Argentyna zbankrutowała ponownie w ciągu dekady i nikt tego nie zauważył

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Argentyna zbankrutowała po raz drugi w ciągu 10 lat. Jednak tym razem rząd tego kraju odmawia uznania, że kraj splajtował. Tak jednak twierdzi renomowana amerykańska agencja ratingowa Standard& Poor's.

 

W ostatnim ratingu, agencja S&P sklasyfikowała Argentynę na poziomie "selektywne bankructwo". Główną przyczyną jest to, że kraj ten nie zapłacił należnej raty odsetek od kredytu w wysokości 539 milionów dolarów. Minister finansów Argentyny zaproponował funduszom odroczenie płatności nawet kosztem zwiększenia kwoty odsetek, ale rynki odbierają to właśnie jako wołania bankruta.

 

Oczywiście w niczyim interesie nie jest totalny upadek Argentyny. Wierzycielom bardziej opłaca się obecnie utrzymywanie tego, niegdyś jednego z najbogatszych państw świata, i inwestowanie w tamtejszą gospodarkę, bo tylko to stwarza nadzieje na odzyskanie zdolności Argentyny do spłacania własnych długów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Hathor

Zastanawia mnie czy ma to

Zastanawia mnie czy ma to jakiś związek z zawiązaniem współpracy o rozwoju energetyki jądrowej między Rosją a Argentyną i negocjacji eksportu wołowiny do Rosji, które były głównymi tematami wizyty Putina w Argentynie podczas trwania Mundialu. Czy US chciało ukarać Argentynę za niesubordynację - zbliżenie do Rosji? Dziwny zbieg okoliczności roszczeń funduszy hedgingowych z NYC -  i brak chęci podjęcia negocjacji z ich strony.

Skomentuj