Anomalne zimno w północnych Indiach spowodowało śmierć ponad 30 osób

Kategorie: 

Źródło: twitter

Rażąco niskie temperatury spowodowały śmierć kilkudziesięciu osób w znajdującym się na północy indyjskim stanie Uttar Pradesh. W ciągu ostatnich dwóch dni na skutek wychłodzenia organizmu śmierć poniosło przynajmniej 31 osób.

 

Osiem ofiar zanotowano na wschodzie stanu, kolejnych 23 na zachodzie. Temperatura osiągnęła rekordowo niski poziom, tylko 2,5 stopnia Celsjusza. Zwykle o tej porze roku w grudniu, utrzymuje się temperatura około 8-9 stopni powyżej zera.

 

Nas przyzwyczajonych do niskich temperatur może to dziwić, że takie ochłodzenie niesie za sobą tak tragiczne żniwo, jednak zimno dla ludzi w Indiach to śmiertelne niebezpieczeństwo. Wielu mieszkańców Indii po prostu nie ma ciepłej odzieży i śpi na ulicach, a ogrzewanie w domach jest tam wciąż czymś niezwykłym, na co stać tyko najbogatszych.

Źródło: twitter

Według hinduskich mediów, na skutek zimna zmarła też jedna osoba w Delhi. Zanotowano również wyraźny wzrost liczby wypadków drogowych i ofiar w ich wyniku. Na lotnisku w Delhi z powodu mgły doszło do licznych opóźnień lotów. Ze względu na zimno, do dnia 28 grudnia, w Uttar Pradesh zamknięto wszystkie szkoły. Według prognoz meteorologów, jeszcze co najmniej trzy dni w północnej i centralnej części stanu będzie zimno i mgliście.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

niecw przyrodzie nie jest

niecw przyrodzie nie jest stale ..tylko ignoranci powiedza ze czlowiek na tej planecie cos moze...moze zrobic tylko tyle zeby zyc jak najdluzej:) i uswidomic innych jak mozna  zaden koscio i wira nie zagwarantuja ci dlogowiecznosci nawet ''jezus'' pisal ze jest pieć drzew rosneiw raju  ....co to przeslanie oznacza niech kazdy rozwikła sam ......zycie jest nauka....a nauka to nie systmem edukacji
 
http://www.rp.pl/artykul/794126.html