Arabia Saudyjska mogła użyć zakazanej broni podczas nalotów na Jemen

Kategorie: 

Źródło: Defense Visual Information Center
Wojna w Jemenie może w najbliższym czasie wejść w kolejny etap. Arabia Saudyjska potwierdziła, że w pobliżu granicy zginął kolejny saudyjski żołnierz. Kraj może podjąć decyzję o wkroczeniu armii lądowej do Jemenu aby rozprawić się z rebeliantami Huti.

 

Podsumowując, odkąd w Jemenie wybuchła wojna, śmierć poniosło siedmiu saudyjskich żołnierzy. Tydzień temu zginął również członek saudyjskiej rodziny królewskiej, generał-major Fahd bin Turki bin Abdulaziz Al Saud, oraz dwóch oficerów. Ataki z powietrza okazują się dość skuteczne przeciwko rebeliantom, lecz bardzo często giną również cywile.

 

W piątek saudyjskie myśliwce zbombardowały południowe regiony stolicy Sana. Wiele osób poniosło śmierć. Pracownicy organizacji humanitarnych oraz mieszkańcy twierdzą, że Arabia Saudyjska użyła broni zakazanej prawem międzynarodowym. Ponadto, według źródeł wojskowych, amerykański okręt wojenny wystrzelił co najmniej dwa pociski manewrujące w obóz wojskowy al-Hafa w Sanie.

 

Ingerencja wojskowa Arabii Saudyjskiej trwa już prawie 30 dni. Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała w swoim najnowszym raporcie, że wojna mogła spowodować śmierć prawie 770 osób, niemal 3 tysiące osób zostało rannych a ponad 100 tysięcy kolejnych postanowiło ratować się opuszczając swoje mieszkania. W ten właśnie sposób obserwujemy jak ludność jemeńska cierpi z powodu decyzji politycznych innych krajów, podobnie jak w Libii, Syrii i Iraku.

 

 

Źródła:

http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940129000569

http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940129001227

http://presstv.ir/Detail/2015/04/18/406932/Saudi-soldier-killed-at-Yemen-border

http://crofsblogs.typepad.com/h5n1/2015/04/who-yemen-situation-report-april-16.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika odważniak

Wiedzieliście, że władzę w

Wiedzieliście, że władzę w Arabii Saudyjskiej przejął jakieś 500 lat temu naród wys.rany? Normalnie zarżnęli króla i podpięli się pod nazwisko i teraz tylko udają arabów. Tłumaczyło by to wielką miłość szatańskiej trójki.

Jest gdzieś artykuł na Wolnej Polsce, tyle, że nie mogę znaleźć telefonem, bo gdzieś wcięło im lupkę-szukajkę na stronie... niezmiernie ciekawy i oświetlający sprawy z innej strony.

A wiedzieliście, że król Ar Sau płaci miesięcznie po 10 000 dolców kieszonkowego studentom z AS którzy studiują w USA? Plus jeszcze za każde dziecko, konferencje itd. Mają kasy jak lodu, za to tylko, że studiują.

A nasz tfu. prezydent finansuje upa i młodych nazioli.

Portret użytkownika Kłapadocja

Arabia Saudyjska jest

Arabia Saudyjska jest wspierana przez USA a szejkowie to przyjaciele amerykańskich prezydentów, więc sprawa rozejdzie się po kościach. A terroryzm amerykański jest usankcjonowany prawnie, bo USA prawo międzynarodowe nie dytyczy, o i sprawy nie ma.

Skomentuj