Arabskie media twierdzą, że Baszar Assad przeszedł udar mózgu

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wiadomość o ciężkim stanie zdrowia a nawet o śmierci prezydenta Syrii, Baszara Assada, zaczęła rozprzestrzeniać się w internecie niczym błyskawica. Niektóre media, powołując się na "wiarygodne źródła" twierdzą, że Assad doznał udaru mózgu i przebywa w szpitalu w Damaszku.

 

Wiadomość na ten temat pojawiła się w libańskich gazetach al-Mustaqbal i al-Diyar. Niedługo potem o stanie zdrowia syryjskiego przywódcy zaczęto pisać w Arabii Saudyjskiej, a nawet we Francji. Jednak żadne media nie przedstawiają konkretnych źródeł i wskazują na różne przyczyny jego choroby lub śmierci.

 

Francuski Le Point pisze, że Assad miał otrzymać strzał w głowę od swojego osobistego irańskiego ochroniarza. Zaś saudyjskie gazety Okaz i Asharq al-Awsat twierdzą, że prezydent Syrii ma guza mózgu lub ucierpiał psychicznie w wyniku toczącej się wieloletniej wojny. Pojawia się mnóstwo plotek, że Assad nie żyje, został ciężko postrzelony lub cierpi na poważną chorobę, którą próbuje ukryć za wszelką cenę.

 

Rząd w Syrii postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i oświadczył, że Assad jest zdrowy i wykonuje swoje obowiązki w sposób normalny. Stwierdzono, że pogłoski o śmierci Assada pojawiały się regularnie od 2011 roku i próbuje się w ten sposób podnieść morale terrorystów, którzy wciąż mają nadzieję, że uda im się obalić władze.

 

Zachodnie media żywią wyjątkową nienawiść do Assada - zwykle określają go jako dyktatora i mordercę, po czym stwierdza się, że to on odpowiada za ataki chemiczne na cywilów, choć terroryści i tzw. rebelianci do dziś posiadają gazy bojowe. Oszukuje się również czytelników jakoby Assad odpowiadał za śmierć ponad 500 tysięcy ludzi. Podobne informacje o fatalnym stanie zdrowia czy chorobach psychicznych podawane były przez zachodnie media w kwestii Władimira Putina. Na tej samej zasadzie, ktoś wielokrotnie produkował fałszywe informacje o śmierci królowej Elżbiety II.

 

Źródła:

http://sana.sy/en/?p=99132

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/bashar-al-assad-syrian-regime-stroke-p...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jeśli jest to prawda, to

Jeśli jest to prawda, to zadziałali agenci MOSAD-u. Oni specjalizują sie w takich udarach mózgu...

 Nasz poseł Gruszka, którego prawa ręka okazała sie "agentem obcego wywiadu" ( Oczywiście mendia zmilczały, że był agentem Mosadu...), jak również niewygodny b.Prezydent Izraela Szaron... też przeszedł udany udar mózgu...

 troszkę preparatu do porannej kawy i udar gotowy...

 Mój znajomy tez przeszedł udar mózgu... Jego kochanka- Zydówka, która miała tajemniczego drugiego kochanka, który przyjechał z Izraela wykończyli go ... udarem mózgu... Człowieka zdrowego i wysportowanego, nie narzekającego na żadne choroby układu krążenia... Pach... i faceta nie było...

 Ale pięćdziesiąt milionów Euro oraz majetności dziwnym trafem wydał jej w testamencie pomijając swoje dzieci...

Portret użytkownika Eva11

jesli tak potezna

jesli tak potezna  technologia istnieje czy sposoby na takie wyczyny ,dlaczego ludzie jeszcze nie wynalezli nic co mogloby ich przed czyms takim ochronic ...czy to nie dziwne ?

 

mam nadzieje jednak ,ze ta wiadomosc to tylko plotka ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj