Arabia Saudyjska zagroziła atakiem na Katar

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Relacje między niewielkim Katarem a państwami Zatoki Perskiej wcale nie uległy poprawie. Można nawet powiedzieć, że sytuacja wciąż pogarsza się. Arabia Saudyjska grozi Katarowi użyciem siły militarnej w związku z planowanym zakupem rosyjskiego systemu przeciwlotniczego S-400.

 

Dziennik Le Monde ujawnił szczegóły listu saudyjskiego króla Salmana, który został wysłany do rezydencji prezydenta Francji. Dowiadujemy się, że Arabia Saudyjska jest zaniepokojona możliwym zakupem przez Katar rosyjskich systemów S-400 i traktuje to jako zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i krajów Zatoki Perskiej. Królestwo chce, aby Francja nałożyła nacisk na Katar. Rijad jest podobno gotowy zrobić wszystko, aby przeciwdziałać tej transakcji i w ostateczności może nawet zniszczyć zakupione już systemy S-400.

Rosyjski system rakietowy S-400 Triumf - źródło: 123rf.com

Jest to dość zaskakująca informacja, bowiem rosyjskimi systemami rakietowymi zainteresowany jest nie tylko Katar. Arabia Saudyjska ma identyczne plany i podpisała już wstępne porozumienia z Rosją, ale nie godzi się, aby jej sąsiad nawiązywał podobną współpracę. Wszystko wskazuje na to, że Rijad będzie w dalszym ciągu próbował izolować Katar. Lokalne media ujawniły niedawno plan zakładający wybudowanie pustynnego kanału wzdłuż wspólnej granicy, aby odciąć Katar od lądu.

 

Stany Zjednoczone w żaden sposób nie komentują tych doniesień, ale skrytykowały ostatnio zakup systemów S-400 przez Indie i Turcję oraz zagroziły zerwaniem współpracy militarnej. Jednak jeśli USA będą w ten sposób szantażować wszystkie państwa, to nawet najbliżsi sojusznicy mogą zwrócić się do Chin i Rosji. To byłaby całkowita porażka amerykańskiej polityki zagranicznej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Nacjonaliści żydowsko

Nacjonaliści żydowsko ukraińscy z PiSu postawili kropkę nad i. Amerykańskie wojska na stałe w Polsce plus akt 447 to jest wypowiedzenie nam wojny. Cały ten bełkot żydowskich nacjonalistów z PiSu o wzmacnianiu wschodniej flanki NATO to jest po prostu kupa śmiechu. Gdyby NATO (czyt. USA) chciało wzmocnić swoją wschodnią flankę, to przede wszystkim zainwestowałoby w rozwój polskiej armii ponieważ nikt lepiej nie obroni tej części Europy niż silna Polska i miliony tutejszych gojów. Ale oni zrobili z naszego kraju swój śmietnik (serio z calego świata jadą do Polski tylko śmiecie) i w tym „sojuszu” jesteśmy przeznaczeni jedynie na mięso armatnie i rzeź. Amerykańskie wojska będą tu tylko bronić żydowskich interesów, nic więcej. Bo w obecnej Polin, to już nawet sprowadzanie czołowych światowych lichwiarzy jak banku Morgana jest ogłaszane w telewizorniach jako sukces. Kompletny obłęd. Tu będzie kocioł i oby Kaczyńscy za tę zdradę smażyli się w piekle.

Portret użytkownika hyh

to widac , ze to jest

to widac , ze to jest wypowiedziana juz wojna ,pala wszystko co jest zwiazane z wykurzeniem Polakow z nory...

zywnosc - fermy drobiu  , ubojnie  , markety , chlewy (10 tys swin na zywca) , obory

chemia - odpady , fabryki lakierow , chemiczne sklady , wysypiska smieci nawet zlomowiska samochodow (lakier toksyczny)

Teraz zostaja do spalenia lasy , zatrute wody z wodociagow  i podpalone szpitale.

Wojna sie zaczela... podpisana ustawa o centralnym lotnisku z wydaleniem miejscowych z ich terenow.

Duda tanczacy na Lednicy w rrytmach zydo trabek...oraz koncowka piesni w jezykach przyszlych rozbiorcow Polski (niemieckim, rosyjskim , angielskim )

Portret użytkownika Niby nikt

Kaczory ? Bolek dostał Jobla

Kaczory ? Bolek dostał Jobla bo był pionkiem i dobrze się wywiązał ze swych zobowiązań . Ale Ryży Tłuk już dostał ciepły fotel w eurokołchozie Kaczorek chyba miał jakieś skrupuły musiał lecieć teoretycznie w jedną stronę prawdy się nie dowiemy szybko. Ludzie się ekscytują Pis-iorami a oni tylko teatrzyk odgrywają żeby ludzie się kłucili a za kulisami śmieją się że ludzie tacy naiwni dają się rolować. Zjebaliśmy bo nie było sprzątania po Magdalence więc pejsaci przykręcili śrubę wielkiemu Polin i teraz mamy efekty. Odnośnie polityki zagranicznej Stanów Zniewolonych to chyba nie wszyscy jeszcze rozumieją że polega on na okupowaniu biednych krajów i drenażu dóbr naturalnych .Dlatego taka nagonka i napuszczanie Polaków na sąsiadów ze wschodu . Niestety panie i panowie będziemy mieli przejebane jeżeli się nie obudzimy. 

 

Portret użytkownika alojzy

Jeszcze wierzysz w w

Jeszcze wierzysz w w przestrzeganie jakiś umów? A jakie umowy pozwoliły powiesić saddama, zabic kadaffiego, zabić około 1,5 ludzi, strzelać kulami ze zubożonego uranu, okupować kraje, robić zamachy na przywódców niepodległych krajów, jakie prawa i umowy pozwalają na wprowadzenie 447?
Polska została oddana żydom i jak zawsze w takich sytuacjach wszelkie kolejne umowy są łamane. Wiedzą o tym politycy i jak szaleni wyprzedawali w tym kraju co się da licząc na to, że wojna wybuchnie szybciej i przykryje ich zdradę.
Nie widzisz jak Polska systematycznie jest wyjmowana z konsekwencji międzynarodowych zasad i praw tak jak Irak, Syria, Liban przed rozwałką? Historię będą pisać zwycięzcy, a nowi mieszkańcy polin są już pewni zwycięstwa.

Portret użytkownika alojzy

Masz rację. I w dodatku

Masz rację. I w dodatku wymieniłeś tylko promil cyrków jakie tu się odbywają, bo na całość w ogóle brakuje miejsca: atca, ceta, fatca, ambergold, kamienice, korweta gawron, cyrki z żydowskimi muzeami za 100 milionów, wspieranie przez polskę majdanu, szkolenie między innymi przez polaków upa, gang notariuszy, b.del w mapach geodezyjnych całego kraju, rozbijanie polonii przez polskich polityków, afera z kopalniami, łikendowy samobójca, afera ze stoczniami i można tak non stop - tylko po co?
Polacy okazali się za głupi, żeby pokojowo odeprzeć łajdaków rozbijających kraj. Mało tego - sami w tym non stop pomagają. Niby pozostały warianty siłowe - ale polacy są zbyt głupi i zbyt przekupni, żeby i te wygrać.
Już jest po wojnie. Przegraliśmy ją siedząc w kucki, z opuszczonymi spodniami, popychając się wzajemnie i rzucając kupą jeden w drugiego. To już naprawdę koniec. A najlepsze jest to, że 80% nawet nie dociera, że cokolwiek się zaczęło.

Portret użytkownika oleg

A co w obecnym świecie jest

A co w obecnym świecie jest logiczne? Działania USA, gdzie jednym pozwalają mieć bron atomową, a innym nie? Europa, gdzie można obrażać chrześcijan i białych, a innych nie? W takich "logicznych" czasach żyjemy Smile

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Skomentuj