Antycyklon Lucyfer uderzył we Włochy. Ponad 500 pożarów w całym kraju

Kategorie: 

Źródło: Twitter (@TRTWorldNow)

Włoscy strażacy poinformowali w czwartek, że w ciągu nocy walczyli z rozprzestrzenianiem się ponad 500 pożarów. Winą za nagłą falę pożarów, obarcza się antycyklon Lucyfer, który przetacza się właśnie przez półwysep Apeniński, powodując gwałtowny wzrost temperatury.


Włosk straż pożarna, w czwartek rano poinformowała, że ​​dokonała 528 interwencji w ciągu ostatnich 12 godzin. 230 z nich miało miejsce na Sycylii, choć władze lokalne utrzymują, że sytuacja jest już pod kontrolą. Władze regionalne na Sycylii ogłosiły stan wyjątkowy.


Źródło: Twitter (@sana_fatima)

Straż pożarna zgłosiła również 100 interwencji nocnych w Kalabrii. Szczególnie trudna walka miała miejsce w rejonach Reggio Calabria, Catanzaro i Cosenza. Liczba ofiar śmiertelnych powiązana z pożarami lasów, to co najmniej cztery osoby w ciągu ostatniego tygodnia.

 

Wśród ofiar znalazł się 77-letni pasterz, który został znaleziony martwy w południowej Kalabrii. Raporty mówiły, że najwyraźniej szukał schronienia dla siebie i swojego stada. W pobliżu Katanii na Sycylii, 30-letni rolnik zginął, gdy został zmiażdżony przez traktor podczas walki z pożarem.

Podczas gdy mieszkańcy półwyspu Apenińskiego mierzą się z pożarami lasów, Syberyjska tajga płonie już od lipca a według rosyjskiej agencji leśnej, tegoroczne pożary spustoszyły tam ponad 14 mln hektarów lasu. Dym z szalejących pożarów lasów na Syberii po raz pierwszy w historii dotarł do bieguna północnego i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała zostać opanowana. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Dowód osobisty

Nie jest to wierna kopia, ani

Nie jest to wierna kopia, ani cytat, ale:
"I dano bestii władze nad Ludzkością, a jego liczba imienia to sześćset sześćdziesiąt sześć".
Także nawracajcie się póki macie czas, a tego czasu za każdym dniem jest mniej.
Nikt nie karze wam chodzić do kościoła, naszym kościołem jest nasza Matka Ziemia, a Świętym jest nasza Dusza razem z Ciałem.
Ciało przeminie, a Dusza nigdy nie przemine - jeśli chcesz żyć wiecznie.
Ciało dostaliśmy do nauczania się jak w szkołach książki, przybornik z narzędziami do nauczania, by po drugim świecie nie błądzić, tak jak po szkole nie błądzić.
Bóg stworzył nas na obraz i podobieństwo, tak samo my tworzymy swoje rodziny na obraz i podobieństwo. Nie tylko rodziny, ale CAŁY ŚWIAT tworzymy na swój obraz i podobieństwo.

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Quark

Przykra sprawa , nie dość że

Przykra sprawa , nie dość że latem i tak mają gorąco to jeszcze pożary lasów co roku - przynajmniej ostatnio . Opadów coraz mniej susze coraz dłuższe a niedowiarków , że klimat się niekorzystnie zmienia wciąż nie brak . W dawnych latach zimą zawsze było u nas dużo śniegu , który nie topniał aż do późnej wiosny ( stąd mamy Marzec - od mazania się w brei pośniegowej) a latem i jesienią deszcze padały tak często , że nieraz ziemia już nie mogła wiecej wody przyjąć i ta stała na polach i trawnikach , a teraz ? kto to kiedyś słyszał , żeby wisła do dna wyschła ? U moich nadwiślańskich dziadków zawsze na podwórzu stała (odwrócona) łódź wiosłowa , żeby od domu do głównej drogi było się jak dostać po deszczach ! Ale to było kiedyś .

Portret użytkownika baca

"30-letni rolnik zginął, gdy

"30-letni rolnik zginął, gdy został zmiażdżony przez traktor podczas walki z pożarem"...

czyli że jak: chciał zaorać ten pożar? czy do ucieczki przed pożarem wskoczył do ciągnika jak do ferrari i zabił się o drzwi, które się otwierają na bok a nie do góry?

rolnicy to gatunek który powinien już dawno być wzięty pod specjalną troskę i otoczony specjalistycznymi opiekunami posiadającymi doświadczenie przy pracy z downami...

ps te pożary robią podpalacze na nie lucyfery - są w necie nagrania z ukrytych kamer pokazujące frajerów na gorącym uczynku

 

Portret użytkownika iceage

Wiele nie czytam twoich

Wiele nie czytam twoich wypowiedzi. Z twoich ostatnich wpisów wynika, że Baca nie lubi kobiet i rolników. To ponad połowę ludności Polski Baca nie lubi? Weź no Baca emigruj do Izrahella oni tam nienawidzą wszystko co tylko jest możliwe - myślę że bardziej byś się tam dopasował społecznie i łatwiej znalazł jaką pracę. 

Portret użytkownika czesio i muchy

baca - nie zgodzę się z tym

baca - nie zgodzę się z tym twoim wpisem , ponieważ tak robią to leśnicy , orząc pas na skraju lasu żeby ogień nie rozprzestrzeniał się po ziemi , tak samo rolnicy odgradzając np zboże od pogorzeliska ! wypadki zdarzają się w każdej grupie społecznej , więc twój post trochę nieprzemyślany! miłego dnia!

Strony

Skomentuj