Apple pomaga chińskim komunistom w pacyfikacji zamieszek

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W ciągu weekendu w kilku chińskich miastach i na kampusach uniwersyteckich wybuchły antyrządowe protesty wywołane absurdalną totalitarną polityką "zero COVID". Jednak najbardziej powszechny od dziesięcioleci pokaz sprzeciwu opinii publicznej w kraju będzie musiał obejść się bez kluczowego narzędzia komunikacji, ponieważ Apple na życzenie chińskich komunistów ograniczył jego użycie w Chinach na początku tego miesiąca.

 

AirDrop, bo o tym mowa, to funkcja udostępniania plików na iPhonach i innych urządzeniach Apple, któa pomogła protestującym w wielu autorytarnych krajach uniknąć cenzury. To dlatego, że AirDrop opiera się na bezpośrednich połączeniach między telefonami, tworząc lokalną sieć urządzeń, które nie potrzebują Internetu do komunikacji. Ludzie mogli zdecydować się na otrzymywanie AirDrops od dowolnej osoby, która ma iPhone'a w pobliżu.

 

Zmieniło się to 9 listopada, kiedy firma Apple udostępniła klientom na całym świecie nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, iOS 16.1.1. Zamiast wymieniać nowe funkcje, jak to często robi, firma po prostu oświadczyła: „Ta aktualizacja zawiera poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń i jest zalecana dla wszystkich użytkowników”.

W aktualizacji ukryto zmianę, która dotyczy tylko iPhone'ów sprzedawanych w Chinach kontynentalnych: AirDrop można ustawić tak, aby odbierał wiadomości od wszystkich tylko przez 10 minut, zanim się wyłączy. Nie ma już sposobu na trwałe ustawienie „wszyscy” na chińskich iPhone'ach. Zmiana, po raz pierwszy zauważona przez chińskich użytkowników, nie ma jeszcze zastosowania nigdzie indziej.

AirDrop okazał się skutecznym narzędziem komunikacji dla protestujących w Hongkongu. Był używany do komunikowania się z innymi protestującymi, docierania do przechodniów i przekazywania wiadomości turystom z Chin kontynentalnych odwiedzającym Hongkong. Na kontynencie protestujący dystrybuowali tą metodą również literaturę opozycyjną, szczególnie na kampusach uniwersyteckich, gdzie wybuchły niektóre z obecnych protestów. 

 

Kontrola Chin nad Internetem stała się tak silna, że ​​dysydenci muszą czepiać się każdego pęknięcia w tak zwanej Wielkiej Zaporze Sieciowej.Apple nie odpowiedział na pytania dotyczące zmiany AirDrop. Według Bloomberga Apple planuje, aby „Każdy przez 10 minut” stał się światowym standardem w przyszłym roku. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sebastian1212

BĄDŹ MĄDRY I ZOSTAŃ BOGATY W

BĄDŹ MĄDRY I ZOSTAŃ BOGATY W MNIEJ NIŻ 3 DNI. Wszystko zależy od tego, jak szybko uda ci się zdobyć nową zaprogramowaną pustą kartę bankomatową, która jest w stanie włamać się do dowolnego bankomatu w dowolnym miejscu na świecie. Dowiedziałem się o tej PUSTEJ KARCIE BANKOMATOWEJ, kiedy szukałem pracy przez Internet około miesiąca temu.. To naprawdę zmieniło moje życie na dobre i teraz mogę powiedzieć, że jestem bogaty i nigdy więcej nie będę biedny. Najmniej pieniędzy, jakie dostaję dziennie, to około 3000 $. Codziennie pompuję pieniądze na swoje konto. Chociaż jest to nielegalne, nie ma ryzyka złapania, ponieważ zostało zaprogramowane w taki sposób, że nie można go namierzyć, ma również technikę, która uniemożliwia kamerom CCTV wykrycie cię. Aby uzyskać szczegółowe informacje, jak zdobyć swój dzisiaj wyślij e-mail do hakerów na [email protected] lub przez WhatsApp +1 (260) 218-3592. Powiedz też bliskiej osobie, to proste świadectwo tego, jak moje życie zmieniło się na dobre.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

R.S.: - Towaju nie będzie...

R.S.: - Towaju nie będzie... tjaktoj się zepsół.
Z.L.: - Ty Bolek.... przestań szerzyć defektyzm. Nie tra... tja.. tjakto... tfuuuu.. .nie traktor się zepsuł.. tylko koło się zepsuło.
R.S.: - Jak koło jest zepsute to cały tjaktoj jest....
Z.L.: - BOLEK!!! Nie jesteś na budowie. Chwileczkę... ile traktor ma kół?
R.S.: - Cztejy.
Z.L.: - Ile się zepsuło?
R.S.: - Jedno.
Z.L.: - To ile jest dobrych?
R.S.: - Tjzy.
Z.L.: - No... to nie można tak powiedzieć, ze trzy są dobre???
R.S.: - Pjzecież to to samo.
Z.L.: - Ale jak brzmi!!! Trzy DOBRE!!! Weź tą beczkę wytocz.
R.S.: - Sam?
B.S.: - A co???? Może ze mną??? hyh.
Z.L.: - A z kim? Bolek? Tak Boluś.. chodziło się na wagary trzeba dźwigać ciężary.
B.S.: - Nie chciało się nosić teczki... trzeba ciągnąć dziś woreczki.
Z.L.: - Nie chciało się uczyć pilnie całe ranki ze swej zreformowanej pierwszej czytanki.
B.S.: - A mama rano mówi: „Boluś napij się mleka”. A Boluś co?
Z.L.: - No.
B.S.: - Na drzewo ucieka.
Z.L.: - Tak Boluś... jak byś się uczył byłbyś kimś.
B.S.: - A tak to jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina.
Z.L.: - Ty nie mów tak do niego, bo on nie rozumie o co chodzi. Boluś... ucz się bracie, ucz... masz duży łeb, dużo ci wiedzy wejdzie.

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika Endymion

ale kto z kim rozmawia?

ale kto z kim rozmawia? Ziomek Lenina, z Bratem Stalina? R.S. to chyba Russkij Soldat.. Dobrze rozszyfrowałem?

Chcesz przedstawić teatrzyk, tragifarsę w jednym akcie, to zabaw się chociaż w narratora, aby publiczność wiedziałą, o czym jest to epickie dzieło? Bo to może dzieje się na Marsie, traktor to synonim łazika, a ten ma więcej kół! W mej głowie kłębią się myśli nie uczesane.. CO MAIŁ AUTOR NA MYŚLI? prosze zdradź mi to, bo nie zasnę..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Feliks

Wczoraj ciekawą rzecz

Wczoraj ciekawą rzecz przeczytałem. Że ten cały Czang- Szajk -Czek uciekają na Tajwan ograbił Chiny ze złota> Wdowa po nim chciała odzyskać to złoto ale USA nie oddały tego złota. USA ? To nie błąd z mojej strony. "Zupełnym przypadkiem" te złoto znalazło się w USA.

Portret użytkownika Lommo

Czang Kai Szek nie mógł

Czang Kai Szek nie mógł ograbić Chin że złota gdyż zrobili to już Japończycy . A robili to dlugo i dokładnie bo Japonią napadła na Chiny jeszcze przed powszechnie znaną datą wybuchu II wojny. Przy czym japoński rabunek i bestialstwa były większe niż nazistowskie. Japończycy bez ceregieli oficjalnie obrabowywali że złota chińskie osoby prywatne i świątynie. A że chińska cywilizacja miała trochę lat to tego towaru liczyło się na tysiące ton. Pozniejszy atak Japonii na wyspiarskie kraje Azji i Oceanii miał za cel m.in. zadekowanie zrabowanych chińskich kosztowności w różnych dobrych kryjówkach typu jaskinie na wysepkach. Po wojnie dużo tego towaru odnaleźli Amerykanie. Ale sądząc po błyskawicznej odbudowie Japoni i rozbudowie nowoczesnego przemysłu to musiały za tym stać grube kapitały wyciągnięte z kryjówek.

Portret użytkownika euklide⁣s

Po wojnie dużo tego towaru

Po wojnie dużo tego towaru odnaleźli Amerykanie. Ale sądząc po błyskawicznej odbudowie Japoni i rozbudowie nowoczesnego przemysłu to musiały za tym stać grube kapitały wyciągnięte z kryjówek.

Żaden kaitał nie zbuduje cywilizacji, kapitał powstaje w wyniku rozwoju cywilizacji i nie jest nim pieniądz czy złoto czego dowodzi kolonizacja Ameryki przez Hiszpanów, którym złoto tylko zaszkodziło. Daj kapitał małpom i zobaczymy czy zbudują one szybką kolej.

Japonia oraz Niemcy rozwinęły w wyniku paradoksu i braku zrozumienia mechanizmów gospodarczych przez zachodnich "ekspertów" będących u władzy. Otóż "na złość" Niemcom i Japoni po wojnie ograniczono w tych krajach do minimum wszelki socjal co było nawet powodem zamieszek. W efekcie klasa pasożytnicza została zagłodzona, a inicjatywę przejęli ludzie produktywni. W czasie gdy we Francji tuczono biurokrację i promowano nierobów, w Niemczech i Japonii powstawały zakłady produkcyjne i rozwijał się etos pracy. Społeczeństwo tyle ma ile wyprodukuje sobie realnych dóbr i usług. To jest proste jak budowa cepa. Niestety wszelkiej maści "magicy" tego nie rozumieją i wydaje im się, że to pieniądz stanowi bogactwo. Nic bardziej mylnego, pieniądz jes tylko środkiem ułatwiającym wymianę towarów (pieniądz pozwala także na łatwe i niezwykle wygodne przesuwanie transakcji w czasie, co przybiera formę oszczędności lub pożyczek!).

Portret użytkownika Lommo

Japonski przemysł był

Japonski przemysł był dokładnie zrównany z ziemią przez bombardowania USAF . Tak dokładnie zrównany jak przemysł Korei Północnej w latach 50 tych. A Korea Północna to była przez dekady de facto Japonia. Przemysł niemiecki i na zachodzie i na wschodzie też był zrównany z ziemią, a alianci wywieźli ze strefy zachodniej 1001 zakładów przemysłowych. Jednakże po Stalingradzie władze niemieckie zaczęły wywozić kapitały głównie do Argentyny . Kapitaliści japońscy też wywozili kapitały do Ameryki Południowej głównie do Peru. Ameryka Południowa kwitła do czasu aż kapitały wróciły do macierzy. Wtedy np. Argentyna zaczęła upadać a Niemcy kwitnąć. Podobno jesteś przedsiębiorcą to powinieneś wiedzieć jak łatwo stracić płynność finansową w biznesie i jak ciężko zdobyć kapitał. Jeśli chodzi o złoto zrabowane przez Hiszpanów w Ameryce Południowej to powinieneś wiedzieć że Hiszpania (czy również Portugalia) to nie były kraje socjalistyczne więc złoto znajdowało się w rękach bogaczy i króla. I to złoto z rąk bogaczy płynęło do Niderlandów powiązanych wtedy zresztą z Hiszpanią i napędzało gospodarkę Niderlandów ( kapitały portugalskie trafiały do Anglii). Złoto króla sobie leżało w skarbcach i w czasie Wojny Domowej w Hiszpanii pod koniec lat 30 tych XX wieku pojechało do ZSRR jako zapłata za broń dla Republikanów. Potem w czasie II wojny to złoto znowu wróciło do Ameryki tyle że Północnej jako zapłata za broń powodując nagłe wzbogacenie Amerykanów. Jak widzisz w przyrodzie nic nie ginie tylko zmienia właściciela.

Portret użytkownika ​euklides

Podobno jesteś przedsiębiorcą

Podobno jesteś przedsiębiorcą to powinieneś wiedzieć jak łatwo stracić płynność finansową w biznesie i jak ciężko zdobyć kapitał

Jestem przedsiębiorcą-robotnikiem. Mój etos to nie etos arystokratycznego neo-feudalisty Marksa, ani nawet nie etos statycznych libertarian. Mój etos to etos wolnorynkowego anarcho-monarchistycznego komunisty burżuja.

Wszystko było kłamstwem. Dziś wiem, że burżuazja dała wolność robotnikom, a arystokraci pod wodzą Marksa próbowali temu przeciwdziałać i odrestaurować feudalizm. W tym celu przechwycili ideę komunizmu by kontrolować ją i pod plakietką komunizmu sprzedawać swój antyludzki neo-feudalizm, czyli socjalizm. Królami okrzyknięci byli nie prawdziwi królowie, tylko samozwańczy uzurpatorzy. System zaprojektowano tak by skółcić ze sobą i wprowadzić konflike między wszystkie zależne od siebie grupy społeczne rodziców i dzieci, kierowników i robotników, duchownych i wiernych, uczniów i nauczycieli - możliwie na każdym szczeblu i w każdej dziedzinie.

Płynnośc finansową łatwo stracić wyłącznie przez bandyckie, chazarskie państwo. Państwa dokonały zniszczeń w czasie II Wojnie Światowej i dokonują ich dzisiaj; na różne sposoby: od wojen poprzez wyzysk fiskalny i terror obyczajowy - to najbardziej zgniłe, zbrodnicze i patologiczne instytucje jakie wytworzyła ludzkość, ale tak tutaj jak i w życiu mam przeważnie do czynienia ze stadem skorumpowanych, zidiociałych i zindoktrynowanych wyznawców tej sekty. Nawet niepodważalne, proste, logiczne i ostre jak brzytwa argumenty nie są w stanie przełamać murów ignorancji. Tylko działaniem można zdjąć to zaklęcie.

Kapitaliści japońscy też wywozili kapitały do Ameryki Południowej głównie do Peru. Ameryka Południowa kwitła do czasu aż kapitały wróciły do macierzy. Wtedy np. Argentyna zaczęła upadać a Niemcy kwitnąć

Bzdury. Jeszcze raz ci tłumaczę, że społeczeństwo ma tyle ile wytworzy, a żeby zacząć wytwarzać wystarczy mieć dwie ręce, mózg i dowolną materię... Kradzież przynosi bogactwo na krótką metę, a na dłuższa metę zubaża i czyni absolutne spustoszenie w duszy złodzieja.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Kwazar

Bardzo dziwny jest ten Świat.

Bardzo dziwny jest ten Świat. Apple pomaga komunistom gdzie zamieszki u ichnich to CIA wydmuszki. Ruskie uciekaja w popłochu a Ukry przed nimi do Polski wyjeżdżają,doprawdy ......  DZIWNY JEST TEN ŚWIAT :))) Niech mi to jakiś ekspert wyjaśni.

Portret użytkownika Bartosz Maski

Mam jakąś sympatię do

Mam jakąś sympatię do Chińczyków. Nie wiem, nie słyszałem żeby wywoływali wojny itp. Tak ich spacyfikowali tym szatańskim systemem...! Ale widzę na to sposób. Nie jest to w moim stylu bo w normalnych warunkach wydaje mi się to nie w porządku - ale uważam, że powinni zacząć pisać na potęgę skargi, donosy, zażalenia, oskarżenia, fałszywe oskarżenia, fałszywe doniesienia.... Wszelkie możliwe pisma (byle nie zaszkodzić bohaterowi listu). Np. "uprzejmie donoszę że mój sąsiad ma nieszczepionego psa". Każdy z łatwością może wysłać dowolną ilość listów do dowolnej ilości urzędów. 

Powinni do tego dorzucić wszelkie możliwe niekarelne przewinienia: NIEDBALSTWO, LENISTWO, SPÓŹNIALSTWO, PRZESIADYWANIE W KIBLU, SYMULANCTWO etc...

Portret użytkownika Feliks

Ja chciałbym wywołać pewien

Ja chciałbym wywołać pewien temat ( ale w temacie  jakoś się zmieszczę). Chodzi o Ś. Jehowy ( tu jakiś zwolennik ich "produkuje" się , coś tam zamieszcza ). Ja znam to religię od wielu lat, jestem ich jak by sympatykiem...a dokładniej: byłem ich sympatykiem bo teraz to juz nie jestem. Ale teraz to jest w tej chwili mało ważne. Taką tezę "wpuszczam" w internet. Ja uważam że ta organizacja została przejęta przez Rotchildów ( lub im podobnych ). Coś jest nie tak z ta organizacją. Zaczeło się oczywiście od "pandemii". Kierownictwo Ś. Jehowy że tak powiem: ochoczo poparło "pandemię". Ja ich ostrzegałem: nie róbcie tego!, nie zapędzajcie się w kozi róg. Ale się zapędzili. Poparli pandemię a teraz co i rusz wychodzą jakieś "kwiatki" że to była jakaś "akcja" typu wojskowego... I dalej kierownictwo ŚJ brnie w jakąś głupotę. Nawet zaczeli używać (!?) zwrotu niepoprawnego "w" Ukrainie zamiast poprawnego Polskiego "na" Ukrainie. Co o tym sądzicie. PS. Nigdy nie byłem ŚJ choć mnie usilnie namawiali.

Strony

Skomentuj