Arktyka ogrzewa się tak szybko, że komputery uznały pomiary meteorologiczne za błędy

Kategorie: 

Stacja meteorologiczna Ukpiagvik (dawniej Barrow) - Źródło: NOAA

Najdalej znajdująca się amerykańska stacja pomiarowa umieszczona na Alasce w kole podbiegunowym, w miejscowości Ukpiagvik (dawniej Barrow), zbiera dane na temat temperatury w tej części świata od 1920 roku. Podczas przygotowywania raportu na temat klimatu USA, eksperci zauważyli coś dziwnego. Nie było wystarczającej  ilości danych ze stacji Ukpiagvik  za cały 2017 rok i za część 2016.

 

Rozwiązanie zagadki okazało się banalne. Temperatura rejestrowana w tym okresie, w tej stacji pomiarowej była wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Skomputeryzowany automatyczny system pomiarowy zainstalowany do zarządzania danymi i usuwania ich niespójności, oznaczył te dane temperaturowe jako nierealne i wykluczył je z raportu.

 

Według ekspertów z amerykańskiej agencji NOAA to niezwykłe wydarzenie jest oznaką gwałtownych zmian klimatycznych zachodzących w Arktyce. Średnia temperatura w Ukpiagvik  zmieniła się tak bardzo, że algorytm uznał wyniki ze stacji pogodowej za nieprawdopodobne dane i wykluczył je uznając to za błędy pomiaru lub efekt kalibracji wykonywanych przez personel stacji meteorologicznej. Ostatecznie dane z Barrow, odrzucone przez komputer, przywrócono do zbiorów.  Statysty musieli zbudować nowy algorytm, który zapobiegnie usuwaniu anomalii temperaturowych w przyszłosci. 

 

W ostatnim raporcie NOAA można przeczytać, że "obecnie obserwowane tempo spadku lodu morskiego i ocieplenie temperatury jest wyższe niż w jakimkolwiek innym momencie w ciągu ostatnich 1500 lat, a może dłużej”. Zmiany w Arktyce to nie tylko ciepło rozpuszczające pokrywę lodową, to też roztapiająca się ciągle wieczna zmarzlina, która poprzez emisje metanu powoduje, że klimat w tej części świata zmienia się ekstremanie szybko.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Piotr Mijas

Co za idioci do odczytu

Co za idioci do odczytu temperatury trzeba termometru a nie algorytmu pozbierać dane przesłać a analizy zostawić na póżniej Ludzie nauki to idioci tam komputer powinien być ustawiony na odbór i przesył danych to by się nigdy nie zgubił.Paranoja psełdo naukowa

Portret użytkownika ono mat opeja

Generalnie komputer nie jest

Generalnie komputer nie jest od podejmowania decyzji. Komputer Czlowiekowi zglasza mankamenty i TO CZLOWIEK podejmuje ostateczna Decyzje, czy dany fakt jest warty Uwagi lub nie. Wiec jesli to komp podjal taka decyzje to... Wywalilbym na zbity pysk wszyskich programistow i poprosilbym jurydykcje o odszkodowanie za pniesione straty. Albo... zamierzone. bylo... to co przedstaili. Te historie o planetoidech wpadajacych w system, nasaowych przelomowych informacjach z kepplerowskich lustrzanek, historyjki  voyagerovskie itd itd. Teorie teoryjki teorki... Kazdy z Was sam swoja nic uprzedzie, z tkaniny, z ktorej wydobedzie, prawdziwe blaski, prawdziwych gwiazd....we're here, we're right now!!!

 

Portret użytkownika kolo21

U mnie w Kujawsko Pomorskim

U mnie w Kujawsko Pomorskim jest aktualnie -5 Czyli że co że ciepło? Opylają niebo tym syfem, to dusimy się w własnym smrodzie. To działa jak cieplarnia, obniżony pułap chmur nie pozwala wzbić się wyżej wszelkim zanieczyszczeniom.

kolo21

Portret użytkownika sceptyyk

Anioł, po co te złośliwości?

Anioł, po co te złośliwości? Pisz spokojnie to co masz do napisania - wykonujesz dobrą robotę.  Dbaj o częstotliwość swoich przekazów - ich nadmiar, powszednieje. Druga sprawa, nie wdawaj się w podawanie szczegółow związanych z wiedzą o fizyce jądrową - będziesz łapany na błędach i to podważy Twoją wiarygodność... Mniej emocji, więcej treści i będzie dobrze.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Moje emocje w tej sprawie

Moje emocje w tej sprawie osiągnęły takiego zenitu ze wszystkich kłamców i ignorantów z wielką chęcią wysyłał bym prosto do Fukushimy do pilnowania pomp i zatykania dziur w kontenerach na ekstremalnie skażoną zebraną wodę - przecież im by w ogóle nie szkodziło, bo według takich pajaców to nie szkodzi tylko że ocean spokojny w 90% od tego już zdechł i umieralność ludzi na świecie po 2011 roku raptownie skoczyła jak jeszcze nigdy wcześniej. www.corium.cba.pl
www.enenews.com absurdy i zatajanie osiągnęły już szczyt debilizmu bo jakiś debil musi pokazywać oszukując ludzi w tv że pije sok z Japońskich brzoskwiń - bo ludzie już tego gówna tam nie jedzą i nie piją bo wiedzą więc trzeba ich oszukiwać jak shinzo abe wpierdalał pomidorki i warzywa z niby strefy Fukushimskiej - tak jak u nas jakis pseudo konował na wizji dawał sobie szczepionkę pewnie z solą fizjologiczną.
https://www.youtube.com/watch?v=SfBN0T1-zNw
Mógłbym być katem z włócznią który przebijał by serca takich kłamców - z mojej strony pełna pogarda dla ignorantów i masowych kłamców.

Portret użytkownika sceptyyk

Jesli chcesz dac upust swoim

Jesli chcesz dac upust swoim emocjom, to pod innym nickiem. Jesli chcesz być dobrze odbierany, to musisz być spokojny w swoim przekazie. Sprawa jest poważna i musi być przekazywana na odpowiednim poziomie... A teraz nie jest dobrze... Rób swoje. 3maj się.  

Strony

Skomentuj