Arabia Saudyjska zaproponowała bojownikom Huti zawieszenie broni

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wojna w Jemenie doprowadziła do katastrofy humanitarnej. Wielu mieszkańców tego kraju żyje teraz w tragicznych warunkach bez żywności, wody i środków medyczych a część z nich straciła swoje domy. Arabia Saudyjska zaproponowała kilkudniowe zawieszenie broni.

 

Propozycja ta pojawiła się kilka dni po tym jak rebelianci w Jemenie ostrzelali za pomocą rakiet i moździerzy miasto Nadżran w południowej Arabii Saudyjskiej. Obie strony konfliktu ustalają teraz kiedy zawieszenie broni wejdzie w życie. Dzięki wstrzymaniu jakichkolwiek działań zbrojnych będzie można pomóc mieszkańcom Jemenu.

 

Saudyjskie władze zaznaczają, że wszystko zależy od tego czy bojownicy rzeczywiście wstrzymają swoje działania. Niewykluczone, że w przeciwnym wypadku strony znowu zaczną do siebie strzelać. ONZ szacuje, że wojna spowodowała śmierć ponad 1,200 osób a co najmniej 5 tysięcy kolejnych zostało rannych.

 

 

Źródło: http://edition.cnn.com/2015/05/07/middleeast/yemen-violence/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Rosja chce otworzyć bazę

Rosja chce otworzyć bazę wojskową na Kubie

Rosja rozważa możliwość ponownego uruchomienia bazy wojskowej na Kubie. Według dziennika "Izwiestia", rozmowy na ten temat prowadził przebywający w Hawanie szef Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin.
Oprócz dostaw broni Rosja może zdecydować się na ponowne uruchomienie własnego centrum radiolokacyjnego, które z przyczyn finansowych zostało zamknięte w 2002 r. Baza, w której pracowało kilkuset rosyjskich specjalistów, znajduje się w pobliżu Hawany.
W opinii wiceprzewodniczącego komisji obrony Dumy Państwowej Dmitrija Gorowcowa, w obecnej sytuacji międzynarodowej współpraca wojskowa z Kubą może być traktowana jak "zimny prysznic" dla USA.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-chce-otworzyc-baze-wojskowa-na-kubie/xy4gre
Wszystko zdaje się wskazywać na to, że KUBA I KUBAŃCZYCY H.J położyli, na te sztuczne ocieplanie z nimi stosunków przez SZATANÓW, po tym jak ich gnębili świadomie i upokarzali, przez LAT 50 SZATANY ZJEDNOCZONE. JEŚLI TAK, TO CHWAŁA IM ZA TO!!!
 

 

Portret użytkownika MORFEUS

Mam nadzieję, że bogata

Mam nadzieję, że bogata Arabia Saudyjska i jej poplecznicy na Bliskim Wschodzie odpowiadający za tę katastrofę humanitarną w Jemenie przyjmą teraz falę uchodźców pod swoje skrzydła, a nie podrzucą ich EUROPIE !!!!! Najpierw naloty, bombardowania, niszczenie całej infrastruktury, a potem radźcie sobie sami, najlepiej na europejskim socjalu, bo tam są frajerzy, którzy będą was utrzymywać. No a na końcu jeszcze rządzący Starym Kontynentem psychopaci każą spadać do domu Polakom, którzy ciężko pracują na kawałek chleba i przynajmniej posiadają jakieś kwalifikacje. Europa sama na siebie kręci bat. Brakuje zdrowego rozsądku. No chyba, że to wszystko jest robione z premedytacją i w ramach dobrze przemyślanego planu opracowanego przez "wybrańców świata".

Portret użytkownika nazwisko lub pseudonim

20 lutego 2015 Główne

20 lutego 2015
Główne czynniki państwowego fiaska w Jemenie nie mają związku z islamistami, bojownikami Al-Kaidy czy Huti: mają one charakter strukturalny, systemowy i ostatecznie cywilizacyjny.
Witajcie w przyszłości post-naftowej
Opowieść o Jemenie jest ilustracją przewlekłego, nieubłaganego upadku. Około 2001 roku produkcja jemeńskiej ropy osiągnęła swój szczyt; od tamtego czasu spadła z 450 tysięcy baryłek dziennie (bd) do 259 tysięcy bd w 2010, natomiast w sezonie minionym wyniosła 100 tysięcy bd. Oczekuje się, że poziom zerowy osiągnie w ciągu dwóch lat.
Doprowadziło to do drastycznej redukcji eksportu ropy i tym samym poważnie uszczupliło dochody budżetowe rządu, które w 75% uzależnione są od zagranicznej sprzedaży nafty. Dochody z eksportu ropy stanowią również 90% rezerw walutowych kraju. Erozja dochodów po przekroczeniu wydobywczego szczytu zmniejszyła zdolność rządu Jemenu do utrzymania nawet podstawowych inwestycji socjalnych.
Już teraz sprawy mają się wyjątkowo źle: lecz kiedy ropa się skończy, brak planów i inwestycji w nowe, znaczące źródło dochodów publicznych sprawi, że zachowanie funkcjonującej struktury państwa stanie się całkowicie niemożliwe.
......
Każdy w Jemenie posiada AK-47, nie wspominając o RPG i granatach. Teren jest partyzanckim rajem. Historia intonuje pieśń o zatwardziałych plemionach, które przez co najmniej 2000 lat tłukły się z obcymi najeźdźcami. Większość Jemeńczyków żarliwie nienawidzi Domu Saudów; większość podziela sentyment Huti, którzy ogłosili pod koniec lutego, że Dom Saudów i USA planują zniszczyć Jemen.
....
Ponad pięć lat temu napisałem, że Jemen jest nowym Waziristanem. Teraz zmierza w stronę Somalii. I wkrótce może stać się Wietnamem Domu Saudów.
 
caly artyku na https://exignorant.wordpress.com/2015/04/24/upadek-jemenu-przedsmakiem-tego-co-nadchodzi/

Portret użytkownika achiles

Skoro taka potęga w tamtym

Skoro taka potęga w tamtym regionie jak ARABIA SAUDYJSKA wyposażona i uzbrojona po zęby w najnowsze ŚMIERCIONOŚNE ZABAWKI, poczynając od karabinów i kończąc, na najnowszych SZATAŃSKICH SAMOLOTACH, dostaje w dupę od garstki partyzantów z JEMENU, prosząc o kilkudniowy ROZEJM to co by było gdyby IRAN wprost się włączył w tą zadymę, jaką rozpętały tam SZATANY rękoma SAUDYJCZYKÓW ?  Śmiechu warte coraz bardziej się wydają te propagandowe pochukiwania o potędze siły SZATAŃSKICH ŚMIERCIONOŚNYCH ZABAWEK, jak i o potędze ARABII SAUDYJSKIEJ w tamtym regionie ŚWIATA.  Powstaje pytanie dodatkowe, na co poszły te dziesiątki MILIARDÓW $ wyciągnięte przez SZATANÓW OD SAUDYJCZYKÓW, na zbrojenia i czyżby samoloty, jak nasze KOSZTOWAŁY KROCIE, ale są bez uzbrojenia i bez kodów startowych?

Skomentuj