Argentyna poszukuje okrętu podwodnego, który zaginął wraz z załogą

Kategorie: 

Źródło: Naval Base Mar del Plata/CC BY 2.5

Marynarka wojenna Argentyny powiadomiła w piątek, że załoga jednego z okrętów podwodnych nie daje żadnych znaków życia. Kontakt z jednostką podwodną został utracony w środę. Podjęto szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą.

 

Zgodnie z komunikatem chodzi o okręt podwodny ARA San Juan klasy TR-1700. Na jego pokładzie znajduje się 44-osobowa załoga. Okręt po raz ostatni był widziany około 400 kilometrów od wybrzeży Patagonii. Rzecznik prasowy argentyńskiej marynarki wojennej Enrique Balbi powiadomił, że prawdopodobnie nastąpiła awaria łączności.

 

W chwili obecnej nie można jednoznacznie stwierdzić co się dzieje z załogą okrętu podwodnego ARA San Juan i dlaczego nie odpowiada. Nie można jeszcze uznać, że jednostka zaginęła, ale sprawa jest bardzo niepokojąca.

Okręt podwodny wyruszył z bazy morskiej w Ushuaia i zmierzał do Mar del Plata. Łączność została utracona w trakcie przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. W najbliższym czasie dzięki zakrojonym na szeroką skalę poszukiwaniom dowiemy się prawdy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj