Apokaliptyczna burza piaskowa w Iranie

Kategorie: 

Źródło: Instagram

Potężna burza piaskowa wystąpiła w poniedziałek, 16 kwietnia i przetoczyła się przez irańską miejscowość Jazd. Informowano, że żywioł pozbawił energii elektrycznej kilkadziesiąt tysięcy ludzi

Przedstawiciele Sztabu Zarządzania Kryzysowego twierdzą, że burza na szczęście, nie spowodowała żadnych wypadków lub uszkodzeń infrastruktury Gęsta chmura spowiła całą okolicę i drastycznie zmniejszyła widoczność. Dodatkowo jej skutkiem była przerwa w dostawach elektryczności, która dotknęła wielu tysięcy mieszkańców okolicy. 

Jazd to jedno z najsuchszych irańskich miast. Latem temperatury przekraczają tam 40 stopni Celsjusza. Jednak tak duże burze piaskowe nie zdarzają się tam zbyt często dlatego trudno się dziwić, że miejscowi twierdzą, iż była to "apokaliptyczna" burza piaskowa.

Na szczęście nikt nie zginął w tej "apokalipsie". Podobne chmury często nacierają na Phoenix w USA. Amerykanie nazywają je "haboob". Taka burza zawsze wiąże się z poważnymi zagrożeniami, zwłaszcza dla układu oddechowego ludzi znajdujących się w obrębi jej oddziaływania.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj