Arcybiskup Vigano: "Zachodnia cywilizacja stała się diabelskim projektem i zaczyna się rozpadać" !

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Arcybiskup Vigano, znany ze swoich konserwatywnych i anty globalistycznych poglądów, znienawidzony przez sekretne elity nowego porządku, ciągle ukrywający się przed śmiertelnym złem tajnych bractw, dobry znajomy Trumpa, powiedział w czasie konferencji „Venice Document”: „Nigdy wcześniej świat, a zwłaszcza narody Europy i Zachodu, nie był tak bardzo naznaczony cechami stanowiącymi zapowiedź upadku i ruiny. Zdrada ideałów, kultury, cywilizacji, wiedzy i sztuk ma swą przyczynę w odejściu od wiary, w odrzuceniu dwóch tysiącleci chrześcijaństwa”. W kolejnych zdaniach czytamy, że całe zło pochodzi od masonerii:

„Tak długo, jak Wenecja służyła swemu wielkiemu powołaniu, rozkwitała we wszelkich aspektach. Kiedy ostatni z dożów dał się przekupić masonerii i fałszywej filozofii ruchu oświeceniowego, Wenecja w ciągu kilku lat zatonęła, skazana na najazdy i grabieże, pozbawiona swych skarbów. Z historii najjaśniejszej Republiki Weneckiej wyciągnąć możemy ważną lekcję dotyczącą czasów obecnych, ostrzeżenie przed przyszłością naszego kraju i w ogóle przyszłością narodów. Tym, co wskazuje na upadek imperium, jest zdrada ideałów, które czyniły je wielkimi, wypaczenie autorytetu, zepsucie władzy, rezygnacja ludu. Nigdy wcześniej świat, a zwłaszcza narody Europy i Zachodu, nie był tak bardzo naznaczone tymi właśnie cechami, stanowiącymi zapowiedź upadku i ruiny. Zdrada ideałów, kultury, cywilizacji, wiedzy i sztuk ma swą przyczynę w odejściu od wiary, w odrzuceniu dwóch tysiącleci chrześcijaństwa, w pragnieniu usunięcia jego historycznej pamięci poprzez kulturę anulowania”.

 

Wszyscy widzimy zbliżający się upadek zachodniej cywilizacji post chrześcijańskiej, do której gorąco nas namawiano w roku 2004, kiedy ktoś nas tam siłą wciągnął, oszukując całe społeczeństwo wizją raju, cudownego błogostanu i zbawiennej "demokracji", która okazała się totalitaryzmem, a nawet okultystyczną anty ludzką konstrukcją ! Arcybiskup Vigano ma na ten temat dużo do powiedzenia ! Oto jego kolejne zdania:

"Ta bezbożna wieża Babel zapada się już przy swych fundamentach, w chwili w której zdaje się być najpotężniejsza i najbardziej destruktywna; to stanowi dla nas źródło nadziei. Ku upadkowi chyli się także bożek równości, bluźnierczej negacji indywidualności i wyjątkowości każdego człowieka w imię równania wszystkich; negacji w której różnorodność postrzegana jest z podejrzliwością, autonomia sądów piętnowana jako antyspołeczna, umiejętności intelektualne są wadą, doskonałość zawodowa zagrożeniem, a poczucie obowiązku – znienawidzoną przeszkodą. W tym szarym więzieniu, pozbawionym dostrzegalnych krat, wolność ekspresji jest uznawana jedynie w przypadku grzechu, wady, zbrodni, ignorancji i brzydoty, bowiem tym co szczególne w przypadku każdego człowieka, tym co czyni go wyjątkowym, co wynosi go ponad bezkształtną masę, jest nietolerowana dziś demonstracja Bożej wszechmocy, nieskończonej mądrości Jego stworzenia, potęga Jego łaski, niezrównane piękno Jego dzieł".

 

I dalej czytamy co następuje:

"Dziś upada także bożek fałszywej nauki, odrzucającej harmonię stworzonego wszechświata. Poszukiwanie rządzących nim reguł zostało zastąpione diabelskim wyzwaniem rzuconym Bogu, próbą „udowodnienia” tego, że On nie istnieje, ubóstwiając równocześnie człowieka jako pana wszystkiego, co istnieje. Podobnie wygląda sytuacja ideologii liberalnej i komunistycznej, mającej na ostatek łączyć swe siły w celu zaprowadzenia „nowego porządku świata”. Upada także system partyjny, oparty na rewolucyjnym rozróżnieniu „prawicy” i „lewicy”; partie „przekształciły się w firmy, tworząc niemożliwą do wypełnienia lukę oddzielającą ich programy od rzeczywistych potrzeb obywateli”. Ugrupowania polityczne odwróciły się od jedności opartej na wartościach i zasadach, stały się przedstawicielami środowisk finansujących ich działalność.

Upadać ma także przekonanie o sprawiedliwości stanowionego prawa, prawo to od dawna nie ma już na celu służby dobru wspólnemu. Rozwiewa się miraż wolności wypowiedzi i informacji, narasta cenzura, a w takich warunkach „wolność” wypowiedzi staje się narzędziem w ręku władzy, fałsz z kolei urasta do roli „normy powszechnej”. Obserwować możemy rzeczywistość diabelskiego projektu, który ze swej natury skazany jest na upadek. Tak zawsze kończy się bunt przeciwko Bogu, jak i ustanowionym przez Niego prawom rządzącym wszystkim, co stworzone. Jeśli istnieje poważne zagrożenie dla zbawienia jednostek i rodzaju ludzkiego, jeśli za tym złożonym i zorganizowanym projektem kryje się rozum, to rozum i wiara przynaglają nas do rzucenia światła na autorów tego projektu, potępienia ich celów, zapobiegnięcia ich realizacji; jeśli wobec tego zagrożenia pozostalibyśmy bierni, albo w istocie rzeczy próbujemy zanegować jego istnienie, stalibyśmy się współpracownikami zła, nie sprostalibyśmy obowiązkowi prawdy i miłosierdzia względem naszych braci” – podkreślił Viganò. Jeśli dostrzegamy takie zagrożenie, sumienie nakłada na nas obowiązki.

 

Nie sądźmy, że w tym epokowym konflikcie musimy organizować się jedynie za pomocą środków czysto ludzkich; nie dajmy się przekonać, że imponująca siła naszego przeciwnika stanowi wystarczający powód, by dać się pokonać i unicestwić. Drodzy bracia i siostry, nie jesteśmy sami, a to właśnie dlatego, że jest to wojna wymierzona Bogu; Bóg stanie w polu obok nas, nie pozostawi nas samych w walce z przeciwnikiem który ważył się rzucić wyzwanie Wszechmogącemu; do walki stanie Pan Zastępów, na dźwięk Jego imienia drżą posady świata. Stańmy u Jego boku, pod chwalebnym sztandarem Krzyża, pewni niewyobrażalnego zwycięstwa, nagród przy których bledną wszelkie skarby tego świata. Bowiem nagrodą, do której mamy prawo, jest ponadczasowa, wieczna chwała nieba, wieczny pokój, nieskończone życie w obecności Przenajświętszej Trójcy” 

 

Głos arcybiskupa Vigano jest bardzo ważny, pokazuje że istnieją jeszcze prawdziwi wyznawcy Chrystusa, kapłani kościoła Katolickiego, nie będący na służbie elit ! W Polsce, w lipcu 2021, z ust przedstawiciela polskiego episkopatu usłyszeliśmy poparcie dla niebezpiecznych doświadczalnych preparatów biologicznych podawanych w strzykawkach ! "Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń; decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego, ale szczepienie powinno być dobrowolne" - zaznaczył w oświadczeniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Na szczęście pojawiają się i inni ważni oraz mądrzy kapłani, którzy próbują przekazać społeczeństwu ostrzeżenie ! Przykładowo "biskup Aillet stawia zasadnicze pytania w kwestii epidemii i reżimu sanitarnego: "Dochodzenie prowadzone przez Diecezjalną Akademię Życia pozwoliło mi odkryć bardzo wiele informacji na temat ogólnoświatowej epidemii, która dotyka populacje od prawie dwóch lat, oraz o zalecanych środkach jej zwalczania, które nie zawsze są przekazywane opinii publicznej przez media głównego nurtu. Drodzy bracia i siostry, problem, jaki stwarza obecnie ogólnoświatowa epidemia COVID-19, nie może pozostawić Kościoła obojętnym na chorobę oraz moralne niepokoje ludności. Mówi się nam, że szczepienie jest w obecnej sytuacji jedynym sposobem na zatrzymanie epidemii i uzyskanie odporności zbiorowej. Ale co z istniejącymi i skutecznymi terapiami lub innymi środkami zapobiegawczymi zalecanymi w celu wzmocnienia naszej naturalnej odpowiedzi immunologicznej? 

Czy to prawda, że ​​hydroksychlorochina, zakazana dekretem we Francji, została dopuszczona w innych krajach europejskich? A co z Iwermektyną, której skuteczność została udowodniona? A co z wolnością lekarzy w zakresie przepisywania terapii przeciwko COVID-19? Czy śmiertelność jest szczególnie niepokojąca? Czy liczba infekcji wykładniczo zwiększa liczbę zgonów? Czy szczepionki chronią przed nowymi wariantami? Czy szczepionki dostępne obecnie na rynku we Francji to naprawdę szczepionki, czy też innowacyjne terapie genowe? Dlaczego Europejska Agencja Leków, a za nią francuska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Leków, przyznała jedynie warunkowe pozwolenie na dopuszczenie ich do obrotu  i dlaczego firmy farmaceutyczne zostały zwolnione z obowiązku odszkodowań za działania niepożądane? Jeśli na przykład III faza eksperymentalna dla firmy Pfizer zakończy się dopiero w październiku 2023 r., czy oznacza to, że istnieje powód do obaw o bezpieczeństwo leku w perspektywie średnio- lub długoterminowej? Czy od czasu zastosowania tych szczepionek zgłoszono zdarzenia niepożądane, nawet śmiertelne, i czy lekarze prowadzący zostali poproszeni o poinformowanie pacjentów o tych zagrożeniach? Dlaczego nikt nie powołuje się na zasadę ostrożności, skoro jest ona tak powszechna w dyskursie publicznym, jeśli chodzi o ochronę środowiska?"

Jak widzimy, Kościół Katolicki ma w swoich szeregach ludzi myślących, analizujących globalną psychomanipulację, ostrzegających wiernych przed złem medycznych elit, które chcą nam zrobić krzywdę ! Tak ważne i doniosłe wypowiedzi są czymś niezwykłym w pandemicznym zastraszeniu jaki już mocno nas doświadcza. Módlmy się za tych kapłanów, by trwali na straży Wiary w Boga Jezusa i Ducha Świętego, a poprzez Nich, dzieki ich wsparciu, by nas informowali...

Ocena: 

3
Średnio: 3 (6 votes)
Opublikował: inzynier magister
Portret użytkownika inzynier magister

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

niedzielski będzie jeździł

niedzielski będzie jeździł specjalnymi mobilnymi komorami szczepień genetycznym cyklonem b  i wyłapywał zdrowych Polaków by zrobić z nich genetyczne kaleki !

nawet nazwę zrobili jak hitlerowcy !!! Mobilna komora gazowa niem. Gaswagen a oni mają "szpritzen wagen" !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika alabama

Artykuł psychicznego

Artykuł psychicznego inżyniera magystra hehhe. A co do artykułu... największa siatka pedofili w czarnych sutannach będzie mi tu prawić morały o moralności. I jeszcze ten psychiczny faszysta sramp.

Portret użytkownika Kwazar

Nie jestem Biskupem i nie

Nie jestem Biskupem i nie rozpatruję tego w kategoriach religijnych "diabelskiego projektu" Ale widzę dokładnie to samo,że cywilizacja się rozpada. Widzę co było i widzę co jest i jaka jest droga do przyszłości :) 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika px2195

Ło jejki jejki. Katolicyzm

Ło jejki jejki. Katolicyzm zastąpił Judaistyczną Szechinę na Mariam, zrobił sobie stolicę mądrości ze zwykłej kobiety ludzkiej, wychwala się człowieka albo wręcz kość słoniową – zamiast Stwórcy. Teologia wymiany (replacementu) od Konstantyna i wspólników spowodowała herezję zrównywania Łaski z Marią. Przecież ona była tylko Żydówką, nigdy sama nie tytułowała by się królową, ani nawet dziewiczą matką niezależałnie od tego że była, to jednak fizycznie a grzechy to miała, wyraźne słabości wątpliwości – wątpienie jest grzechem jak każdy :

Łukasza 1:34 [BG]: „Zatem Maryja rzekła do Anioła: Jakoż to będzie, gdyż ja męża nie znam?”

Psalmów 78:64 [BG]: „Kapłani jego od miecza polegli, a wdowy jego nie płakały.”

1 Królewska 8:11 [YLT]:
and the priests have not been able to stand to minister because of the cloud, for the honour of Jehovah hath filled the house of Jehovah.
8:12
Then said Solomon, `Jehovah hath said to dwell in thick darkness;

Strony

Skomentuj