Arktyka ogrzewa się tak szybko, że komputery uznały pomiary meteorologiczne za błędy

Kategorie: 

Stacja meteorologiczna Ukpiagvik (dawniej Barrow) - Źródło: NOAA

Najdalej znajdująca się amerykańska stacja pomiarowa umieszczona na Alasce w kole podbiegunowym, w miejscowości Ukpiagvik (dawniej Barrow), zbiera dane na temat temperatury w tej części świata od 1920 roku. Podczas przygotowywania raportu na temat klimatu USA, eksperci zauważyli coś dziwnego. Nie było wystarczającej  ilości danych ze stacji Ukpiagvik  za cały 2017 rok i za część 2016.

 

Rozwiązanie zagadki okazało się banalne. Temperatura rejestrowana w tym okresie, w tej stacji pomiarowej była wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Skomputeryzowany automatyczny system pomiarowy zainstalowany do zarządzania danymi i usuwania ich niespójności, oznaczył te dane temperaturowe jako nierealne i wykluczył je z raportu.

 

Według ekspertów z amerykańskiej agencji NOAA to niezwykłe wydarzenie jest oznaką gwałtownych zmian klimatycznych zachodzących w Arktyce. Średnia temperatura w Ukpiagvik  zmieniła się tak bardzo, że algorytm uznał wyniki ze stacji pogodowej za nieprawdopodobne dane i wykluczył je uznając to za błędy pomiaru lub efekt kalibracji wykonywanych przez personel stacji meteorologicznej. Ostatecznie dane z Barrow, odrzucone przez komputer, przywrócono do zbiorów.  Statysty musieli zbudować nowy algorytm, który zapobiegnie usuwaniu anomalii temperaturowych w przyszłosci. 

 

W ostatnim raporcie NOAA można przeczytać, że "obecnie obserwowane tempo spadku lodu morskiego i ocieplenie temperatury jest wyższe niż w jakimkolwiek innym momencie w ciągu ostatnich 1500 lat, a może dłużej”. Zmiany w Arktyce to nie tylko ciepło rozpuszczające pokrywę lodową, to też roztapiająca się ciągle wieczna zmarzlina, która poprzez emisje metanu powoduje, że klimat w tej części świata zmienia się ekstremanie szybko.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Piotr Mijas

Co za idioci do odczytu

Co za idioci do odczytu temperatury trzeba termometru a nie algorytmu pozbierać dane przesłać a analizy zostawić na póżniej Ludzie nauki to idioci tam komputer powinien być ustawiony na odbór i przesył danych to by się nigdy nie zgubił.Paranoja psełdo naukowa

Portret użytkownika ono mat opeja

Generalnie komputer nie jest

Generalnie komputer nie jest od podejmowania decyzji. Komputer Czlowiekowi zglasza mankamenty i TO CZLOWIEK podejmuje ostateczna Decyzje, czy dany fakt jest warty Uwagi lub nie. Wiec jesli to komp podjal taka decyzje to... Wywalilbym na zbity pysk wszyskich programistow i poprosilbym jurydykcje o odszkodowanie za pniesione straty. Albo... zamierzone. bylo... to co przedstaili. Te historie o planetoidech wpadajacych w system, nasaowych przelomowych informacjach z kepplerowskich lustrzanek, historyjki  voyagerovskie itd itd. Teorie teoryjki teorki... Kazdy z Was sam swoja nic uprzedzie, z tkaniny, z ktorej wydobedzie, prawdziwe blaski, prawdziwych gwiazd....we're here, we're right now!!!

 

Portret użytkownika sceptyyk

Anioł, po co te złośliwości?

Anioł, po co te złośliwości? Pisz spokojnie to co masz do napisania - wykonujesz dobrą robotę.  Dbaj o częstotliwość swoich przekazów - ich nadmiar, powszednieje. Druga sprawa, nie wdawaj się w podawanie szczegółow związanych z wiedzą o fizyce jądrową - będziesz łapany na błędach i to podważy Twoją wiarygodność... Mniej emocji, więcej treści i będzie dobrze.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Moje emocje w tej sprawie

Moje emocje w tej sprawie osiągnęły takiego zenitu ze wszystkich kłamców i ignorantów z wielką chęcią wysyłał bym prosto do Fukushimy do pilnowania pomp i zatykania dziur w kontenerach na ekstremalnie skażoną zebraną wodę - przecież im by w ogóle nie szkodziło, bo według takich pajaców to nie szkodzi tylko że ocean spokojny w 90% od tego już zdechł i umieralność ludzi na świecie po 2011 roku raptownie skoczyła jak jeszcze nigdy wcześniej. www.corium.cba.pl
www.enenews.com absurdy i zatajanie osiągnęły już szczyt debilizmu bo jakiś debil musi pokazywać oszukując ludzi w tv że pije sok z Japońskich brzoskwiń - bo ludzie już tego gówna tam nie jedzą i nie piją bo wiedzą więc trzeba ich oszukiwać jak shinzo abe wpierdalał pomidorki i warzywa z niby strefy Fukushimskiej - tak jak u nas jakis pseudo konował na wizji dawał sobie szczepionkę pewnie z solą fizjologiczną.
https://www.youtube.com/watch?v=SfBN0T1-zNw
Mógłbym być katem z włócznią który przebijał by serca takich kłamców - z mojej strony pełna pogarda dla ignorantów i masowych kłamców.

Portret użytkownika sceptyyk

Jesli chcesz dac upust swoim

Jesli chcesz dac upust swoim emocjom, to pod innym nickiem. Jesli chcesz być dobrze odbierany, to musisz być spokojny w swoim przekazie. Sprawa jest poważna i musi być przekazywana na odpowiednim poziomie... A teraz nie jest dobrze... Rób swoje. 3maj się.  

Strony

Skomentuj