Arabia Saudyjska zbombardowała przyjęcie weselne w Jemenie - zginęło ponad 130 osób

Kategorie: 

Źródło: Tech. Sgt. Hans Deffner/Wikimedia Commons
Saudyjskie myśliwce dokonały masakry cywili w Jemenie. W pobliżu portu al-Mokha w zachodniej części kraju zginęło ponad 130 osób, które brały udział w przyjęciu weselnym. ONZ wzywa do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie.

 

Arabia Saudyjska i jej sojusznicy regularnie bombardują Jemen, lecz śmierć ponoszą zarówno rebelianci jak i nieuzbrojeni mieszkańcy kraju. Według ONZ, w przeciągu ostatnich 6 miesięcy zginęło już co najmniej 2 tysiące cywili. Sekretarz generalny Ban Ki-moon potępił ostatnie naloty w których zginęło około 131 osób, w tym dzieci, lecz państwo Saudów nie skomentowało tych doniesień.

 

Mohammed bin Amin al-Jefri, wiceprzewodniczący Zgromadzenia Konsultatywnego Arabii Saudyjskiej uogólnił, że podczas każdej wojny są jakieś ofiary ale jego kraj robi wszystko, aby było ich jak najmniej. Tak właśnie wypowiedział się wysoki urzędnik kraju, który został niedawno wybrany na przewodniczącego komitetu ONZ ds. Praw Człowieka.

 

 

Na podstawie: http://www.aljazeera.com/news/2015/09/chief-condemns-deadly-air-strike-yemen-150929064109880.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Skomentuj