Arabia Saudyjska przyznała się do szerzenia wahhabizmu na świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Następca tronu Arabii Saudyjskiej, Mohammed Bin Salman, wydał zaskakujące oświadczenie. Saudyjski książę ogłosił, że za czasów zimnej wojny monarchia promowała wahhabizm na świecie na polecenie państw zachodnich. W ten sposób próbowano powstrzymać Związek Radziecki przed zdobyciem wpływów w krajach muzułmańskich.

 

Mohammed Bin Salman oficjalnie potwierdził rolę Arabii Saudyjskiej w szerzeniu radykalnego wahhabizmu podczas jego wizyty w Stanach Zjednoczonych. Promocja skrajnej islamskiej ideologii na całym świecie, zgodnie z oświadczeniem następcy tronu, była wymierzona w ZSRR. Arabia Saudyjska robiła to na polecenie swoich sojuszników z Zachodu.

 

W tej samej wypowiedzi Mohammed Bin Salman zaprzeczył, aby Arabia Saudyjska stała za islamskim terroryzmem, który obserwuje się np. w Europie i Stanach Zjednoczonych. Książę twierdzi, że Rijad stracił kontrolę nad programem szerzenia wahhabizmu, a pieniądze na ten cel przeznaczają dziś głównie saudyjskie fundacje.

Źródło: Departament Obrony USA

W takim razie jak powinniśmy interpretować promocję wahhabizmu na świecie w czasach dzisiejszych? Zastanówmy się lepiej dlaczego właściwie mielibyśmy wierzyć Arabii Saudyjskiej – państwu, które nie chciało przyjmować muzułmańskich tzw. uchodźców wojennych z Bliskiego Wschodu, ale za to chętnie finansuje budowę meczetów w islamizującej się Europie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika barr

żydzi rządzą światem a

żydzi rządzą światem a napewno ameryka arabią ue ukraina  polską i rosją obecna sytuacja jest całkem do kitu elita zydowska jest tak głęboko schowana oraz tak wpływowa że jeśli europa razem z rosja i ameryka i krajami arabskimi musieli by sie wszyscy zjednoczyc i wyszukiwać tych kłamców manipulatorów a  wielu z nich maja zmienione nazwiskai a nawet udawają chrześciajan lub muzłumanów , robią co chcą , a ludzie maja to w dupie lub śmieją z teori mówiąc że są spiskowe

Portret użytkownika Ogo Pogo

Cały ten wahabizm to żydowski

Cały ten wahabizm to żydowski pic na wodę.Podobnie jak" autentyczność "panującej dynastii w Arabii Saudyjskiej.Skorzystali z metody uwiarygadniania  poprzez nie tylko zmianę nazwisk ale legendy dynastycznej.Ot tam takie typowe u nich brednie w które należy wierzyć a odstępswo jest karane.Weźmy na ten przykład religię holokaustu.A wcześniej za PRL religię socjalizmu ludowego a obecnie w Polsce antysemityzmu.

Kiedy prezydent Israela Riwlin odwiedzał muzeum ,przybytek Polin w Warszaffce powiedział tam ,że jego praprapra...przodek był królem Polski.Wśród historyków cisza.Kto qhwa odważyłby się tknąć władców świata,urazić?Tak Hanka Ghonkiewicz po wolności hasa,Michniki ,Blumsztejny,Apfelbaumy,Hirsze,Smolary,Grossy ...antypolskie brednie szerzą a PAD to egzotyczne towarzystwo przeprasza.

Wahabici  u nas też zdobyli przyczółek i zatruwają atmosferę szariatem.Ot w takim Poznaniu,Warszawie.Niewykluczone ,że marzy im się meczet w Częstochowie.

Wszystko to zgodne z planami Warburgów,Schiffów,Sorosów,Rockeffelerów ,Rotschildów.Póki co planowana podmiana Polaków na Ukraińców w toku lecz już pisowski wiceminister ujawnił ,że planują sprowadzić 1.5miliona egzotycznych bo brakuje rąk do pracy.Egzotyczni z Nepalu,Bangladeszu i Bóg raczy wiedzieć skąd?

Dlatego pytam premiera Morawieckiego czy w swym dobrobycie,otarciu o gieniusz nieziemski,mistrzostwie ekonomiczno gospodarczym,patriotyźmie polińskim zapomniał kuhwa o rodakach których jego ziomale wypiehdolili z Polski nie tylko w 1939 roku lecz również po 1989 roku z Polski?

Jakże to panie Kaczyński ,Naczelniku?Czy Polska ma być Polską czy Polinem?.Czy pan w swej pysze stał się stfurcą nowego bytu państwowego?

A może pan Prezesie jest mistrzem demokratycznych reguł Warszaffki zamkniętej w kilku ulicach miasta Warszawy wokół warszaffskiej palmy,uzurpującej sobie prawo do zarządzania państwem?

Lipa ,lipa,tchórzostwo,oszustwo ,zdrada mości Kaczyński.Ten wasz pupil PAD i inni:Karczewski,Kuchciński,Żaryn........to karykatury polityków.Na ściśniętych pośladkach, zapoconych rączkach,tchorzliwych czekających na wieści z Jeruzalem lub biura Azarii w Warszawie.Żaden z Was mąż stanu a raczej Wąż Polinstanu.Przywódca polskiej odmiany wahabizmu.

Skomentuj