Arabia Saudyjska utworzyła islamską międzynarodową koalicję antyterrorystyczną

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Saudyjski Minister Obrony Mohammed bin Salman ogłosił powstanie nowej, międzynarodowej koalicji, która ma zajmować się przede wszystkim zwalczaniem terroryzmu. Pamiętajmy jednak, że w dzisiejszych czasach bardzo łatwo oskarżyć kogoś o terroryzm, więc sojusz najprawdopodobniej będzie zwalczał nie tylko Państwo Islamskie.

 

Dosyć dziwne jest to że Arabia Saudyjska, sunnicki reżim stosujący prawa szariatu miałby próbować zniszczyć samozwańcze Państwo Islamskie, które również jest sunnickie i zaciekle zwalcza swoich przeciwników, zwłaszcza szyitów. Ostatnio tamtejszy Minister Sprawiedliwości groził, że pozwie każdego kto porówna Arabię Saudyjską do ugrupowania ISIS.

 

Jeden z użytkowników Twittera skomentował karę śmierci, którą reżim chce wymierzyć palestyńskiemu poecie za rzekomą apostazję. Napisał że: "skazywanie na śmierć za apostazję to działanie podobne do IS (Państwa Islamskiego)". Zabijanie poprzez ścięcie głowy jest oburzające gdy robią to dżihadyści z Syrii, ale jest czymś rzekomo zupełnie normalnym, gdy dokonuje się tego "w zgodzie z prawem" w Arabii Saudyjskiej.

 

Powołana przez Saudów koalicja składa się z 34 państw pochodzących z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Wśród nich są oczywiście Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Egipt, Turcja, Pakistan i Jemen, ale saudyjski Minister Obrony nie wymienił Iraku, Syrii i Afganistanu oraz największego wroga Arabii Saudyjskiej - Iranu. Co ciekawe, na liście pojawiła się również Palestyna.

 

Wspólne centrum operacyjne będzie się znajdować w Rijadzie. Oficjalnie koalicja ma zwalczać Państwo Islamskie i każde organizacje, które zostaną uznane za terrorystyczne. Z całą pewnością będzie prowadzić działania np. w Jemenie, gdzie rebelianci kontrolują część kraju wraz z stolicą i są wspierani przez Iran.

 

 

Na podstawie: http://www.aljazeera.com/news/2015/12/saudi-arabia-forms-muslim-anti-terrorism-coalition-151215035914865.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

Kiedy będzie ogłoszony i

Kiedy będzie ogłoszony i zawarty wielki pokój i ludzie będą się bawić,
W nocy jak złodziej przyjdzie III wojna i wszystkie traktaty będą rzucone na śmieci,
Wielki Smok Azjatycki zawrze tajny układ z Wielbłądem Półksiężyca,
Jeden ruszy na Ruś zajmując ogromne przestrzenie, a złociste strzały i płomienne grzyby będą burzyły jego miasta,
Drugi wrzuci do morza niepłodną Synagogę i poprzez wewnętrzne morze i kraj Osmanów ruszy na Europę,
A jego pobratymcy tam mu pomogą i witać ich będą zielonymi sztandarami.

Portret użytkownika excar

Jak na razie to Jemeńczycy

Jak na razie to Jemeńczycy saudyjczykom  dupę łoją i do dziś przerobili im 6 okrętów  na "łodzie podwodne" Smile
A jedną Toczką U wyprawili na ten ich drugi świat z dziewicami prawie 150ciu najemników robiących dla Arabii Saudyjskiej. Swoją drogą skąd ją wytrzasnęli ? przecież takich zabawek w sklepie z wiatrówkami nie sprzedają Smile

Portret użytkownika to sie dzieje

Plan 3 wojen światowych

Plan 3 wojen światowych sprawdza się idealnie.
 
"Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agenturyIlluminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael)wzajemnie się zniszczą.
W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego.
Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.
Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.
To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczeniechrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie."

Portret użytkownika Xerxes

Koleś nie obrażaj ateistów

Koleś nie obrażaj ateistów ... Wiara nie jest jakimś obowiązkiem człowieka  ... Jestem ateistą i jakoś nie chce ani wojny, ani islamu. I jeśli miałbym wybierać to wolałbym przebywać pośród normalnych katolików niż "normalnych" muzułmanów ...

Portret użytkownika Akamai

To są ich testy na

To są ich testy na inteligencję.Niestety,ale poziom zidiocenia osób ulegającym czarom mediów jest zatrważający.Ostatnio mój kolega nerwowo zareagował na delikatną próbę wyprowadzenie go z błędnego pojmowania rzeczywistości, i stwierdził pytająco: Może mi jeszcze powiesz, że w Ameryce nie rządzi Obama ?! Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika zyx

Przecież jasno nazywają

Przecież jasno nazywają Europejczyków - terrorystami, więc skąd w ogóle wątpliwości do kogo będą strzelać?
A w ogóle zabawne jak same słowa wystarczą, żeby ogłupić ludzi: można zabijać ludzi za "zdradę wiary w jakiegoś boskiego cymbała", ale wystarczy nazwać nazywać się samemu postępowym i demokratycznym, to nawet fuchę w komisji praw człowieka się dostanie (oczywiście, że za niezłą kasę, ale samymi słowami miliardom ludzi odbiera się argument do działania w oblizzu takich rzeczy jak morderstwa)
 

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie, no myślałem że ten

Nie, no myślałem że ten USraelsko-sunnicki geopolityczny cyrk obwoźny już mnie niczym nie zaskoczy... A jednak... Terroryści zakładają koalicję antyterrorystyczną i będa likwidować tych, których sami powołali do życia i po dziś dzień finansują! HAHAHAHAHA!!! To jest dopiero kabaret!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj