Apple stworzy narzędzie dla policji, które zapewni śledczym dostęp do danych użytkowników

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Apple planuje stworzyć internetowe narzędzie dla policji, dzięki któremu funkcjonariusze będą mogli mieć dostęp do danych o użytkownikach firmy. Gigant technologiczny zapowiedział zarazem, że policjanci zostaną odpowiednio przeszkoleni, by wiedzieli, które informacje można uzyskać bez naruszania praw klienta.

Do tej pory Apple udostępniał organom ścigania niektóre dane o użytkownikach, np. informacje przechowywane w usłudze iCloud, pod warunkiem, że prośba została odpowiednio umocowana prawnie.

 

Dotychczas firma obsługiwała wnioski policji za pośrednictwem poczty elektronicznej, jednak Apple postanowiło zaopatrzyć funkcjonariuszy w internetowe narzędzie, które usprawni cały proces.

Apple oświadczyło, że w ubiegłym roku odpowiedziano na około 14000 próśb organów ścigania ze Stanów Zjednoczonych. Do większości z nich dochodziło kilka minut po nagłych wypadkach, niezależnie od pory dnia lub nocy. Nowe narzędzie ma przyśpieszyć pozyskiwanie informacji przez policję.

 

Potentat technologiczny uspokoił użytkowników, że funkcjonariusze zostaną odpowiednio przeszkoleni, by nie dochodziło do nadużyć i naruszeń prywatności.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj