Apple zapowiada wstrzymanie wydobycia minerałów potrzebnych do tworzenia swoich produktów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Największa na świecie firma technologiczna obiecuje zatrzymać wydobywanie surowców dla swoich produktów i polegać wyłącznie na materiałach pochodzących z recyklingu. „Pewnego dnia chcialibyśmy być w stanie tworzyć nowe produkty z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym z naszego starego sprzętu” – oświadczono w oficjalnym raporcie Apple.

 

Firma chce zachęcić klientów do zwracania swoich zużytych sprzętów na rzecz programu recyklingowego. Taki sprzęt ma być demontowany przez specjalnego robota LIAM, który potrafi przerobić 24 miliony iPhonów w ciągu roku, przy minimalnym obniżeniu jakości metali.

Projekt Apple jest ambitny i podkreśla potrzebę większej pillności w kwestii zmniejszenia zużycia zasobów na rzecz e-odpadów, które znacząco oddziałują na środowisko naturalne oraz zdrowie ludzi. Zakaz używania pierwotnych surowców może pomoc zmniejszyć zapotrzebowanie na wydobywanie metali i innych środków do produkcji.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Linie lotnicze nie będą biły

Linie lotnicze nie będą biły pasażerów - bo to głupio wygląda jak zdjęcia pobitych pokażą się w internecie, apple nie będzie wykorzystywało dzieci w kopalniach - bo to głupio wygląda jak prezes koproracji musi co chwilę mówić:  "wykorzystywanie dzieci?! Kopalnie?! Głodowe pensje?! Niewolnictwo?! jesusmaria ale myśmy nic o tym nie wiedzieli!".
Proponuję uproszczenie 10 przykazań do jednego: każde swoje sk.syństwo możesz spokojnie nazwywać szlachetnym postępowaniem póki nie zrobi się o nim głośno w internecie - wtedy staniesz się jeszcze bardziej szlachetny jak zrezygnujesz z tego sk.syństwa na rzecz innego, o którym jeszcze nie wiedzą w necie.
Dlatego ludzkości należy już powiedzieć: dobranoc.
 

Skomentuj