Arabia Saudyjska została wybrana na członka Komisji ds. Statusu Kobiet

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Świat jest pełen absurdów. Jednym z nich jest fakt, że kraj, który ogranicza prawa kobiet, prześladuje wyznawców wiary innej niż islam i stosuje karę śmierci, został wybrany na przewodniczącego komitetu ONZ ds. Praw Człowieka. Arabia Saudyjska, bo o niej tutaj mowa, otrzymała ostatnio poparcie w jej kandydaturze na członka Komisji ds. Statusu Kobiet.

 

Państwo Saudów jest znane na całym świecie jako najbardziej opresyjne wobec kobiet, które są kontrolowane przez mężczyzn praktycznie w każdej sferze życia. Bez zgody męża, brata lub ojca nie wolno kobietom wychodzić z mieszkania lub szukać zatrudnienia. Płeć piękna posiada kategoryczny zakaz prowadzenia samochodów i pokazywania się w miejscach publicznych bez stosownych strojów odpowiednio zakrywających ciało i twarz. Lista nakazów i zakazów wobec kobiet jest bardzo długa.

 

Traktowanie kobiet w Arabii Saudyjskiej nie przeszkodziło jednak w jej wyborze na członka specjalnej komisji, która zajmuje się równym traktowaniem płci i promowaniem kobiet. Królestwo Saudów zostało wybrane podczas głosowania w Radzie Gospodarczej i Społecznej ONZ, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Nie wiemy zatem jakie państwa poparły kandydaturę Saudów, ale można domyślić się, że były to np. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

 

Arabia Saudyjska będzie członkiem Komisji ds. Statusu Kobiet w latach 2018-2022. Niektórzy obserwatorzy zwrócili uwagę na tę absurdalną decyzję. Hillel Neuer, dyrektor organizacji pozarządowej UN Watch porównał ją do wyboru podpalacza na szefa straży pożarnej. Można pójść o krok dalej - to tak jakby wybrać pedofila na nauczyciela w przedszkolu lub mianować złodzieja na szefa banku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Forgetolerance

W Anglii, Bradford, 73%

W Anglii, Bradford, 73% kobiet przyznaje się ze kopulują albo kopulowały z muzułmanami.

Nie licząc Afrykanów , itd.

To około 102 000 białych kobiet tylko w małym Bradford.

I tylko tych które się przyznają .

To my jesteśmy ostatnimi białej rasy....

Już dawno zaczął się nasz krwawy koniec....

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

To jest po prostu 1 z 19 567

To jest po prostu 1 z 19 567 569 gwoździ wbitych do trumny ludzkości. I to tylko w tym roku. Ludzkość już nawet nie kona, ludzkością po prostu wstrząsają już tylko pośmiertne drgawki, które optymiści  opatrznie odbierają jako objawy walki i sprzeciwu.
Zwykła atomowa wojna nie będzie zagładą ludzkości tylko będzie zakończeniem tych ww pośmiertnych drgawek.
Warto tylko zadbać, żeby "architekci ludzkości" nie zdążyli dobiec do bunkrów które przezornie dla siebie wybudowali, tylko żeby podzielili los który przygotowali innym. Inaczej za kilkadziesiąt lat powypełzają ze swoich schronów i znowu zaczną odtwarzać ułomną ludzkość z wbudowanym genem niewolnika i sprzedajnej szmaty.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Dobry pomysł. Nie wiem co się

Dobry pomysł. Nie wiem co się święci, ale widziałem na własne oczy super nad-diabła - czyli kapłana kohele u mnie ''na prowincji'' w obstawie 5 szt samych wyszkolonych tygrysów (umie diabły rozpoznać bo sam jestem szkolony) z moSSadu, kolumna bardzo skromna liczyła tylko 3 szt. BMW 7 w wersji pancernej to były czołgi na kołach, a nie samochody (gaz i działka ppanc na wyposażeniu standard, a może i rakiety). Takie cuda techniki wałęsają się po polskich drogach? A po co? Rozsiewają miłość dobroć i pokój...

PS

Dziś wtorek, była setka diabłów na szkoleniu z nienawiści. To są obowiązkowe wycieczki szkolne z tego małego bandyckiego państewka. KAŻDE MŁODE JEDZIE I NIE MA ZWOLNIENIA. Polska istnieje tylko formalnie.

Portret użytkownika rogol

Bardzo sluszny wybor.

Bardzo sluszny wybor.

Nareszcie kobiety w Arabi Saudyjskiej ze swoja dyskryminacja wyplyna na swiatlo dzienne na swiecie.

Ameryka do tego sie nie wtraca bo oni sa najwiekszym odbiorca ich broni i taniej ropy dla nich.

Portret użytkownika ffgbfgb

To proste, przygotowuja sie

To proste, przygotowuja sie wprowadzic na calym swiecie prawa zaczerpnięte z koranu. Dążą do systemu niewolniczego pełnego fanatyków systemu ślepo zapatrzonego w swoich przywódców jak w bogów a przeciwników będą ścinać

Portret użytkownika dziadek ze wsi

W internecie czytałem ciekawe

W internecie czytałem ciekawe porównanie: ''To tak jak by powołać Hitlera na kierownika jude kibuca.''

PS

W Polsce nie takie splunięcia na naród Polski uszły im płazem. Doświadczeni i ze zdobytą praktyką to samo charknięcie w twarz prezentują obecnie na całym świecie.

Strony

Skomentuj