Archeolodzy mają w końcu dowód! Słowianie są starożytnym ludem

Kategorie: 

źródło: pixabay.com

Kolejny przełom w historii ludów mieszkających na terytorium Europy! Naukowcom udało się dokonać ciekawego odkrycia na temat pochodzenia Słowian. Do tej pory uważano, że przybyli oni na kontynent we wczesnym średniowieczu. Najnowsze dane wydają się jednak temu zaprzeczać. Profesor Tomasz Grzybowski ma dowody na to, że ludy słowiańskie przebywały tutaj już tysiące lat wcześniej!

Profesor Tomasz Grzybowski pracujący w ramach z Collegium Medicum, czyli instytucji działającej w ramach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, wraz ze swoim zespołem naukowców, zorganizował badania genetyczne, mające rozstrzygnąć kwestię przybycia Słowian do Europy. W ciągu 10 lat zebrali oni materiał genetyczny od ponad 2,5 tysiąca osób, z różnego rodzaju narodów słowiańskich. Otrzymane wyniki mogą wstrząsnąć światem historii.

Jeśli obliczenia zostały wykonane prawidłowo, Słowianie trafili do Europy nie we wczesnym średniowieczu, a wcześniej. Różnica jest kolosalna - przodkowie niektórych z badanych osób mogli żyć w Europie już w epoce brązu, czyli 4 tysiące lat temu! Bardzo nieliczne wyniki wskazują także na Neolit, czyli epokę trwającą 7 tysięcy lat temu!

Historia pełna jest białych plam, a jej poprawianie nie jest niczym wyjątkowym, ale tak duża zmiana wydaje się dosyć wyjątkowa. Kilka tysięcy lat, które nie były brane pod uwagę to wystarczający czas, by pominąć nawet istnienie pełnej cywilizacji. Czy niedługo dowiemy się czegoś więcej o Słowianach? A może istniejące w epoce brązu ludy są znanymi dzisiaj Starożytnymi Lechitami?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika Fizjonomia

Pan profesor Grzybowski jest

Pan profesor Grzybowski jest żydem - taki wniosek wyciągam po drobiazgowej analizie pięciu zdjęć, które udało mi sie znaleźć w Internecie, oraz wycinka wywiadu dla portalu OtokoClub na YT (oprócz ruchu elementów fizjonomii również głos, ale to już tylko dodatek jako ciekawostka). Materiał ten jest w pełni wystarczający do wyciągnięcia takiego wniosku. Moja znajomość fizjonomii żydowskiej jest niemal ekspercka, przez co tym bardziej żałuję, że muszę tak zaklasyfikować osobę, której badania mogą być bardzo przydatne dla Słowian. Od siebie dodam, że w polskim społeczeństwie żydów jest obecnie przynajmniej 15%, i należy spodziewać się wzrostu tego odsetka w tempie geometrycznym, co może spowodować, że, być może, za 200 lat w Polsce Słowian już praktycznie nie będzie. Zaś napływ z Ukrainy to trochę inni Słowianie (ale też z pewnością ukraińscy żydzi), i jednak pasowałoby trzymać się polskich Słowian w kontekście rozmnażania.

Portret użytkownika Adsumus

Tylu prawdziwych słowian tu

Tylu prawdziwych słowian tu pisze. Chyba nie z Polski, bo tu wg. badań genetycznych jest średnio 47 do 51% genów słowiańskich. Do tego wielu prawdziwych Polaków nie było słowianami lub w kilkunastu procentach.

Portret użytkownika Lommo

Nic konkretne o odkryciach

Nic konkretne o odkryciach naukowca  Grzybowskiego to się tu nie dowiedzieliśmy . Zdaje się że naukowcy chcą na siłę udowodnić coś czego udowodnić się nie da. Jest szereg konkretnych materialnych dowodów że do lini Wisły a nawet dalej mieszkały przed naszą erą plemniona niesłowiańskie. Chocby fakt że figury i figurki bóstwa o 4 -ech twarzach jak ten Światowit ze zdjęcia ilustracyjnego artykułu pojawiąją się dopiero we wczesnym średniowieczu. A samo bóstwo jest uderzająco w idei podobne do indyjskiego bóstwa Brahma. Brak z licznych wykopalisk łużyckicj jakichklowiek obiektów tego typu. Kolejna sprawa to nie za bardzo Słowianie mają się czym chwalić jeśli uważają że tu caly czas mieszkali Słowianie , gdyż na niemal każdym stanowisku archeologicznym z najdłużej i najliczniej reprezentowanej kultury łużyckiej znajdowane są ofiary z ludzi  i nawet slady kanibalizmu. Nie jestem zawodowym archeologiem ale ksiązki podają że to o wiele bardziej charkaterystyczne dla plemion germańskich. Ponadto same nieliczne co prawda znaleziska szkieletów ludzkich po badaniach wykazują antropologicznie typ nordycki.Kolejna sprawa to zasadnicza różnica w kwesti technologi domów i ilości narzedzi metalowych. Charakterystyczne dla kultur germańskich były duże domy słupowe i dostatek narzędzi i ozdób metalowych głównie brązowych. A na wczesnośredniowiecznych pojawiających się masowo zresztą często w miejscu wczśniejszych osad odkrywa się popularne wsród plemion słowiańskich półziemianki i podbny regres cywilizacyjny pojawia się w ilości narzędzi metalowych. A jak wiadomo Propkopiusz z Cezarei raportował we wczesnym średniowieczu pojawianie się nieznanych plemion mówiących nieznanym językiem nadciągających przez Morze Czarne w kierunku Bałkanów ( wyludnionych  ogromną pandemią dżumy), potem te plemiona udały się rownież w kierunku północnym.

Portret użytkownika Dzezik

Wszystko co piszesz sie

Wszystko co piszesz sie zgadza i wcale nie stoi w sprzecznosci z badaniami Grzybowskiego. Musisz tylko sobie uswiadomic ze plemiona germanskie o ktorych piszesz to sa wlasnie przodkowie Slowian Zachodnich. To wlasnie udowodnil prof Grzybowski. Granica na Wisle i Bugu rzeczywiscie istnieje od tysiecy lat i oddziela dwa glowne rody. W srarozytnosci mowiono o Germanach i Sarmatach a potem o Slowianach Zachodnich i Wschodnich. Zas migracje z pocz sredniowiecza to przybycie slowian na Bałkany. Nie rozumiem tych klotni. Oba poglady da sie zsyntetyzowac. Ludziom w Polsce nie pasuje ze w 40% Niemcy sa naszymi bracmi. Jezyk niemiecki powstal w sredniowieczu jako mieszamina slowianskiego celtyckiego i skandynawskiego, powstl glownie w celach handlowych. Dopiero w XIX wieku nastapilo zjednoczenie narodow ktore uzywaly odmian niemieckiego. Ludzie na wschod od Laby praktycznie nie roznia sie od Polakow Czechow Slowakow. To s nadal ci sami Germanie a dokladniej Słewowie. To wlasnie udowodnil Grzybowski. Pokrewienstwo slowian Wschodnich i Zachodnich to osobna historia.

 

Portret użytkownika euklides

"A samo bóstwo jest

"A samo bóstwo jest uderzająco w idei podobne do indyjskiego bóstwa Brahma"

No i co w tym dziwnego, skoro Słowianie są ludem Indo-Europejskim. Podobieństw pomiędzy mitologią Słowian, a wedyjską jest bardzo wiele. Samo słowo "wiedza" pochodzi od "Weda". Języki słowiańskie są bardzo podobne do Sanskrytu. Wystarczy popatrzeć choćby na liczebniki

1 - éka 2 - dvi 3 - trí 4- catúr 5 - pañca 6 - ṣáṣ 7 - saptá 8 - aṣṭá 9 - náva 10 - desa 100 - sata

Co do ziemianek to poczytaj sobie czym była np. Arkona, a twarde archeologiczne dowody masz np. tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gro%C3%9F_Raden

Portret użytkownika Nicco

Nie powstaną, bo zostały

Nie powstaną, bo zostały zmiecione z ziemi. Obecnie jest problem by odtworzyć wielu bogów i demonów słowiańskich, nie mówiąc już o obrzędach, piśmie, czy o dziejach słowian. Ciężko też mi pojąć jak powrót starych wierzeń miałby się przyczynić do powstawania z kolan. Tym bardziej, że nikt by w taką Połódnicę nie uwierzył, bo każdy wie, że jest ona personifikacją udaru słonecznego.

Portret użytkownika Bee

Wolę do drzewa w pachnącym

Wolę do drzewa w pachnącym lesie , niż to zwłok na krzyżu w śmierdzącym stęchlizną kościele . Starożytne , pogańskie wiary i ich mity przekazują wiedzę o wszechświecie , powstaniu człowieka , opowiadają o rzeczach , które naukowcy dopiero zaczynają odkrywać i których jeszcze nie odkryli ...

Portret użytkownika Nicco

Żadna religia nie powinna być

Żadna religia nie powinna być wpajana na siłę, a jedynie być jedną z wolnych dróg do wyboru personalnie podług każdego. Sam jednak czuję się z rodzimowierstwem w jakiś sposób związany, ale o jakich ty odkryciach mówisz?
Co do "zwłok na krzyżu", tutaj zaznaczę, że jestem agnostykiem, ale czy ty w ogóle miałeś styczność z biblią, że używasz tak podłych słów? Pewien jestem, że gdybyś miał, to dostrzegłbyś w niej wiele mądrości i nabrał odrobiny szacunku.

Portret użytkownika Tomasz123

Do Kima.Ślady pobytu

Do Kima.Ślady pobytu Hebrajczyków są i jest ich wiele,ale nie na półwyspie Synaj ,lecz na Półwyspie Arabskim w pobliżu zatoki Akaba.Niestety Arabia Saudyjska blokuje dostęp do tych terenów ,motywując to rzekomą ochroną instalacji wojskowych będących w pobliżu.Część informacji przekazuje film .                           https://www.youtube.com/watch?v=JVWntkbXwic

Strony

Skomentuj