Arabia Saudyjska połączy się z Egiptem, budując wielki most nad Morzem Czerwonym

Kategorie: 

Źródło: Google Maps

Król Arabii Saudyjskiej, Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, wraz z prezydentem Egiptu ogłosił plany budowy gigantycznego mostu, który zapewni szereg korzyści obu państwom. Będzie to pierwsza droga lądowa, łącząca świat arabski w Afryce Północnej z Bliskim Wschodem.

 

Jak podają media, most otrzyma nazwę na cześć króla Salmana i ma przede wszystkim wesprzeć handel między Arabią Saudyjską a Egiptem. Będzie on stanowił również ważny węzeł komunikacyjny, który pozwoli na szybką podróż między regionami i połączy ze sobą państwa arabskie, eliminując konieczność przemieszczania się przez Izrael.

 

Król Arabii Saudyjskiej nie ujawnił zbyt wielu informacji ale wiadomo, że plan budowy wielkiego mostu nad Morzem Czerwonym był ogłaszany w przeszłości kilkakrotnie lecz za każdym razem pozostawał na etapie projektu. Konstrukcja może powstać w Cieśninie Tirańskiej i połączy Nabq, dzielnicę egipskiego miasta Sharm el-Sheikh, z saudyjskim Ras Hamid. Jej długość wynosiłaby zatem kilkanaście kilometrów.

 

Z dotychczasowych informacji wynika, że wybudowanie takiego mostu może pochłonąć od 3 do 5 miliardów dolarów. Król Salman przebywa teraz w Egipcie, gdzie zapowie współpracę z Egiptem w wielu innych dziedzinach. Będą to między innymi porozumienia handlowe i militarne - Egipt jest obecnie ważnym sprzymierzeńcem Arabii Saudyjskiej i prawdopodobnie udzieli większego wsparcia w konflikcie jemeńskim.

 

 

Źródło: http://www.mirror.co.uk/news/world-news/saudi-arabia-red-sea-bridge-7716504

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Jak was interesuje do jakiego

Jak was interesuje do jakiego PODZIAŁU ŚWIATA na nazistowskie strefy okupacyjne dążą właśnie elity to Mapa Gomberga jest TYM czymś co wam to UKAŻE i nie dajcie się ZMAMIĆ nazistowskim wkrętom iż ona pokazuje "świat jaki MIAŁ BYĆ po 2 wojnie światowej ale podzielono go inaczej" bo to czego wam te mendy celowo nie mówią to to iż JAŁTAŃSKI podział świata był przez zgromadzone wokoło żydonazikracji londyńskiej "elity" KWESTIONOWANY i liczono na SZYBKIE ROZPĘTANIE KOLEJNEJ WOJNY już, oficjalnie, przeciwko Stalinowi jaki nie do końca był uległy światowemu nazizmowi (bolszewizmowi, banderyzmowi, syjonizmowi, judaizmowi etc). Ponieważ wtedy zarówno liczebność "ruskich czołgów" jak i szybkie uzyskanie przez ZSRR własnej bomby atomowej szybko uspokoiło nazistowskie środowiska skupione wokoło brytyjskiej reptylicy teraz jest AKT DALSZY próby tamtego podziału świata na żydowskie, nazistowskie strefy okupacyjne przedstawione właśnie na tej mapie. Strefy jakie w większość swoich terytoriów mają być ZDEMILITARYZOWANE by ŻADEN NARÓD W PRZYSZŁOŚCI SIĘ NIE MIAŁ JAK WYRWAĆ Z ŁAP NAZISTOWSKIEJ, ŻYDOWSKIEJ "DEMO(N)KRACJI" znanej jako "prawa noachimskie" czy "asyryjski terror" (Asyria to biblijny Gog, opisane w biblii państwo tych jacy dziś się wyzywają od żydów).

Wszystkie POSUNIĘCIA MILITARNE jakie są właśnie obserwowane DĄŻĄ DO REALIZACJI PLANU UWIECZNIONEGO NA TEJ MAPIE.... planu w jakim ruskie są zdrajcami. I Europy, i Chin i Bliskiego Wschodu.

Portret użytkownika żulo

Ruskie zbudują autostradę z

Ruskie zbudują autostradę z Moskwy przez Alaskę dalej do USA. Iran zbuduje kanał łączący morze Kaspijskie z zatoką Perską a Arabia most nad morzem Czerwonym. Teraz czekamy na wiadomość że ktoś myśli o zbudowaniu tunelu pod Atlantykiem Smile

Skomentuj