Arabia Saudyjska może mieć nowego króla. Krążą pogłoski, że w najbliższych dniach następca tronu zostanie mianowany nowym władcą!

Kategorie: 

Źródło: oficjalna strona prezydenta Rosji/CC BY 4.0

Wygląda na to, że Arabia Saudyjska przygotowuje się do wielkiej zmiany i to na samym szczycie władzy. Pojawiają się spekulacje, że obecny król Salman ma zrzec się tronu na rzecz swojego syna i następcy, Muhammada ibn Salmana. Wieść ma zostać ogłoszona w najbliższych godzinach.

 

Analitycy uważają, że masowe zatrzymania, które miały miejsce w ostatnich dniach pozwoliły wyeliminować potencjalnych przeciwników przyszłego króla. Podobne czystki zostały dokonane we wrześniu - rząd nakazał aresztować ponad 30 bardzo wpływowych polityków. Już wtedy władze odrzucały pogłoski o planowanej abdykacji króla, choć źródła w rodzinie królewskiej wskazywały na rozpoczęte przygotowania do przekazania zwierzchnictwa nad państwem.

 

Obserwatorzy wydarzeń w Arabii Saudyjskiej uważają, że następca tronu nie będzie chciał natychmiast przejmować władzy i w pierwszej kolejności zajmie się przygotowaniem gruntu pod swoje przyszłe panowanie. Czystki zostały dokonane w ostatnich dniach, więc Muhammad ibn Salman wkrótce będzie mógł sięgnąć po władzę absolutną.

 

W środę saudyjska telewizja Al-Arabiya powiadomiła na Twitterze, że następca tronu zostanie ogłoszony królem podczas nadchodzącej ceremonii. Po kilku godzinach wpis został usunięty, lecz został zauważony przez wielu internautów.

W tym samym czasie na Bliskim Wschodzie dzieją się bardzo niepokojące rzeczy. Arabia Saudyjska, Bahrajn i Kuwejt nakazały swoim obywatelom natychmiast opuścić Liban; Izrael przeprowadza wielkie manewry wojskowe, natomiast Stany Zjednoczone wyraziły poparcie dla Saudów w konflikcie z Iranem. Tak się składa, że Muhammad ibn Salman również posiada antyirańskie nastawienie.

 

Źródła:

http://www.presstv.com/Detail/2017/11/09/541533/Saudi-Arabia-king-crown-prince

http://www.express.co.uk/news/world/876832/Saudi-Arabia-King-Salman-ruler-Prince-Mohammed-...

http://www.zerohedge.com/news/2017-11-09/saudi-king-may-relinquish-throne-crown-prince-wit...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika qwe123213

Samego mnie zastanawia co sie

Samego mnie zastanawia co sie faktycznie dzieje w Arabii, jako że to jeden z kluczowych graczy na Bliskim Wschodzie.W samo ogłoszenie przez następce tronu powrotu AS do umiarkowanego Islamu jakoś ciężko mi uwierzyć. Wiadomo że AS miała wcześniej w miarę stabilne relacje z Izraelem i Ameryką. Ponoć Trump poparł to co się dzieje obecnie w Arabii więc można przypuszczać że im to nie przeszkadza(a to ze względu na petrodolara jedno z najważniejszych państw dla Ameryki). Co więcej Amerykanie do Koreii wysyłają coraz więcej lotniskowców, sytuacja z Libanem, i silne szczucie na Iran, oraz fakt że Chiny wcześniej ogłosiły że wojna z Iranem doprowadzi do 3 wojny światowej xd Amerykanom chyba kończy się czas i na siłę szukają konfliktu żeby przyspieszyć dalsze wprowadzanie NWO kiedy jeszcze są w stanie to uczynić(obecna przewaga militarna Ameryki nad resztą jest większa niż była kiedykolwiek w historii). Przyznam że sam z wielką ciekawością oglądam obecne "przedstawienie" ;>

Portret użytkownika Medoff

Kurde nawet ja nie kumam tej

Kurde nawet ja nie kumam tej zawieruchy ;p 

Salman w Moskwie, Putin potem w Teheranie, atak rakietowy na Rijad, ucieczka premiera Harirego z Libanu, napiecia na lini Saudowie Iran oraz nie formalny sojusz z usrancami przeciwko Iranowi któremu kibicuje Rosja. Hmm dziwne bo wojna z Iranem to porażka wszystkich a zwlaszcza Putina. Znoszczony Iran to utratą wplywow i kontroli w Iraku Libanie i w konsekwencji Syrii a więc praktycznie cały wysiłek pójdzie na marne..aczkolwiek dopóki Ruskie beda w Syrii dopóty Assad jest nie do ruszenia Do tego dochodzi Korea jeszcze... No chyba że Putin sprzedał Iran za coś ale raczej mało realne 

Co do Saudow powiem wprost nie cierpię ich ale należało utrzeć nosa tym książkom naftowym.. bezkarne świnie okradajacych swój kraj to tacy tzw arabacy oligarchowie w ojczyźnie pobozni muzulmanie a Londynie alfonsi i narkomani bo Szariat nie widzi a ten Walid bin talal to już w ogóle najwięksZy Knur. Co do mlodego Salmana ma chlop jaja i na oglądał sie chyba za dużo Erdogana ale może  chociaz jeden powoli idzie po rozum do głowy jakkolwiek dziwnie to nie brzmi. Co do sojusZu z usrancami z tel awiwu od dawna go maja więc to żadna nowość. No nic zobaczymy co tam dalej Salmany I inne abdulahy beda dzialac

Skomentuj