Archeolodzy znaleźli w Polsce ślady wymarłego gatunku ludzkiego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Antropolodzy z UW badali kamienne narzędzia odkryte w polskiej jaskini Tunel-Wielki 50 lat temu i doszli do wniosku, że należą one do wymarłego gatunku ludzkiego. Prace naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports.<--break->

 

Według naukowców narzędzia te są uznawane za jedne z najstarszych, jakie kiedykolwiek znaleziono w tym regionie. Wcześniej zakładano, że wiek znalezionych w jaskini narzędzi to maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy lat. Analiza wykazała jednak, że narzędzia mogą mieć od 450 000 do 550 000 lat.

 

Naukowcy spekulują, że narzędzia zostały wykonane przez wymarły gatunek ludzki Homo heidelbergensis (człowiek z Heidelberga). Naukowcy uważają człowieka z Heidelberga za ostatniego wspólnego przodka neandertalczyków i ludzi współczesnych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

Czytałem jak "UFO " rozbiło

Czytałem jak "UFO " rozbiło sie Roswell  i tam znależli niby obcych , a PRAWDA JEST TAKA, ZE TO NIE BYLI  OCY ALE  skrzyżowane dwa ganunki małp  w labolatorium - hybrydy , ogolili te małpy do gołej skóry, ubrali w skfandry,  ze to niby kosmici , tak USA oszukało cały świat ,  nawet badania genetyczne niewiele  pomogły, bo takich hybryt nie ma w naturze , a cel był prosty, ukrytą technologie talerzy latajacych  przejętych od nazistów mogli spokojnie rozpracowywać i ulepszeć  i nie było konkurencji , tak USA prześcigły cały świat w tej po nazistowkich  talerzach , do dziś nimi lataja i zganiają ,  ze to UFO !, ale jakby to było prawdziwe UFO z po za Ziemi to zagrożenie byłoby nie tylko dla USA ale dla całego świata i by od razu wspólpracowali z całym światem , a  skoro to jest zagrozenie tylko dla USA , więc jest to technologia USA ! bardzo dobrze strzeżona a zasłoną jest UFO z po za Ziemi !

A jak ktoś sie pyta , docieka , aby odtajnili archiwa , to USA zaśłaniają sie bezpiezeństwem narodowym , czy jest lepszy kamuflaż ????

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Q.

Gdybyś wiedział jak tworzy

Gdybyś wiedział jak tworzy się model twarzy na podstawie czaszki to byś nie kpił. Mając kości czaszki oblicza się grubość tkanek na poszczególnych jej fragmentach w oparciu o pomiary ich grubości u ludzi i małp - gdyż oba te gatunki są ze sobą blisko spokrewnione bo wywodzą się od jednego praprzodka. Znany jest też rozkład mięśni i ich grubość w zależności od uzębienia i rozmiarów żuchwy - tak ustala się pokarm np. pra czlowieka. Im większa żuchwa i większe zęby trzonowe tym silniejsze i grubsze mięśnie twarzy. I najpierw tworzy się model z gliny oblepiając kopię znalezionej czaszki a dopiero potem za pomocą skanera przestrzennego przenosi się powstały trójwymiarowy obraz do pamięci komputera by łatwo było się nim posługiwać.. To znacznie poręczniejsze niż noszenie w plecaku np. gipsowego odlewu.. Przy ówczesnym stanie wiedzy (czyli ilości zgromadzonych danych) obraz głowy hominida jest bardzo zbliżony do prawdy. Nie można mieć tylko pewności co do koloru oczu i włosów ale z niektórych próbek da się uzyskać informacje genetyczną która pozwala to ustalić.

Czy ewolucja człowieka jest mitem?

Portret użytkownika Ur Sula

Niezłe bajeczki, masoneria

Niezłe bajeczki, masoneria dobrze płaci takim naukowcom, wszystko po to aby uwiarygodnić ich teoryjki o ewolucji i wielkim wybuchu. A kto jest w stanie sprawdzić pracę tych doktorków jajogłowych, oni tylko ogłaszają a cimny lud musi to łyknąć jak indor ulęgałkę. Karol darwin był nawiedzonym szaleńcem, ciekawe dla czego skoro człowiek powstał od małpy , to ciekawe że nie ma form pośrednich małpoludów, wykopują jakieś kawałki kości i na ich podstawie budują cały szkielet. Mają naukowcy fantazję. Łyku łyku pelikany naukowe. I ciekawe dla czego małpa jest wciąż małpą a człowiek człowiekiem, ewolucja dziwnie działa.

 

Portret użytkownika Q.

Skamieniałości ludzi i

Skamieniałości ludzi i zwierząt są żadkością i nie ma co oczekiwać, że znajdziemy wszystkie kolejne szczątki danej linni rozwojowej. Wszystkie znaleziska są przypadkowe. A ewolucja jest mechanizmem dostosowawczym - czyli rozwój zachodzi TYLKO wtedy gdy zachodzi taka konieczność. Gdy warunki życia na planecie się nie zmieniają - organizmy nie ewoluują bo nie ma takiej potrzeby. Są na ziemi zwierzęta DOSKONALE dostosowane do swojego niezmiennego środowiska jak: rekiny, żółwie, krokodyle, skrzypłocze i niektóre ryby - oraz takie zwierzaki które MUSIAŁY się zmienić by ich gatunek przetrwał. Jesteśmy jednym z takich gatunków, bo nasze środowisko nieustannie się zmienia. Nasza wiedza o ziemi i ewolucji jest NIEPEŁNA ale to wcale nie oznacza, że jest "błędna". Czy wymieniasz kombinerki albo śrubokręt gdy wszystko możesz nimi naprawić ?

Portret użytkownika Janak Ylasa

Jak pan profesorku Q pięknie

Jak pan profesorku Q pięknie to nam wytłumaczył , tylko dla czego usprawiedliwia pan naukowych kłamchuchów Smile

Pozdrawiamy i miłego melanżyku. No ale dobrze gdyż być może to jest nowa, pańska naukowa teoria. Może jest prawdziwa w kazdym razię gratulujemy pana profesorze wyobraźni.

Portret użytkownika Q.

Zdecyduj się na jakiś jeden

Zdecyduj się na jakiś jeden konkretny pseudonim, potem określ swoje stanowisko to porozmawiamy. Bez wyobraźni tego wszystkiego nie zrozumiesz - bo wyobraźnia jest NIEZBĘDNĄ funkcją mózgu za pomocą której podświadomość komunikuje się ze świadomością. Każdy człowiek ma dwie półkule mózgowe (Ty też ?) - Lewa półkula jest siedzibą świadomości, logiki, matematyki i analizy, a Prawa zajmuje się emocjami, uczuciami, wyobrażeniami (czyli też przewidywaniem/prekognicją) gdyż są to domeny podświadomości. Obie półkule połączone są ze sobą "cienkim łącznikiem/mostem" (ciało modzelowate) dzięki któremu mogą się one ze sobą komunikować. Co więcej ośrodki ruchu każdej ze stron ciała również znajdują się w odpowiednich lecz przeciwległych półkulach mózgowych (prawa strona - lewa półkula itd.) Reszty nie będę Ci opowiadał.. Zrozum tylko że prawidłowo i w pełni rozwinięty człowiek, ma w równym stopniu rozwinięte obie półkule wraz z ich funkcjami (mówi się o kimś "półmózg"..) Świadomość musi dorównywać podświadomości i na odwrót - tylko tak zyskuje się niezbędną równowagę psychiczną umożliwiającą nie tylko rozumienie świata ale przede wszystkim dalszy rozwój jako istoty ludzkiej.

Gdy osiągniesz tą harmonijną równowagę - osiagniesz też stopień umożliwiający bezwysiłkowe rozumienie wszystkiego.. czego Ci życzę. 

Ps. Ja nikogo nie usprawiedliwiam ani nie tłumaczę.. prezentuję jedynie moje rozumienie danego zagadnienia.

Portret użytkownika Q.

Mylisz się - na ziemi

Mylisz się - na ziemi istniało niegdyś kilka gatunków ludzkich. Do dziś przetrwały tylko dwa.. rasa biała (także skośno ocy i indianie) oraz rasa czarna, którzy są innym gatunkiem niż my - gdyż różnimy się genetycznie. Co o tym świadczy ? To, że te same choroby leczy się INNYMI lekami u białych i czarnych. 

Razem istnieli: kromaniończycy i neandertalczycy - którzy byli od nas homo sapiens: silniejsi, niżsi i szybsi ale zgodni genetycznie w stopniu umożliwiającym krzyżowanie się. I obecna rasa (biała) homo sapiens jest mieszanką genów tych dwóch wcześniejszych gatunków ludzi - równie inteligentnych co my współcześnie. A od co niektórych to znacznie bardziej.. Oba te gatunki ludzi nigdy nie dotarły do Afryki, dlatego kontynent ten od zawsze był "czarny" a reszta europy i azji od zawsze "biała". 

Portret użytkownika Q.

Spójrz na zdjęcie ^ - ten po

Spójrz na zdjęcie ^ - ten po lewej jest czymś wyrażnie zaskoczony i zdziwiony.. a ten z prawej (wyraźnie mądrzejszy) myśli sobie ze spokojem: tak musi być..  Na co oni obaj patrzą ? ... na początek końca swojego gatunku. 

Interesującą kwestią jest, kto i o czym myślał tworząc właśnie takie "zaburzone" swoim stanem psychicznym wizualizacje twarzy tych pra ludzi ? 
Inteligencja tak jak i charakter bardzo często jest  "wypisana na twarzy". Matkę oszukasz, ojca oszukasz ale natury nie oszukasz.

Strony

Skomentuj