Archeolodzy zmienią całą historię starożytnej Grecji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Austrian Academy of Sciences doszli do wniosku, że niektóre wydarzenia w historii starożytnej Grecji miały miejsce 50 lub nawet 150 lat wcześniej, niż się powszechnie uważa. Wszystko dzięki zmodyfikowanej metodzie, datowania izotopem węgla C-14, która pozwala na określenie wieku znalezisk młodszych niż 50 tysięcy lat.

 

Austriaccy eksperci zwrócili uwagę na fakt, że ilość izotopu węgla-C14 zależy od warunków klimatycznych, i stworzyli procedurę analizy, porównując wyniki z parametrami obiektów, których wiek był już znany z innych źródeł. Swoją metodę wykorzystali oni do określenia wieku obiektów ze stanowiska archeologicznego w Sindos. Po odkryciu ceramiki z dokładnymi datami naukowcy dokonali jej analizy i zaczęli zmieniać starożytną grecką chronologię. Okazało się, że wiele ważnych wydarzeń, w tym różne wynalazki i dzieła literackie, mogły pojawić się 50-150 lat wcześniej.


Dzięki temu odkryciu wiadomo chociażby, że rozprzestrzenianie się pisma w Grecji i we Włoszech zaczęło się już w IX wieku p.n.e. i trwało dłużej, niż się powszechnie uważa. Co więcej, odkrycia naukowców pozwolą na dokładniejsze szacunki co do wieku wielu innych artefaktów z podobnego okresu. Już wkrótce możemy spodziewać się nowych zastosowań tej technologii.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Po co zmieniac całą historię

Po co zmieniac całą historię starożytnej Grecji, jak nawet ta na nowo zweryfikowana, może być o kant 4 liter potłuc.Historia to w ogóle ma to własnie do siebie, że w całości i zawsze jest o kant du... y do potłuczenia.Tak prawdziwa i jedyna jest !  

Portret użytkownika euklides

Wzięto też próbkę nogi z

Wzięto też próbkę nogi z Okrągłego Stołu i okazało się, że Okrągły Stół miał miejsce 300 lat wcześniej niż przypuszczano. Poproszony o komentarz Antoni Macierewicz powiedział, że zbadał wrak Tupolewa tą metodą, co dało jeszcze bardziej sensacyjne wyniki, ale ich nie ujawni, tak jak żadnego raportu, którego był autorem, gdyż jako agenta CIA obowiązuje go tajna 1500 letnia klauzula informacyjna.

Portret użytkownika baca

ci starożytni grecy mieli

ci starożytni grecy mieli niezłych inżynierów genetycznych... robili ludzi byki, ludzi koni, kobiety z wężami zamiast włosów no i jak widać ludzi pługi .. w zasadzie to taki starożytny grek z iustracji to mógłby bez konia albo centaura sam paść na czworaka i przystąpić z tą brodą do orki...

tyle prototypu człowieka pługa bo w późniejszych epokach widywano nawet modele doskonalsze, czyli dwuskibowych oraczy o rozdwojonych podbródkach...

w późniejszych epokach wynaleziono woły i konie i ten wynalazek zaczął zanikać jak wyrostek robaczkowy ale to tu to tam spotykać można jeszcze potomków tamtych natchnionych oraczy... mają podwójny podbródek który wygląda jak du*a... jak prezydent znaczy...

 

Skomentuj