Apokaliptyczne pożary lasów w Portugalii. Zginęło aż 41 osób, ogłoszono żałobę narodową

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Wielka tragedia znowu dotknęła Portugalii. Już drugi w tym roku wielki pożar strawił część lasów w tym kraju. W rezultacie zginęło aż 41 osób. Warto zaznaczyć, że stało się to zaledwie 4 miesiące po tym gdy w podobnym ogromnym pożarze życie straciło 64 Portugalczyków.

 

Najbardziej dotknięte są dystrykty Coimbra i Leira. W Portugalii ogłoszono żałobę narodową. Ludzie są wściekli na władzę, którą obarczają winą za kolejną tragedię. Ludzie twierdzą, że nie zrobiono nic aby zapobiec ponownej tragedii na tak wielką skalę.

Źródło: Facebook

Trzeba przyznać, że obrazy jakie napływają z Portugalii robią wrażenie, a skala pożarów jest porażająca. Niektórzy nazywają je apokaliptycznymi i sądząc po tym, co widać na zdjęciach, nie jest to aż tak wielka przesada. 

Źródło: Facebook

Według władz, potężne pożary lasów zostały ostatecznie ugaszone dopiero dzisiaj. W akcjach ratunkowych brało udział ponad 2700 strażaków. Obecnie ich główne zadanie to pilnowanie aby nie doszło do powstawania kolejnych ognisk pożarów.

Źródło: Facebook

Katastrofalne pożary dotarły tez do hiszpańskiej prowincji Galicia. Również tam ogień niszczy lasy. Zginęły 4 osoby, ale sytuacja jest tam obecnie trudniejsza niż w Portugalii ponieważ pożary pozostają nadal poza kontrolą.

Źródło: Facebook
 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika gość111

no i proszę! i kto

no i proszę! i kto zanieczyszcza powietrze? w Polsce za dymek z komina robi się wielki problem i kara ludzi finansowo! a tu Portugalia płonie emitując olbrzymie, niewyobrażalne wręcz zanieczyszczenia do atmosfery! a unia europejska co na ten temat?

Skomentuj