną pomoc:

 

„Zawsze będę pamiętał o hojnej pomocy przesyłanej przez ludność Armenii dla ulżenia cierpieniom naszych ludzi w regionie dotkniętym trzęsieniem ziemi” – napisał.

 

6 lutego 2023 r. Turcję nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, w wyniku którego do 12 lutego zginęło prawie 30 tys. osób. Trzęsienie mocno dotknęło również Syrię, a liczbę ofiar śmiertelnych oszacowano na 3574 - 8500.

 

Granica ormiańsko-turecka została zamknięta w 1993 roku. Napięcia między państwami wynikają z wielu czynników, m.in. wspierania przez Turcję Azerbejdżanu w konflikcie karabaskim.

 

Mimo braku stosunków dyplomatycznych między państwami, Armenii i Turcji udało się latem 2022 roku dojść do porozumienia w sprawie jak najszybszego wznowienia bezpośrednich podróży lotniczych oraz otwarcia między nimi granicy lądowej dla obywateli państw trzecich. Pierwsze bezpośrednie loty uruchomiono na początku lutego 2023 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Z tureckiego punktu widzenia,

Z tureckiego punktu widzenia, to powiem, że każda pomoc jest nieoceniona i dzisiaj się właśnie przyda. Jeśli jednak zamiast pomocy z serca, ktoś chce mi przemycić jakieś polityczne gówno, to ..... Dzięki wielkie ale MY Turcy sami sobie w trgedii  poradzimy.

Portret użytkownika ooosiet

wrzucasz tu co raz i rusz

wrzucasz tu co raz i rusz jakieś bzdury, jesteś grubo oderwana od rzeczywistości.

dziekujemy za przerobiony film z wnuczką beidena, dziękujemy ci za wszystkie ruskie źródla, które nam tu podsyłasz pisane cyrylicą.

jak sama w to wszystko wierzysz to powtarzam: jebnij się w łeb a dzieci niech ci odłączą internet. jeśli te same rzeczy bredzisz ludziom w rzeczywistości to się ośmieszasz.

Portret użytkownika drako_tr

Powitanko Wiedżminie

Powitanko Wiedżminie Smile

No u mnie po staremu, tylko mam jeden taki przyziemny problem -  kilka dni temu "u chińczyka" balony dzieciom kupiłem...no chińskie...i kolorowe...ale po tej inwazji ufo-balonów, to qrwa boję się je nadmuchać, żeby mi jaki F16 domu z glebą nie zrównał albo, żeby nie wyskoczył z nich jaki ufo-chińczyk...*ROFL*

Powiem Ci przyjacielu, za kilka dni dotrzemy do paszczy szaleństwa, nie bardzo pamiętam poprzedniego upadku cywilizacji, ale tak jakość czuję, że przejdziemy to piekło, ale pod warunkiem, że będziemy korzystali tylko z fabrycznych ustawień, tych, z którymi tu trafiliśmy, i które od dawna są w nas usypiane...intuicja i instynkt. Sam zauważ, że elyty zachowują się, jakby przyszłości miało nie być, i leją już na wszystko.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Siemanko Smoku !

Siemanko Smoku !

No właśnie takie mam wrażenie, że dramatyzm sytuacji geometrycznie zapiernicza do crescendo.

De facto mamy teraz prawdziwy obraz zdolności operacyjnych krawaciarzy. Kurczaki biegające po podwórku z obciętymi łbami. Na to też przyjdzie pora, bo jak się za to zabrał "wschód" muzułmański z Kodeksem Hammurabiego, czy szerszą wersją Prawo Talonu, na wqrwie za księżniczkę, to sobie wyobraź...

Oczywiście, że Fabryczne Ustawienia !!

Wiesz jak najprościej je uzyskać?  *biggrin*

Oczywiście używając znakomitego środka Przywracającego Ustawienia Fabryczne!! Zarówno w formie oleju, jak i dymu do inhalacji...*biggrin* PUF !

Powiem Ci, że zaskakujące jest to, że znajduję w różnych miejscach potwierdzenie, że ów znakomity środek do przywracania właściwych ustawień o 300% podkręca sprawność i funkcjonowanie wszystkich 7-miu czakramów w naszym ciele. A standardowa medytacja tylko 50-60% u wytrawnych medytujących z wieloletnim stażem. Oczywiście jest zalecenie, żeby robić to z pełną świadomością, a najlepiej być Szamanem. Włącznie z przekazami z "powyżej". Toteż oczywistym jest, że to "moja" bajka i po dołożeniu kilku pomysłów własnych "badam rozległość tematu", że się tak wyrażę, z punktu widzenia naukowego, równiż oczywiście.

I nie choruje człowiek na nic od 10-ciu lat...Wszystko na miejscu, libido..przerażające..*biggrin**biggrin*

Znalazłem coś pięknego:

https://www.facebook.com/100089090511666/videos/525264009434781/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB

Otóż możemy sobie zrobić herbatkę z LIŚCI lipy, nie kwiatów, i mamy również znakomite efekty Przywracające Ustawienia Fabryczne!! Chłopaki wiedzieli co robią spotykając się na ważne narady "pod lipą", albo "pod dębem"-ale jeszcze nie do końca zbadane.

Natura nas uleczy, nic innego. To rezonans po prostu.

Szaleństwo, powiadasz... A no coś tam się kluje na 18-go lutego, za dni parę. Jakieś walnionko z kosmosu promieniami o dużej intensywności 7 razy silniejsze niż to co usmażyło 40 satelitów Starlink. Coś mocnego ma być, podobno. Ale przy ostatnim tempie przemian można mieć wątpliwości. W końcu to poganiacze krów się za to zabierają, więc zawsze coś spierdolą. Może po tym słynne 3 dni ciemności, jak usmaży wszystkie linie energetyczne i satelitki internetowe. Wiem jedno. Jak zgaśnie światło, wydam z siebie ryk tryumfu, reszta-przerażenia. *biggrin*

https://www.disclosurenews.it/cosmic-frequency-news-15-february-2023-high-energy/

https://eraoflight.com/2023/02/14/benjamin-fulford-report-end-game-nears-as-khazarian-mafia-pulls-fake-invasion-card/

Na "Era of Light" jest dużo ciekawostek, i translator w pełni działający.

W polityce wrze, dupy się palą, to dosłownie wszyscy z różnych powodów chcą "wyłączenia światła".

Politycy nie widzą przyszłości, in main opinion, z tego prostego powodu, że to bioroboty bez wyższych kwalifikacji duszy, albo sprzedali duszę, i to był błąd. Duży.

Ziarno-plewy. Przeskok częstotliwości, rodział rezonujących w świadomości od nierezonujących. Czyli : Pojmujesz, czy nie? Jak nie, to nie twój świat i idź do swojego, który rozumiesz.

Też proste. I skuteczne.

Z tymi balonami, to się nie przejmuj.. *biggrin* Już im pewnie przeszło, bo z nagła "obcy zaatakowali", epstain śpiewa zza grobu...*biggrin*. Vlad im wybije z głowy balony nową ofensywą, która właśnie ma się zacząć.

Teraz, dla odmiany będę z punktu widzenia medycznego, analizował: rodzaje płomieni z dupy, dymu z dupy, sraki politycznej (zwłaszcza u "kaczejsraki"), zapewne w niedługim czasie serię zniknięć ze sceny, powiązań sraki z innymi objawami, typu zblednięcie trwałe, wytrzeszcz notoryczny, wzmożoną potliwość..., wiesz, nie jakieś tam "choroby bezobjawowe". Pełnia objawów nowej epidemi endemicznej dla środowiska mendialno-politycznego. Temacik na doktoracik, nie sądzisz?  *biggrin*

I tym optymistycznym akcentem-zakańczam. Obowiązki wzywają.

Wysokich lotów, Smoku. Narka. *biggrin*

Strony

Skomentuj