Arabia Saudyjska będzie badać popełnione przez siebie zbrodnie w Jemenie!

Kategorie: 

Źródło: Staff Sgt. Christopher McCullough/ar.wikipedia.org
W związku z tragiczną sytuacją humanitarną w Jemenie, gdzie w wyniku wojny codziennie giną cywile, Organizacja Narodów Zjednoczonych chce wszcząć międzynarodowe śledztwo w sprawie dokonanych zbrodni wojennych. Początkowo Arabia Saudyjska była temu przeciwna, lecz teraz dowiadujemy się o kuriozalnej decyzji - saudyjski reżim jako jedna ze stron konfliktu sama będzie mogła poprowadzić śledztwo.

 

Od dłuższego czasu organizacje praw człowieka, takie jak Amnesty International wskazują, że obie strony konfliktu w Jemenie - arabska koalicja i rebelianci Huti - popełniają zbrodnie wojenne i przyczyniają się do coraz trudniejszej sytuacji w kraju. Jemen w krótkim czasie zamienił się w drugą Syrię. Jakiś czas temu Holandia zgłosiła w Radzie Praw Człowieka ONZ projekt, który proponował powołanie niezależnej międzynarodowej komisji śledczej. 

 

Jednak saudyjski reżim wraz z arabską koalicją, która bombarduje Jemen, oraz Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią zablokowały projekt. Kraje te poparły zupełnie inny plan - skoro Arabia Saudyjska jest przewodniczącym komitetu ONZ ds. Praw Człowieka, to niech właśnie ona poprowadzi śledztwo. Nikomu jakoś nie przeszkadza fakt, że kraj ten uczestniczy w wojnie w Jemenie, przyczynił się do śmierci wielu bezbronnych ludzi i odpowiada za katastrofalną sytuację humanitarną.

 

Jest to co najmniej szokujące, że reżim który sam wielokrotnie łamie prawa człowieka został przewodniczącym wspomnianego panelu ONZ, natomiast fakt iż będzie badać popełnione w Jemenie zbrodnie wojenne, do których sam się dopuścił, jest już niepoważne. Co więcej, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i inne "cywilizowane" państwa nie widzą w tym niczego dziwnego.

 

 

Źródła:

http://www.rt.com/op-edge/317530-un-human-rights-saudi/

http://nysepost.com/un-united-nations-to-let-saudis-investigate-themselves-on-9832

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 777

Ostatnio sługusy od nowego

Ostatnio sługusy od nowego porządku oskarązają Rosję że to błąd i coś tam jeszcze za to że zaatakowała ISIS, to oznacza, że Rosja musiała faktycznie rozwalić ten ich ich ISIS w nalotach !  A w Polsce straszna bieda ! Jak się wyjdzie na ulice i zobaczy tylu biednych ludzi to ściska serce, ale niestety biedni ludzie sąnieważni ważny jest ten ich homoseksualizm  !!! 
„Gazeta Wyborcza” ma coraz więcej powodów do niezadowolenia z państwa polskiego. Zapadają wyroki sądowe nie po myśli redakcji, a policja i prokuratura nie chcą karać narodowców za… „bezkarne obrażanie muzułmanów”. Gazeta wzywa „na dywanik” policję, prokuraturę i Urząd Miasta.„Policjanci i przedstawiciele miasta nie zareagowali na okrzyki znieważające muzułmanów, wznoszone przez kilkuset narodowców, którzy przeszli ulicami Poznania w marszu przeciwko przyjmowaniu przez Polskę imigrantów. Dlaczego?” – „wymownie” zapytuje redaktor „Gazety Wyborczej”.W artykule znajdujemy przywołanie niektórych haseł wznoszonych przez uczestników organizowanego przez Młodzież Wszechpolską poznańskiego marszu („A na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści”; „Nie rozkaże nam dziś Zachód z Arabami dzielić dachu”; „My nie chcemy tu Araba”, „Polska wielka, Polska biała, bez Murzyna i pedała”). http://www.pch24.pl/narodowcy-obrazali-bezkarnie-muzulmanow---gazeta-wyborcza-straszy-prawem-karnym,38563,i.html#ixzz3nd8jRa3s

Portret użytkownika Odważniak

Ha! To tak, jakby morcerca

Ha! To tak, jakby morcerca szukał mordercy, czyli własnego ogona. Pokazuje nam, jak nic nie warte są te wszystkie instytucje, jak pijawki wysysające naszą pracę. Wszystkie pijawki powinny być świadome, że tylko praca dla świata i innych żyjątek prowadzi do zbawienia i satysfakcji. Tylko praca twórcza dla poprawy życia daje tę energię i radość, której nie kupi się za wszystkie zrabowane pieniądze świata. Niema piękniejszego uczucia, jak świadomość pozbierania śmieci w lesie, za co nikt nie zapłaci srebrnikami, za to świadomość, że dziecko sarny nie będzie mieszkać na śmietniku i nie udławi się workiem, wynagradza cały trud tak, że nowy ifon przy tym to dziadostwo, widok sarniątka i jego podskakujących szczenięcych cętek w krzakach wolnych od syfiastych strzępów zwisających z gałęzi i poszycia upstrzonego kolorowym śmieciem, jest ponad wszelkie widoki, jakie można znaleźć w telewizji, bo jest jeszcze nasączony subtelną energią, która jeży włosy na rękach i zalewa serce miłością, co elektroniczne pudła skutecznie blokują.. Takich rzeczy nie da się kupić, ale można je po prostu zrobić. Albo odblokowana energia, kiedy posprząta się piwnice domu, kiedy to puszcza napięcie domowników, nieświadomych prostej przyczyny, że bałagan w piwnicy nie służy zdrowiu. Kiedy wymiecie się kurz i zrobi miejsce pająkom na nowe pajęczyny, kiedy powietrze dotrze do zakamarków, które chciał skolonializować grzyb wraz ze swoimi zabierającymi energię i tlen zdolnościami, od razu w ludzi, nawet żyjących dwa piętra wyżej wstępuje moc, nawet, jeżeli nie wiedzą, co się stało i dlaczego. Samo to, że się schodzi do piwnicy i myśl, ach, jaki porządek, nie muszę sprzątać! Zamiast: ja p.rdolę, k.. Jaki syf, muszę kiedyś to ogarnąć.. I tak za każdym razem. Mówię wam, tylko ci, co snają moc pracy i sprzątacze zostaną zbawieni za życia ;-). Ja tam lubię przemiany miotłą, i gdyby tak każdy, zamiast narzekać, że brudno, wziął miotłę do rączki, świat byłby rajem. Szkoda, że kolorowi inaczej nie majątakich doświadczeń, bo to stara religia, zachowana w Chinach i częściowo zakodowana w naszych genach, mnie nauczył sprzątać Dziadek, jego, i jego przodków też ich Dziadkowie. Bo w syfie rodzi się nienawiść i agresja. Popatrzmy, co się dzieje w slumsach..

Reszta, czyli praca dla niszczenia, grabieży i kłamstwa potęguje wyłącznie problemy psychiczne, a szczególnie praca polegająca na głaskaniu złota. Niestety, Golumy opanowały świat, i mając takie bogactwa, już nie wiedzą, jak się podniecić. A niechby wszystko stracili, to doceniliby piękno i doskonałość skaczącej wiewiórki, bo to jeszcze jest darmowe, zamiast budowania sobie kolejnego złotego kibla kosztem życia setek innych du.p.

Portret użytkownika Mojeimię44

Mówiłem wam że klasa

Mówiłem wam że klasa polityczna na świecie głupieje? Postępowanie z Arabia Saudyjska jest tego dobitnym przykładem. Nic nie dzieje się przypadkiem. Chodzi tu o sprawę użycia bomb neutronowych zakazanych w różnego rodzaju konwencjach a niestety w Jemenie zostały użyte przez Arabię Saudyjska co widać na poniższych filmach. Kto może się wyczyścić najlepjej z winy jeśli nie sam winny?
https://www.youtube.com/watch?v=OTE_Eshm2xw
https://www.youtube.com/watch?v=Vu8GDJzyKx4
https://www.youtube.com/watch?v=x7UHl3CxP-A
Ja wam powtarzam jak nakręcony że media teraz nie będa was informować co dzieje się na bliskim wschodzie a w najlepszym wypadku będa starały się unikać tematu. Nie będa chciały straszyć europejskiej,rosyjskiej i amerykańskiej cywilizacji a jedyna prawda będzie przeciekać przez internet przez takie osoby jak ja. Właśnie dlatego wy te informacje powinniście przekazywać dalej żeby budzić społeczeństwo. Dopiero w kwietniu zaczna pokazywać prawdziwa skale zniszczeń i oficjalnie politycy zaczna używać w mediach publicznych pojęcia "III wojna światowa". Do kwietnia niestety musicie szukać informacji w internecie najlepjej z filmików nakręconych przez osoby prywatne i wystawione w necie. Sa tylko dwa problemy. Pierwszy to taki że judetube i inne portale szybko to cenzeruja a druga sprawa jest taka że ciężko jest coś przetłumaczyć z arabskiego na Polski. Dlatego szukajcie więcej informacji z bliskiego wschodu i rozpowszechniajcie je a nie zajmujecie się problemem z uchodźcami.
To czy uwierzycie mi czy korporacjom wasza sprawa. Ja wam mówie prawdę a reszta mnie ziwsa Smile
ps. pod pojęciem korporacja kryje się też niestety kościół. A może nie?
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika And

Ty pier*olisz, globalny

Ty pier*olisz, globalny konflikt to szansa dla Polski.
Polacy są zahartowani na głód, inni tego nie przetrwają, na przykład rozpieszczony zachód.
Wtedy się zrobi porządek na swoim podwórku bo będzie okazja.
 

Portret użytkownika Surun

Raport GUS: W Polsce żyje 6,2

Raport GUS: W Polsce żyje 6,2 mln osób poniżej granicy ubóstwa !!! – EKSTERMINACJA NARODU POLSKIEGO!!!
aaa
To jest wg GUS dopiero ubóstwo  — jak szukasz z głodu chleba w śmietniku!!!
— To jest czerwona nomenklaturo post-bolszewicka skrajna nędza i żebractwo!!! / Zdjęcie: m.interia.pl/©123RF/PICSEL
W opublikowanym na portalu:http://m.interia.pl/biznes/news,2130210,2156  —  Raportu GUS nazwanego  dumnie ekonomicznym,  — który skandalicznie nie tylko nie wytrzymuje przyjętych w cywilizowanym świecie zastosowanych metod i instrumentów badawczych, (których możemy się tylko domyślać, ponieważ nie zostały nawet nazwane, jak i źródła, w oparciu jakie zostały przeprowadzone), — ale także obraża rozum przeciętnie rozwiniętego dorosłego człowieka,
— … po przebrnięciu przez eufemizmy typu —  choć sytuacja materialna gospodarstw domowych się poprawia, wciąż wielu Polaków żyje w ubóstwie…
— i dodatkowym rozcieńczeniu prostego słowa „bieda” w mętnej wodzie polsko-języcznego ustawodawcy  pojęciami w rodzaju: ubóstwo skrajne, ubóstwo relatywne, ustawowa granica ubóstwa, — jak wprowadzą ustawę„W IIIRP biedy nie ma”, — to każdy, kto będzie mówił, że bieda jest — jak przestępca, będzie ścigany ustawowo…!!!
— wreszcie możemy wyłowić z tego bełkotu, — że ponad 6 mln Polaków żyje poniżej!!! granicy ubóstwa!!! 
Czyli jest poddane eksterminacji!!! — To jest dokładnie to, co w ogólnoludzkim cywilizowanym języku rzeczywiście oznacza termin „poniżej granicy ubóstwa”.
Czyli, że ponad 6 mln ludności Polskiej wegetuje egzystując w wyniszczających warunkach doprowadzających ich do śmierci na skutek niedożywienia, chorób, braku środków na leczenie i urągających godności ludzkiej warunkach lokalowych i higienicznych!
TO   JEST   PONOWNY   AUSCHWITZ  DLA POLAKÓW! TO JEST HOLOKAUST POLAKÓW!
Poniżej przytaczam tylko fragment tych wypocin propagandowej poprawności politycznej rodem z wczesnego bermanowskiego żydo-komunistycznego PRLu — przyprawionej wcześniej „zgrabnym wstępem „
— Choć sytuacja materialna gospodarstw domowych się poprawia, wciąż wielu Polaków żyje w ubóstwie”
Ciekawe w oparciu o jakie dane i komu się poprawia!!!
” (…) Oznacza to, że w 2014 r. w gospodarstwach domowych o wydatkach poniżej granicy ubóstwa skrajnego (tzn. poniżej minimum egzystencji) żyło ok. 2,8 mln
— czyli w języku cywilizowanych ludzi oznacza to, —  że 2, 8 mln ludności polskiej poddane jest eutanazji przez zaniechanie podtrzymywania przy życiu
„… osób natomiast w gospodarstwach domowych poniżej granicy ubóstwa relatywnego — (tzn. w takich, w których wydatki wynosiły mniej niż 50 proc. średnich wydatków ogółu gospodarstw domowych) — ok. 6,2 mln osób”.
Ustawowa granica ubóstwa wynosiła od dnia 1 listopada 2014 r.  574 zł na osobę w rodzinie po podniesieniu kwoty o  35 zł, …!!!
— tzn., że faktycznie wynosiła 539 zł, — a więc liczba osób żyjących poniżej tej wytyczonej ustawowej granicy wymyślonej przez starszych i mądrzejszych uprawniającej do pomocy społecznej, a żyjących faktycznie w warunkach biologicznej zagłady — była znacznie większa!
Zresztą sam „raport” stwierdza, że
— „Liczba osób żyjących poniżej ustawowej granicy ubóstwa, czyli poniżej progu interwencji socjalnej  — szacuje się na ok. 4,6 mln”.
Pięć milionów nędzarzy nie kwalifikujących się do pomocy z opieki socjalnej!!!  — Wystarczy, że dochód przekracza tę kwotę nawet o 1 zł!!!
A jak rzeczywista sytuacja wygląda naprawdę??? —  znacznie gorzej!  — trzeba z całą mocą mocą podkreślić,
— że wiele rodzin nie przyznaje się do swojej nędzy w obawie przed zabraniem im dzieci przez te zbójeckie rządy, których przedłużeniem jest tzw, „opieka społeczna”…
— że tzw.  wypłacany co miesiąc „stały zasiłek socjalny” dla osób niepełnosprawnych wynosi 456 zł, —  ale już na drugą dorosłą osobę niepełnosprawną w rodzinie wynosi 228 zł;
— że z tego zasiłku — co woła o pomstę do Nieba, i o kryminał albo w najlepszym przypadku o zakład psychiatryczny zamknięty, jako okoliczność łagodzącą, dla pookrągłostołowej zorganizowanej  grupy przestępczej okupującej Polskę
— potrącany jest dodatek mieszkaniowy przyznawany zgodnie z kryteriami dochodowymi, gdyż wtedy — traktowany jako dochód!!! — powoduje przekroczenie kryterium uprawniające do przyznania zasiłku — i powoduje obniżenie zasiłku socjalnego!!!
W ten sposób osoby uprawnione choć do tej symbolicznej jałmużny z „opieki społecznej” nie pozwalającej w ogóle na przeżycie — są w rzeczywistości jej pozbawione!
W praktyce oznacza to, —  że osoba/osoby znajdujące się w takiej sytuacji mają do wyboru:
—  albo pobierać choć tą symboliczną jałmużnę z „opieki społecznej” — nie pozwalającej w ogóle na przeżycie,  — ale mieć choć na wykup podstawowych leków i chociaż na jakiś kawałek chleba i może od czasu do czasu jakiś posiłek gotowany raz w tygodniu, — czyli wegetację — ale jednak
— albo mieć choć w 80% (maksymalnie) opłacony czynsz, żeby uniknąć, — przynajmniej przez jakiś czas — eksmisji z mieszkania do baraków!!!
Dokładnie w takiej sytuacji znajduję się z synem; — zdecydowałam się jednak mimo wszystko na pobieranie na siebie i syna zasiłku socjalnego kosztem dodatku mieszkaniowego…  — i tak nie mamy ciepłej wody, bo ponad 20-letnie piecyki gazowe w łazience i kuchni nie nadają się już do eksploatacji a i gotuję też na maszynce..
Teraz, — ratując się przed eksmisją z 37 metrowego mieszkania — prowadzę walkę w sądach o prawo do życia wraz  z synem, —  w w miarę higienicznych warunkach  i w ogrzewanym centralnym zimą mieszkaniu…
— ta walka jest dla mnie coraz bardziej wyczerpująca, bo okazuje się, że nawet przyznawani z urzędu adwokaci mający pomóc mi w dochodzeniu moich praw
— tak naprawdę nie są moimi adwokatami — symulując swoją niewiedzę — podobnie jak sędzia, której trzeba wskazywać źródła prawa!!! — są adwokatami tego bandyckiego nieludzkiego systemu…
Dlatego przy okazji  zwracam się do tak przecież  licznie odwiedzających moje strony Czytelników  — z apelem — o pomoc przez wsparcie choć symboliczną 1 złotówką (jedną złotówką raz w miesiącu;
— pozwoliłoby to na odrobinę głębszego oddechu w tym permanentnym stresie, w jakim żyjemy z synem; w tej chwili nie mamy ani na przejazdy taksówką do lekarza, ani do sądu, ani na kserowanie dokumentów 
—  do ksero też muszę dojechać — brakuje na wykup niezbędnych leków, opłatę za światło… na wszystko… — Więcej jest na stronie @ KONTAKT – I O MNIE ►PROŚBA O WSPARCIE: https://forumdlazycia.wordpress.com/o-mnie/
Za darmo chleba przecież staram się,  w miarę swoich sił, nie jeść…
***
A wracając do głównego tematu, czyli tzw. „ekonomicznego”, pełnego hipokryzji raportu GUS  — za podsumowanie niech posłuży — bardzo celny i jednoznaczny, wiernie obrazujący faktyczną sytuację polskiej ludności pod bandycką okupacją — KOMENTARZ CZYTELNIKA do tego artykułu znajdujący się na stronie..
Polacy! Kochani wspierajmy się i pomagajmy Polsce, —  walczmy o naszą ukochaną Ojczyznę;
każdy według własnych możliwości i rozeznania —  wspierajmy w każdy możliwy sposób wszystkich tych z nas, którzy się nie poddają, którzy toczą jawny bój!
 przez moralną patriotyczną postawę,  przez otwarte jawne poparcie, przez modlitwę, kto może, przez pomoc finansową;
przez rozklejanie i wkładanie do skrzynek mieszkańców ulotek z informacjami o tym, co się naprawdę dzieje w naszej Ojczyźnie, okolicy — zawsze podawajmy źródła.
NIECH NIKT NIE BĘDZIE SAM !
POLACY OBUDŹCIE SIĘ! BO INACZEJ POLSKA SKOŃCZY JAK PALESTYNA!
za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/raport-gus-w-polsce-zyje-62-mln-osob-ponizej-granicy-ubostwa-eksterminacja-narodu-polskiego-2015-10

Portret użytkownika Surun

wiem, że nie na temat ale też

wiem, że nie na temat ale też ważne...
Polska oficjalnie przedstawia zamiar skorzystania z klauzuli opt-out w kwestii GMO
Po kilku interwencjach w Ministerstwach Rolnictwa, Środowiska i Zdrowia Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC otrzymała potwierdzenie z Ministerstwa Środowiska, iż do Komisji Europejskiej w Brukseli zostały wysłane listy przedstawiające zamiar skorzystania przez Polskę z klauzuli opt-out w kwestii upraw GMO (zobacz link na końcu). Klauzula ta obejmuje wszystkie odmiany kukurydzy GMO stworzonej do zastosowań w rolnictwie.
Klauzula opt-out umożliwia indywidualnym członkom UE wprowadzenie zakazu upraw GMO. Zgodnie z dyrektywami Komisji Europejskiej, przesłanki do wprowadzenia zakazu mają następnie rozważyć korporacje, które zamierzają sprzedawać nasiona GMO w krajach Unii Europejskiej. Do tej pory Holandia, Francja, Grecja, Łotwa, Austria, Chorwacja, Litwa, Węgry i Belgia zgłosiły zamiar skorzystania z klauzuli opt-out w kwestii GMO. Polska jest dziewiątym krajem, który zajął takie samo stanowisko.
Polska była pierwszym krajem, który pod wpływem silnych nacisków ze strony opinii publicznej w 2006 roku wprowadził zakaz importu i uprawiania nasion GMO. Niestety, kolejne rządy nie wprowadzały wystarczających narzędzi kontroli potencjalnych upraw GMO. Sir Julian Rose, prezes ICPPC mówi:
„To prawdziwy postęp w batalii o Polskę wolną od GMO, którą prowadzimy od 2004 roku. Naród polski może poszczycić się wspaniałą żywnością, która zapewnia zdrowie i dobrobyt milionom obywateli. By móc nadal cieszyć się taką żywnością, nie można pozwolić na to, by w Polsce sprzedawano i uprawiano nasiona i rośliny GMO.”
Jadwiga Łopata, założycielka ICPPC, dodaje:
„75% obywateli Polski cały czas deklaruje „NIE dla GMO”! Obowiązkiem rządu jest wysłuchanie tego spójnego głosu w kwestii wprowadzenia zakazu GMO i działanie w zgodzie z nim. Klauzula opt-out stanowi szansę na to, by opowiedzieć się za niezależnością Polski i Polaków jako narodu wolnego od GMO i międzynarodowych korporacji. Równocześnie jednak rząd RP MUSI wprowadzić jasny, ustawowy zakaz GMO w Polsce. I o to walczymy wspólnie z Koalicją Polska Wolna od GMO.”
http://ec.europa.eu/food/plant/gmo/new/authorisation/cultivation/geographical_scope_en.htm
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  [email protected]
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl
za:http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-oficjalnie-przedstawia-zamiar-skorzystania-z-klauzuli-opt-out-w-kwestii-gmo-2015-10

Skomentuj