Arcybiskup Vigano ekskomunikowany przez Watykan za krytykę papieża Franciszka

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Carlo Maria Vigano, konsernatywny arcybiskup, został ekskomunikowany przez Watykan po tym, jak uznano go winnym schizmy. Schizma jest jednym z najpoważniejszych przestępstw w prawie kanonicznym i polega na odmowie podporządkowania się papieżowi lub jego katolickim poddanym.

 

 

Vigano pełnił funkcję ambasadora Watykanu w Stanach Zjednoczonych w latach 2011-2016, ale w 2018 roku ukrył się. Stało się to po tym, jak oskarżył papieża Franciszka, że wiedział o nadużyciach seksualnych kardynała Theodore'a McCarricka i nic z tym nie zrobił. Watykan odrzucił te zarzuty.

 

Vigano określił papieża Franciszka "fałszywym prorokiem" i "sługą szatana", wzywając go do rezygnacji. Watykan zarzucił mu również odrzucenie legalności liberalnych reform Kościoła z lat 60. XX wieku.

 

W piątek Kongregacja Nauki Wiary ogłosiła ekskomunikę 83-letniego arcybiskupa, stwierdzając, że jego wcześniejsze komentarze jasno wskazują, że "odmawia on uznania i podporządkowania się" głowie Kościoła katolickiego. Ekskomunika oznacza, że Vigano jest formalnie poza Kościołem i nie może celebrować ani przyjmować jego sakramentów, takich jak komunia.

 

Choć wyrok podpisał prefekt Kongregacji Nauki Wiary, a nie sam papież, mało prawdopodobne, aby kara została nałożona bez jego zgody. W odpowiedzi na Twitterze, gdzie często publikował, będąc w ukryciu, Vigano pozostał niepokorny i wezwał katolików do wsparcia, cytując słowa Jezusa z Nowego Testamentu: "Jeśli oni zamilkną, kamienie same zaczną wołać".

 

Vigano zbudował sobie własne grono zwolenników określając pandemię COVID-19 "Wielkim Resetem". W poście na Twitterze z zeszłego miesiąca skrytykował postępowanie Watykanu przeciwko niemu i oskarżył papieża Franciszka o reprezentowanie "inkluzywnego, imigracyjnego, ekologicznego i przyjaznego dla gejów" Kościoła.

 

Ekskomunika Vigano to kolejny rozdział w jego konflikcie z jezuickim papieżem Bergolio. Arcybiskup od lat krytykuje wysiłki Watykanu na rzecz modernizacji i liberalizacji, a jego poglądy doprowadziły go do ekskomuniki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bartosz Maski

Ja też bym go wywalił z

Ja też bym go wywalił z roboty. A najlepiej by było gdyby za te zgromadzone od baranów pieniądze ich firma kupiła by sobie wyspę i tam by sobie zamieszkali i by się tam molestowali, i by sobie tam publikowali we własnej gazetce te wszystkie rewelacje. Ludzkość straciłaby tylko jedną wyspę a odzyskała by pieniądze. Same plusy. 

Portret użytkownika axell69

Te gnigdy   nigdzie  nie 

Te gnigdy   nigdzie  nie  odejdą   bo  kto  by na nich  zapierdzielał   , datki  dawał  , co łaska , bug zapłać   albo święte obrazki   z drukarni  zamieniał na prawdziwe  ciężko zarobine  pieniądze   przez  owieczki  które  na 100  pójdą wprost  do nieba   i zostaną  aniołami   ale  kurcze  , już tyle lat szukam   podobiznę  aniołka  o  kobiecym wyglądzie   i za ch**ja  nie  widziałem nigdzie -  więc  żony  baranów  chyba  do nieba nie  mają wstępu ??

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika spokoluz

coś z pedałofatykolandu -

coś z pedałofatykolandugejunii - zasięgnięte z sieci :

Francuski kolarz został ukarany grzywną w wysokości 200 franków szwajcarskich za zatrzymanie i pocałowanie żony na Tour de France – DW.

W oświadczeniu organizacja sportowa podała, że ​​sportowiec został ukarany grzywną za „nieprzyzwoite zachowanie podczas wyścigu i naruszenie reputacji sportu”.

Gdyby żona (mąż) była transpłciowa, byłoby to normalne. Jestem na 200% pewna, że nic by się nie stało.

 

hfała pedałounii !!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika syriues

Pytanie jest mianowicie takie

Pytanie jest mianowicie takie, czy ktoś w stanie jest obrócić ta wojnę o 180 stopni i zaprzyjaźnić się z Rosją, bo politycy Ukraincow robia właśnie tak,ze w końcu nimi nie będą. I z tym co mają ,moga śmiało zaatakować europe z czystej zemsty,bo Ameryce mogą hu..a zrobić. 

Nie przyszło wam to do głów?

Portret użytkownika spokoluz

Nie jestem na 100% pewny ale

Nie jestem na 100% pewny ale ten drugi w kolejnośći od lewej jest podobny do Piusa XII , który to błogosławił armię III rzeszy , która to dokonała największej eksterminacji ludności słowiańskiej wszechczasów a papuś z polinu zwany welkym patriotyją..... zasiegnię ze strony polskiego radia cyt.

"Jan Paweł II ogłosił Piusa XII Sługą Bożym i rozpoczął jego proces beatyfikacyjny. W 2007 roku wobec zdecydowanych protestów, w trosce o kontynuowanie dialogu z judaizmem zdecydowano o wstrzymaniu procesu beatyfikacyjnego".

sami swoi.

 po minusach widać ilu jest faszystów i nazioli

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

Antypapież franciszek BerGOG

Antypapież franciszek BerGOG chciał nawiązać kontakt nie tylko z duchami i demonami w Kanadzie, ale coś kombinują z masonerią by się związać z UFO istotami, tworzyć nowego humanoida GMO ! Jesteśmy od wielu lat oszukiwani co do UFO istot, one latajanam nad głowami i nic o nich nie wiemy !!!

Kosmiczne przypominanie sobie pamięci Totalnej Total Recall - UFO inteligencje tworzone przez Boga!?

https://youtu.be/Wd7zsDpe96A?si=YtRCyWLSxcpdRro7

"Ogromna liczba inteligencji lata nad głowami, inne maja swoje odwieczne bazy w głębi planety. Wszystko powoli wychodzi na jaw. Widzimy wielką liczbę rejestracji nieznanych ludzkości inteligencji, to znaczy, one są znane ludzkości, ale zapomnieliśmy o nich, a po pewnym czasie nadao im nowe nazwy, opisujące je jako „nieznane, albo niezidentyfikowane zjawiska”."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

To tak już jest,szef decyduje

To tak już jest,szef decyduje i tym jakich pracowników miec chce.Z tymi pedałami to już przesadzają. Ile można o tym nawijać?W kółko sodomici najpopularniejsi.Wyginą i zjedzą ich choroby.Zatem jebac ich  bo jest to zagrożony patogatunek.Podczlowiek,który się zachwyca zboczenie ciała skazany jest na zapomnienie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika maracash

Schizma jest jednym z

Schizma jest jednym z najpoważniejszych przestępstw w prawie kanonicznym i polega na odmowie podporządkowania się papieżowi lub jego katolickim poddanym.

podporządkowanie papieżowi? A ja "głupi" myślałem, że Bogu się należy podporządkować, a tu zonk...piramidalnej hierarchii kościelnej *biggrin*

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Drwal

A klątwą go Papież jeszcze

A klątwą go Papież jeszcze obłoży, czy w tym wieku już nie ma tyle many?

Śmieszne to, jak sekta Watykańska ukrywa się za płaszczem wiary w Chrystusa a zrobili sobie nowe wyznanie z Chrześcijaństwa mieszając je z pogaństwem i religiami Babilonu.

Skomentuj