Arabia Saudyjska to największy sponsor islamskiego terroryzmu w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjski think tank Henry Jackson Society przedstawił raport, który wyjaśnia pochodzenie islamskiego ekstremizmu w Wielkiej Brytanii, a być może także w wielu innych państwach zachodnich. Specjaliści wskazują, że Arabia Saudyjska przeznacza miliardy dolarów na promocję wahhabizmu, radykalnej wersji islamu, która przyczynia się do wzrostu terroryzmu między innymi w Europie Zachodniej.

 

Eksperci od dawna wskazują na powiązania między królestwem Saudów a radykalnym islamem. To jest tak jak w przypadku Państwa Islamskiego, które stosuje przecież praktyki rodem z Arabii Saudyjskiej. W obu przypadkach za morderstwo, zdradę, bluźnierstwo lub praktykowanie homoseksualizmu grozi kara śmierci, zaś za cudzołóstwo można otrzymać baty lub zostać ukamieniowanym.

Raport HJS wskazuje, że Arabia Saudyjska przeznacza nawet 4 miliardy dolarów rocznie na promowanie radykalnej wersji islamu na całym świecie, która prowadzi do przemocy i terroryzmu. Wśród państw dotkniętych działalnością Saudów jest między innymi Wielka Brytania, która jakiś czas temu wprowadziła najwyższy stopień zagrożenia zamachami terrorystycznymi. Think tank wymienił finansowane przez Saudów instytucje, które działają na terenie tego państwa i mają powiązania z ekstremizmem - wśród nich jest Światowe Zgromadzenie Młodzieży Muzułmańskiej oraz Światowa Liga Muzułmańska.

 

HJS oskarża również bliskowschodnią monarchię o dystrybucję lektury promującej ekstremizm wśród brytyjskiej społeczności muzułmańskiej. Pieniądze Saudów mają docierać także do bibliotek, szkół i uczelni wyższych, które zajmują się dostarczaniem literatury promującej między innymi przekształcenie Wielkiej Brytanii w państwo islamskie na wzór Arabii Saudyjskiej.

 

Wielka Brytania jest tylko jednym przykładem. Biorąc pod uwagę państwa, w których występuje wysokie zagrożenie islamskim terroryzmem, należałoby również wymienić Francję, Niemcy, Szwecję, Belgię, Austrię, Włochy, Grecję i wiele innych krajów - być może nawet Stany Zjednoczone.

 

Podczas wizyty w Polsce, Donald Trump ponownie wspomniał o konieczności walki z islamskim terroryzmem i wyróżnił nasz kraj na arenie międzynarodowej. Z drugiej strony USA, podobnie jak Wielka Brytania, nie mają nic przeciwko podpisywaniu gigantycznych kontraktów zbrojeniowych z Arabią Saudyjską. Tak właśnie wygląda w praktyce walka z terroryzmem - "nie negocjujemy z terrorystami, my ich finansujemy!".

Znalezione obrazy dla zapytania we don't negotiate with terrorists trump

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika katar

Podejrzewałem od  samego

Podejrzewałem od  samego początku że za napływem "imigrantów" do   Europy stoi bogaty sponsor i że może to być Arabia saudyjska. Tylko po co to robią tego  nie wiem. Są na tyle bogaci że chcą  kupić Europę?

Portret użytkownika dream207

Jakoś tak dziwnie się składa,

Jakoś tak dziwnie się składa, że jak do tej pory wszystkie moje obserwacje i wnioski z nich wypływające potwierdzaja się od przynajmniej 10 lat łącznie z rozwojem sytuacji geopolitycznej. Nie jest to zadne jasnowidztwo ale rzetelna wiedza. Może wy też nauczcie się patrzeć na świat nie wycinkowo w odniesieniu do pojedynczych epizodów to wiecej sami zrozumiecie. To tylko taka moja rada. Wiele z moich komentarzy usówano ponieważ awierały zbyt wiele konkretów. Wiedza jest potęgą, co potwierdziła ostatnio sama Interia.

Skomentuj