Antoni Macierewicz oświadczył, że Polska odparła atak ze strony Rosji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Znany polski polityk Antonii Macierewicz, sprawujący obecnie stanowisko Ministra Obrony Narodowej, pochwalił się odparciem ataku ze strony Rosji. Jednocześnie dodał, że na terenie Polski trwa rosyjska wojna hybrydowa polegająca między innymi na krytykowaniu szefa MON i zdolności obronnych polskiej armi.

 

Według Macierewicza Polska została niedawno zaatakowana przez Rosję, konkretnie w cyberprzestrzeni. Jednak atak ten nie był skuteczny ze względu na skuteczne polskie systemy obronne, które go rzekomo uniemożliwiły. Nie wiadomo jednak jaki był cel ataku, wspomniano tylko, że chodziło o próbę unieruchomienia serwerów, więc można założyć, że skuteczne okazały się polskie firewalle oraz rozwiązania umożliwiające przetrwanie ataku typu denial of service.

 

Nie wiadomo też na jakiej podstawie cybernetyczny laik, którym niewątpliwie jest Antoni Macierewicz, ustalił, że źródło pochodzenia rzekomego ataku pochodziło z Rosji. Cyberprzestrzeń ma to do siebie że bardzo łatwo jest udawać, że dany atak nastąpił za IP komputerów znajdującym się w konkretnym kraju. 

Trudno uwierzyć, że profesjonalni hakerzy robili włamania lub ataki DDoS korzystając ze swojego rzeczywistego adresu IP. Przeważnie emuluje się adresację z innych krajów aby w razie czego na nich rzucić podejrzenia. Nie wiemy zatem skąd ta pewność polskiego MON, że jest to rzekomy atak cybernetyczny z Rosji? Czy opiera się ona bardziej na przekonaniach czy też po prostu nie podano wszystkich faktów ?

Jeśli jednak rzeczywiście tak było i został odparty rosyjski atak w cyberprzestrzeni to należy się tylko cieszyć. Niepokojące jest jednak to że szef polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej publicznie oskarża sąsiednie państwo, będące potęgą atomową, o próbę zaatakowania infrastruktury informatycznej na terenie Polski. Jest to bardzo poważna sprawa, która może skutkować nieprzewidywalnymi konsekwencjami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

A w kraju kolejny sukces.

A w kraju kolejny sukces.

Morawiecki zrezygnował z linii kredytowej w MFW uruchomionej w 2009 roku. Zapomniał tylko dodać, że za utrzymanie tej linii płaciliśmy ponad 50 mln dolarów rocznie, ale nigdy z niej nie skorzystalismy. Jak łatwo policzyć od 2009 roku zapłaciliśmy za dostęp do tych środków prawie pół miliarda dolarów.

Morawiecki zrezygnował więc z czegoś czego nigdy nie potrzebowaliśmy. 

To wielki sukces ! Smile

Postąpił jak ten skin, który uratował życie babci, bo przestał ją kopać.

Politycy tak łatwo trwonią pieniądze chociaż sami nie wypracowywują nawet złotówki dochodu. I zawsze wydają znacznie więcej niż wynoszą dochody państwa.

Ładnie to ujął w swoim wystąpieniu Godfrey Bloom:

https://www.youtube.com/watch?v=o73LXO7LLp0

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika SN69ll

Jak zwykle piszesz półprawdy.

Jak zwykle piszesz półprawdy...i na tej podstawie formułujesz oskarżenia...jak skin który drze mordę tylko nie wie o co...Właśnie przed chwilą słuchałem wystąpienia Morawieckiego który mówił ile Polska musiała płacić za linię kredytową...a to że podjął taką decyzję to źle czy dobrze ?...Dostał to przecież w spadku i jedyną logiczną żeczą jaką mógł zrobić była rezygnacja z tego " luksusu "... Ty akamai jesteś typowym przykładem pseudointeligencji internetowej w wydaniu polskim...która obojętnie kto rządzi i co robi...zawsze jest niezadowolona...

Portret użytkownika SN69ll

Skup się trochę...według

Skup się trochę...według Ciebie mógł to zrobić od razu po przejęciu władzy ?...Czy lepiej było poczekać na uporządkowanie finansów...Pomyśl co by się stało gdyby zrezygnował z ratunkowej lini kredytowej bez udowodnienia że Polska jej nie potrzebuje...

Portret użytkownika NS69

Jak myślisz kotek...dlaczego

Jak myślisz kotek...dlaczego babcia dalej rządzi w Niemczech...bo dba o to żeby obywatelom żyło się dostatnio...tak jak w większości krajów europejskich...U nas w Polsce też to jest możliwe...pod warunkiem że takie cudawianki jak ty dokonają rozsądnego wyboru przy urnach...

Strony

Skomentuj