Apple przygotowuje przełom w rozszerzonej rzeczywistości

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Firma Apple złożyła wniosek patentowy na nowy zestaw, wykorzystujący technologię mieszanej rzeczywistości (MR). Urządzenie może jednak znacząco róznić się od wszystkich gadżetów, dostępnych obecnie na rynku. 

Portal Variety poinformował, że nowe urządzenie Apple'a będzie posiadało czujniki, dokładnie śledzące oczy i gesty użytkownika oraz jego rysy twarzy. Patent został pierwotnie zgłoszony w marcu bieżącego roku, ale oficjalnie opublikowano go dopiero na początku sierpnia. Najnowszy wynalazek dołączył do stale rosnącej listy patentów Apple'a, związanych z wykorzystaniem rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości.

Patent na nowe urządzenie obejmuje kilka kluczowych komponentów, do których zaliczyć można czujniki śledzenia wzroku oraz czujniki śledzenia środowiska. W połączeniu z kilkoma kamerami, wszystkie elementy będą współpracować ze sobą, w celu stworzenia wirtualnego obrazu świata. W patencie zwrócono również uwagę na dodatkowe zastosowania zestawu, który poprzez wykorzystanie czujników może zeskanować twarz użytkownika i jego mimikę, a następnie przenieść całość do świata wirtualnej rozrywki.

 

Oczywiście należy zaznaczyć, że dotychczas Apple nie potwierdziło wykorzystania nowej technologii, więc nie wiadomo czy nowy produkt ukaże się na rynku. Trudno jednak zakładać, by firma składała wniosek o nowy patent, tylko po to, by wynalazek schować do szafy, tym bardziej, że konkurencja nie śpi. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Facebook pracuje nad stworzeniem podobnego urządzenia, które miałoby wznieść komunikację między użytkownikami na wyższy poziom. Czas pokaże, kto wyjdzie zwycięsko z tego technologicznego wyścigu.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika euklides

Patent, czyli forma monopolu

Patent, czyli forma monopolu przyznawanego korporacjom przez państwo. Nie trzeba być ani nowatorskim, ani odkrywczym, trzeba tylko jako pierwszy zgłosić patent i zablokować innym możliwość nie tylko kopiowania, ale i dojścia do tego samego rozwiązania niezależną drogą. Prawdziwie genialny wynalazca nie bawi się w biurokrację, tylko skupia się na swojej pasji. Sypie pomysłami z rękawa, więc nie potrzebuje patentów. Ale od czego są szpiedzy i złodzieje pomysłów. Większość gwiazd pokroju Tesli czy Edisona to właśnie tacy złodzieje. Oczywiście dla dobra systemu, gawiedzi mówi się co innego i robi się z tych małych ludzi herosów. Wszystko zgniłe....

Portret użytkownika Gargulec

Apple to zwykły troll

Apple to zwykły troll patentowy, od kilku lat posiadają patent na "tajemniczą" technologię 5D i niczego nie zaprezentowali do dzisiaj. Pewnie wywąchali, że konkurencja pracuje nad czymś rewolucyjnym, co mogłoby zagrozić ich zyskom, więc szykują "świnie" do podłożenia w stosownym czasie. Większość ich technologicznych "rewolucji", to osiągnięcia firm trzecich, które Apple wykupiło przejmując zarazem ich technologię, a jak czegoś nie mogą kupić, to właśnie próbują zablokować bzdurnymi patentami. Porażająca ułomność urzędu patentowego w USA pozwala na takie praktyki, co "kupertyńczycy" skrzętnie wykorzystują od lat, przykładem może być "patent na rysik", króry był odpowiedzią na rosnącą w USA popularność Galaxy Note, nie mówiąc już o kompletnym idiotyzmie jakum były patenty na figury geometryczne (słynny prostokąt z zaokrąglonymi rogami, trójkątne baterie itp.).

Skomentuj