Arabia Saudyjska naruszyła zawieszenie broni - w Jemenie giną kolejni ludzie

Kategorie: 

Źródło: Tech. Sgt. Hans Deffner/Wikimedia Commons
Przyjęte przez obie strony porozumienie, dotyczące wstrzymania jakichkolwiek działań zbrojnych w Jemenie, zostało niemal natychmiast naruszone. Saudyjskie myśliwce znów bombardują kraj a kilkanaście osób już straciło życie.

 

Arabia Saudyjska nie poinformowała dlaczego postanowiła zerwać porozumienie i wznowić naloty na rebeliantów w Jemenie. Tym samym ludność zamieszkująca ten kraj nie będzie mogła otrzymać pomocy humanitarnej. Z kolei szyiccy bojownicy zagrozili, że w odpowiedzi na agresję mogą zaatakować saudyjskie pola naftowe i gazowe.

 

Od samego początku wojny w Jemenie, organizacja ONZ wyraża jedynie zaniepokojenie z trudnej sytuacji i wzywa strony do zakończenia wszelkich działań. Niestety nikt nie podejmuje żadnych konkretnych decyzji aby powstrzymać rozlew krwi, natomiast światowy żandarm i obrońca pokoju, Stany Zjednoczone, popierają ataki na szyicką opozycję.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj