Arabska koalicja może dokonać inwazji na Syrię

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Syryjski konflikt niebezpiecznie wyewoluował z wojny domowej w starcie największych mocarstw. Syria stała się wielkim polem bitwy o wpływy, gdzie testowane są również najnowsze technologie wojskowe, oraz siedliskiem terrorystów, którzy zagrażają bezpieczeństwu nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale także w Europie.

 

Początkowo państwa arabskie, Europa Zachodnia i Stany Zjednoczone skupiały się głównie na dozbrajaniu ugrupowań rebelianckich. USA wiedziały, że wysyłanie pieniędzy i ogromnych ilości uzbrojenia prędzej czy później może doprowadzić do powstania bardziej radykalnych organizacji, i tak właśnie narodziło się tzw. Państwo Islamskie. Plan obalenia Assada wciąż jest priorytetem, ale dzięki terroryzmowi Zachód otrzymał pretekst aby bardziej zaangażować się w wojnę.

 

Jednak syryjska rebelia, której członkowie niejednokrotnie współpracowali i przechodzili na stronę radykalnych islamistów, otrzymuje największe wsparcie od Arabii Saudyjskiej, której bardzo zależy na odsunięciu Assada od władzy i wprowadzeniu tam swoich marionetek. Należy pamiętać, że Saudowie próbowali przekupić Władimira Putina, aby Rosja przestała wspierać Syrię. Przy okazji USA będą wyrażą zadowolenie, gdyż uda się zaprowadzić demokrację do kolejnego państwa.

Arabia Saudyjska właśnie powiadomiła o utworzeniu nowej koalicji, która ma składać się z 34 państw. Niektóre kraje były zaskoczone tymi doniesieniami a przykładowo Malezja nie ma zamiaru wchodzić w jej skład. Oczywiście Amerykanie poparli projekt a Wielka Brytania zgodziła się nawet wziąć udział w ewentualnej kampanii lądowej w Syrii.

 

Oficjalnie, sojusz powstał po to aby walczyć z ISIS. Jednak nikt nie wspomina o czymś, co jest wręcz oczywiste - przecież Arabia Saudyjska chce siłą obalić Assada. Wcześniej próbowała tego dokonać dozbrajając rebeliantów, ale najwyraźniej przyszedł czas na bardziej zdecydowane działania.

 

Stany Zjednoczone powiadomiły jakiś czas temu, że wraz z państwami arabskimi chcą wysłać na wojnę aż 100 tysięcy żołnierzy. Obecnie najprawdopodobniej trwają przygotowania do inwazji. Trudno powiedzieć na czym tak naprawdę będzie skupiać się ta walka z terroryzmem - na zwalczaniu swoich podwładnych z opozycji i ISIS, czy przystąpi od razu do ataku na Damaszek. Media mogą już przygotowywać się do kampanii dezinformacyjnej i dowiemy się, że Assad został zabity z rąk "bojowników walczących o wolność". Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Po to ta koalicja jest

Po to ta koalicja jest montowana bo to  USA  organizuje napoaśc  obcych wojsk na Syrię, bo rebelianci  z ISIS  i Alkaidy  nie dali rady, a same USA  nie chca sie angazowac  i dlatego  organizują  ta koalicję  przeciwko Syrii, która zagraża ich interesom  w opanowaniu  portalu bliskowschodniego o promieniu 2000 km,z Kaukazem włącznie

Portret użytkownika Rodak

Po to ta koalicja jest

Po to ta koalicja jest montowana bo to  USA  organizuje napoaśc  obcych wojsk na Syrię, bo rebelianci  z ISIS  i Alkaidy  nie dali rady, a same USA  nie chca sie angazowac  i dlatego  organizują  ta koalicję  przeciwko Syrii, która zagraża ich interesom  w opanowaniu  portalu bliskowschodniego o promieniu 2000 km,z Kaukazek włącznie

Portret użytkownika Akamai

David Rockeffeler miał już

David Rockeffeler miał już sześć razy przeszczepiane serce i dwie transplantacje nerek.W tym roku skończył 100 lat i żartuje, że dożyje 200-stu.Ta kanalia twierdzi, że kocha dzieci, a na pieniądzach mu nie zależy. I że chętnie je rozdaje."Nie ma sensu w posiadaniu, jeśłi nie możesz się dzielić"- powiedział największy hipokryta naszych czasów. A to przecież on i jego rodzina, wespół z rodziną Rotshchildów stanowią trzon tej bandy, która chce z nas zrobić niewolników. Ale zanim to nastąpi muszą jeszcze rozkurwić ten świat. Muszą się nasycić ludzkim cierpieniem, zobaczyć kałuże krwi, grzyba atomowego, i może jakąś globalną epidemię cholery, albo dżumy. Za ciasno im kurwa na tej planecie. Trzeba zabić kilka miliardów ludzi, żeby zrobił się luzik. 500 mln niewolników wystarczy. Sorry, że klnę, ale muszę dla podkreślenia dosadności. Powiem wam coś. To są pierdoleni tchórze. Dlatego się tak zakonspirowali. Wydaje się im, że nikt nic nie wie. A jeśli nawet się domyśla, to nie ma pewności. No to się kurwa oprzemy na przypuszczeniach. Najwyżej się pomylimy. Tak jak oni w Iraku. I od razu mówię. Nie dam z siebie zrobić karty kredytowej. Nie będę czekał na waszego chipa. Wsadźcie go sobie w dupę!
I jeszcze filmik wart obejrzenia;
https://www.youtube.com/watch?v=jxTEPQGIEXg

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Nie muszę go znać osobiście,

Nie muszę go znać osobiście, tak jak nie muszę znać ciebie, żeby okreśłić twoją osobowość, czy twój poziom ineligencji. Negować i wyśmiewać potrafi każdy.To najniższego rodzaju hejt. Ale mieć wlasne zdanie i umieć bronić swoich racji, to już trudniejsze zadanie. Dlatego chętnie się dowiem jaka jest twoja ocena globalnej geopolityki. I kto rozdaje te karty. I obiecuję, że nie będę się śmiał.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Zgadzam się z tobą. Wiem, że

Zgadzam się z tobą. Wiem, że Alex Jones to ich wentyl bezpieczeństwa. inaczej dawno by już nie żył. Ale Russo wydaje się być wiarygodny.To był dobry człoweik. Widać to w jego oczach. A jego śmierć zdaje się potwierdzać taką tezę.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Ten terrorystyczny twór,

Ten terrorystyczny twór, zwany potocznie "Islamską Koalicją Antyterrorystyczną", to ostateczne narzędzie do zwalczenia Europejczyków... Bo jeśli Wahabici - psychole z najbardziej wypranymi religią mózgami  - tworzą coś takiego, to tylko przeciwko nam - NIEWIERNYM! 
Zabawa już co prawda się zaczęła, ale główny punkt programu dopiero przed nami... Radzę się przygotowywać...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Ross

Jak tylko padnie Syria.. jak

Jak tylko padnie Syria.. jak mówiła baba Wanga, rozpocznie sie szybka i śmiercionośna Trzecia Wojna Światowa. Teraz, kiedy szykuje się uderzenie lądowe, nabiera to większego znaczenia. Z samych bombardować Daesz dostaje mocno w kość i nigdy by Assada nie zdjęli sami.

Strony

Skomentuj