Arabia Saudyjska skazała na śmierć poetę za rzekome odstąpienie od islamu

Kategorie: 

Źródło: Instagram/Ashraf Fayadh
Arabia Saudyjska, słynna przede wszystkim z "humanitarnego" bombardowania Jemenu, nieludzkiego traktowania kobiet i ogólnie z łamania podstawowych praw człowieka, znów jest na nagłówkach światowych mediów. Sąd skazał na śmierć poetę Ashrafa Fayadha za rzekome odrzucenie islamu.

 

Ashraf Fayadh, palestyński uchodźca, był czołowym członkiem sztuki współczesnej w Arabii Saudyjskiej oraz członkiem saudyjskiej koalicji artystów "Edge of Arabia", znanej z wprowadzania śmiałych projektów artystycznych. W 2013 roku został aresztowany za rzekome bluźnierstwo - zarzuca mu się odrzucenie islamu, znieważenie króla oraz rozpowszechnianie poezji promującej ateizm.

 

W maju 2014 roku otrzymał karę 4 lat więzienia i 800 batów oraz możliwość odwołania się od wyroku. Jak wielkie było jego zaskoczenie, gdy sąd apelacyjny po drugim rozpatrzeniu jego sprawy postanowił skazać go na śmierć. Najbliższe otoczenie artysty podejrzewa, że Arabia Saudyjska chce jego śmierci z zupełnie innego powodu.

 

Ashraf Fayadh, jeszcze zanim został aresztowany, opublikował w sieci nagranie przedstawiające policję religijną, która chłosta publicznie mężczyznę. Sam poeta uważa jednak, że jego książka pt.: "Instrukcja obsługi - w środku" została po prostu źle zrozumiana a przekaz został zniekształcony przez "religijnych ekstremistów".
"Azyl: Stać na końcu kolejki..
Aby otrzymać kęs chleba.
Stać!: Coś co miał robić Twój dziadek.. Nie wiedząc dlaczego.
Kęs?: Ty.
Ojczyzna: Karta umieszczana w Twoim portfelu.
Pieniądze: Dokumenty które zawierają zdjęcia przywódców.
Zdjęcie: Twój substytut oczekujący Twojego powrotu.
Oraz powrót: Mitologiczny stwór ... z opowieści Twojej babci.
Koniec pierwszej lekcji."
"Azyl" z książki pt.: "Instrukcja obsługi - w środku".

W Arabii Saudyjskiej łamane są podstawowe prawa człowieka. Sam Ashraf Fayadh twierdzi, że jest wiernym muzułmaninem i nie odrzuca Allaha, a mimo to czeka go kara śmierci. Jego sprawa przypomina historię saudyjskiego blogera i pisarza, Raifa Badawi, który został oskarżony o obrazę islamu drogą elektroniczną, został skazany na tysiąc batów i grozi mu śmierć. Jego żona zaczęła otrzymywać pogróżki i została zmuszona do ucieczki do Kanady.

 

 

Źródło: http://www.ibtimes.co.uk/palestinian-poet-ashraf-fayadh-sentenced-death-by-saudi-court-renouncing-islam-1529763

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pacal

Arabii Saudyjskiej złożyć tą

Arabii Saudyjskiej złożyć tą notę jeżeli nie odstąpi z drogi zmierzajacej do zupełnej barbaryzacji ich kraju i nie potwierdzi tego zwalniajac z więień osądzonych z powodów politycznych i kulturowych, Polska zerwie z nią stosunki dyplomatyczne.

Portret użytkownika Lukassssz

A myśleliście o tym, że tyle

A myśleliście o tym, że tyle dziesiątek tysięcy imigrantów brakuje w obozach, bo może ich tam tylu w ogóle nigdy nie było? Może te statystyki są mega zawyżone i faktycznie aż tylu ich nie przypływa z południa...
 
Statystyki się zawyża, aby społeczeństwo bardziej się bało i było bardziej podatne na różnego typu proceduy antyterrorystyczne i ustawy ograniczające ich wolność na rzecz bezpieczeństwa!

Portret użytkownika Mojeimię44

Słowo na nie dziele. Wiem, że

Słowo na nie dziele.
Wiem, że nie w temacie ale muszę o tym gdzieś napisać. Cyt. portal informacyjny wp. pl "W Słowenii sytuacja pogarsza się z każdym dniem. Dochodzą niepokojące wieści. Moje źródła z tego kraju, a nie są to neofaszyści ani panikarze, mówią, że około 30 tys. uchodźców, które dotarły do Słowenii, po prostu zniknęło. Nie zgadzają się statystyki - liczba osób, które wkroczyły do Słowenii, liczba osób, które opuściły kraj i wreszcie liczba osób, które są w Słowenii. Z wyliczeń wynika, że brakuje około 30 tys. osób, głównie młodych, urodzonych po 1985 roku mężczyzn. Co się z nimi stało? Część być może została przeszmuglowana przez działaczy NGO w samochodach do Austrii. A reszta? Słoweńskie gazety donoszą, że imigranci kupują od słoweńskich policjantów i żołnierzy broń. Po co? I gdzie są teraz ci ludzie? To pytania bez odpowiedzi, ale budzące bardzo duże zaniepokojenie." Cały artykuł poniżej
http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Niemieckie-willkommen-destabilizuje-Balkany,wid,17968054,wiadomosc.html
Dlaczego to cytuje? Po pierwsze ten kto czytał moje wcześniejsze posty ten wie, że pisałem wam żeby zwrócić uwagę na Bałkany bo tam dojdzie do niepokoji społecznych i że wojsko wyjdzie na ulice. Tak się zaczyna dziać. Niestety w najbliższych dniach sytuacja będzie się rozwijać. Po drugie pisałem wam o masowych mordach na imigrantach. Zaczęło się! Na Słoweni zaginęło 30 tys. imigrantów. Niestety są oni już u Allacha. Wszystko to co wam napisałem do tej pory się spełnia co do joty ale część z was dalej mnie nie słucha.
Jest to przykre ale tak się dzieje.
Jednak dziś nie o tym.
Kochani. Potrzebuję ochotników którzy chcą uczestniczyć w budowie partii. Partia będzie się nazywać Archekratyczna Partia Odsłony. Potrzebuję na początek osób do budowy strony internetowej dla tej partii. Jeśli chcecie uczestniczyć w tym projekcie, który napewno się uda proszę piszcie [email protected]. Liczę na was! Jeśli macie pasję tworzenia stron internetowych i opracowywania ich graficznie. Piszcie! Jeśli macie nadmiar pieniędzy i macie więcej niż 50 lat a chcielibyście żyć dużo dłużej niż 70lat to sponsorujcie nas i piszcie. To pierwszy krok dzięki któremu możemy zbudować coś pięknego dla naszego kraju. Nie martwcie się tym, że za chwile pod moim postem pojawi się pełno krytyki. Jeżeli chcecie żyć dłużej niż 70 lat w społeczeństwie zdrowym i prawdziwie spółdzielczym opartym o rozwój technologiczny to tylko tu znajdziecie partię która w przyszłości takie wartości będzie reprezentować. Przysięgam wam że nie robię tego dla swojego interesu a dla interesu nas wszystkich. Przykro mi tylko że ludzie stojący za portalem zmiany na ziemi czyli Administratorzy, moderatorzy itd. nie chcą do tego się dołączyć Sad Każda partia ma swoją gazetę internetową a my byśmy mieli zmiany na ziemi. Przecież i tak wszyscy tu mamy podobny punkt widzenia.

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Atrax

@Mojeimię44 Mówi Ci coś

@Mojeimię44
Mówi Ci coś nazwa poniższej firmy?

Quote:
Firma 1 ZORZA 2 GRUPA NA RZECZ ROZWOJU OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM

Po Twoich komentarzach można zauważyć, iż też jesteś niepełnosprawny umysłowo.
Niedawno żeś tu napisał, iż masz 300 lat. A i innym proponujesz też nienaturalnie długie życie.
Ty koleś masz coś z głową i to bardzo. Jeszcze partia mu się marzy. he he he
Proponuje nie brać jego komentarzy na serio.

Portret użytkownika Mojeimię44

A ty co myślisz że jak

A ty co myślisz że jak wejdziesz na mój profil na google + i opiszesz to co zauważyłeś to taki mądry jesteś? Co z tego że pomagam upośledzonym umysłowo? Masz jakiś problem? Nigdy nie pisałem że mam 300lat- nie kłam. A po za tym ja się Tobą nie interesuje i publicznie Twoich danych nie podaje. Jak ktoś coś chce o mnie wiedzieć to może się spytać. Nie potrzebuje takiej pomocy jak ta twoja a tym bardziej do oceniania tego co robiłem w życiu. Żebyś Ty chociaż tyle pomógł w życiu co ja innym to moglibyśmy porozmawiać. Co zatkało? 
Cyt. niedawno żeź napisał? --- A co to za słownictwo? kto tu jest upośledzony? Ludzie upośledzeni umysłowo z którymi miałem kontakt mają więcej w głowie niż Ty i mówie to całkiem serio. Język

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Strony

Skomentuj